Kõik, mida peate PPA hoidlatest aru saama: mis see on, kuidas installida, näpunäited ja soovitused

Tere, mu sõber, see artikkel on mõeldud didaktiliseks, et õpetada sulle programme installima Ubuntu ja sisestage Linux Mint PPA hoidla kaudu, mis on selle levitamisega tõesti lihtne ja levinud viis.

Aga lõppude lõpuks, mis on PPA?

PPA tähendab Isikliku plaani arhiiv, seda tüüpi hoidlad pole midagi muud kui Interneti-serverid, kus asuvad programmid, mis pole teie levitamise ametlikes hoidlates.

Kuid see on üldistus mõnede sisselülitatud programmide tõttu Programmikeskus omama PPA-d Viinamarjad näiteks programmikeskuse versiooni installimise ja PPA kaudu installimise erinevus seisneb selles, et programmikeskuses olevad versioonid ja nende võimalikud värskendused on testitud ning neil on hea turvalisuse ja stabiilsuse tase, kuid neil pole samu ressursse, sageli viimastest versioonidest, tõi PPA.

Installige või mitte installige PPA kaudu

See on teema, mida on palju arutanud spetsiaalsed foorumid, samuti muid vastuolulisi teemasid, kindlat järeldust pole jõutud, mõned kaitsevad selle kasutamist, mõned arvavad, et kolmandate osapoolte programmide installimine võib sĂĽsteemi “rikkuda”, kuid kui te arvate kĂĽlmalt, siis reaalsus on ĂĽks; PPA paigaldamine ei paku mingeid riske, mis tekivad, kuid tuleb pöörata tähelepanu PPA päritolule, selle arendajale jne.

Kui teil on küsimusi, otsige teavet tarkvaraarendaja ja selle päritolu kohta.

Oluline näpunäide on enne PPA otsimist alati programmikeskusega konsulteerida. Sageli leiate sealt sama tarkvara, mida otsite, täies mahus ja võimekalt oma vajadustele vastamiseks.

Kuidas installida PPA terminali kaudu

Okei, see on see osa, mis seda postitust tõeliselt motiveerib. Soovitan alati Linuxi oma sõpradele ja tuttavatele, tavaliselt Ubuntu või Linux Mint, kuna usun, et nad on kõige kättesaadavamad. Programmide installimine programmikeskuse või .deb-failide kaudu ei ole ĂĽks kõige keerulisem ĂĽlesanne – Kui soovite lisateavet deb-programmide installimise kohta. Kliki siia – kuid kui algajad kasutajad peavad programmi PPA kaudu installima, tekib mitu kĂĽsimust, nii et toon näite ja selgitan selle meetodiga tarkvara installiprotsessi kõiki ĂĽksikasju.

Aga miks ainult terminali kaudu?

Sa võid kĂĽsida …

Esiteks, kuna enamik Internetis selle teemaga seotud saite kasutab seda meetodit, on teine ​​kõige otstarbekam ja otstarbekam, kui olete Windowsi päritolu ja arvate, et programmi installimine terminali kaudu oleks halb, pidage meeles, et see pole keeruline, lihtsalt erinev , on Microsofti platvormidel piraatprogrammide lahendamine sageli keerulisem.

Enamasti kopeerige ja kleepige, pöörates ilmselgelt tähelepanu sellele, mida käsud probleemide vältimiseks teevad.

Praktilised näited ja selgitused

OK, näitena kasutame CPU-G PPA-d, see on tarkvara, mis näitab üksikasjalikult teavet teie riistvara kohta, sarnaselt Windowsi Everestiga.

CPU-G installimise käsk on järgmine:

sudo add-apt-repository ppa:cpug-devs/ppa 
sudo apt-get update
sudo apt-get install cpu-g

Nende kolme lihtsa käsuga installite tarkvara oma Ubuntu, programmide installimiseks PPA kaudu on alati samad käsklused, ainus asi, mis muutub, on esimesel real olev PPA aadress, millel kõigil on erinev aadress.

Heidame pilgu esimesele käsureale

Kõigepealt tuleb see käsk sisestada terminali, otsige oma terminali menĂĽĂĽst “terminal”.

Mis on “Terminal”?: Terminal on aken, kus saame anda käske Unixi sĂĽsteemidele, sealhulgas Linuxile.

Tavaliselt kästakse käsud kopeerida ja kleepida, sest see peab olema õige, valed tähed või märgid võivad käsu tühistada, miski ei takista teid trükkimast, kuid kirjavigade riski vältimiseks on parim ja praktilisem viis seda teha kopeerimise ja kleepimise teel.

Kiirklahvid terminalis kopeerimiseks ja kleepimiseks

Kui proovite olla vana hea “CTRL + C / CTRL + V” Peate märkima, et see ei tööta terminalis, vähemalt mitte täpselt, kopeerimise ja kleepimise funktsioon nõuab selle toimimiseks veel ĂĽhe võtme lisamist, nii et kui soovite terminali kasutusest kopeerida: SHIFT + CTRL + C ja kleepimiseks kasutamiseks: SHIFT + CTRL + V.

Voltando a linha de comando:
sudo add-apt-repository ppa:cpug-devs/ppa

Sinine osa viitab käsule SUDO, seda käsku kasutatakse superkasutaja õiguste (ROOT) andmiseks – Klõpsake, et teada saada, mis on juur – programmi installimiseks on seda tĂĽĂĽpi muudatusi lubatud teha ainult juurkasutajatel ja seetõttu on juurdepääs piiratud ja parooliga kaitstud (kommenteerime allpool).

Punane osa viitab käsule endale, antud juhul öeldakse lihtsalt, et lisasime hoidla, sõna PAREMLisateaves APT kohta siin – viitab kõigi Debiani-põhiste distrode, sealhulgas Ubuntu ja Linux Mint, paketihaldurile.

Tume osa viitab PPA serveri aadressile kus programm asub, algab tavaliselt sõnaga “AKP“Järgneb koolon ja nimi PPA.

Pärast koodi kopeerimist ja terminali esimese rea kleepimist vajutage nuppu “Sisenema“, Sisestage oma kasutaja parool, vajutage uuesti sisestusklahvi, seekord toimub PPA installimine, terminal kĂĽsib, kas soovite tõesti programmi installida, et kinnitada, et annate sellele veel ĂĽhe”Sisenema“, Kui soovite installi (või mõne muu terminali kaudu toimuva protsessi) tĂĽhistada, vajutades klahvikombinatsiooni CTRL + C.

MÄRKUS. Ärge muretsege, kui parooliväljal ei ilmu midagi, see töötab nii.

Oodake hetk ja hoidla lisatakse teie tarkvara allikate loendisse.

Teine rida

sudo apt-get update

Teist rida on palju lihtsam mõista, pärast hoidla installimist peame näitama Ubuntule, et meil on veel üks tarkvara allikas, käsk SUDO on sama efekt kui eelmisel juhul käsk APT-GET ütleb APT-le, Ubuntu paketihaldurile, et ta peaks otsima uusi programme oma tarkvaraloendist ja mustast osast, see tähendab käsku, mida kasutatakse installitud tarkvara loendi värskendamiseks.

Kopeerimine, kleepimine ja sisestamine võib loendi värskendamiseks aega võtta.

Kolmas ja viimane rida

sudo apt-get Installige cpu-g

Viimane rida on mõeldud programmi enda installimiseks SUDO See on APT-GET sellel on sama funktsioon, mis oli varem paigutatud.

Käsk “Installige“Teenib teatud pakettide installimist, installitavad paketid tulevad kohe kõrval”Installige“, Meie näites on paketi nimi cpu-g (roheline värv).

Kopeerige ja kleepige käsk nii, nagu nägime varem, andessisenemaPärast kopeerimist sisestage vajadusel oma parool uuesti, oodake installimist, sest nüüd laaditakse pakett Internetist alla, sõltuvalt programmi suurusest ja teie Interneti-kiirusest võib see toiming aega võtta.

13 sammu – kokkuvõte paigaldamisest PPA kaudu terminali kaudu

1 – kopeerige SHIFT + CTRL + C esimene rida

2 – kleepige esimene rida SHIFT + CTRL + V

3 – sisestage sisestusklahv

4 – Sisestage parool

5 – Kinnitamiseks vajutage uuesti sisestusklahvi „Enter” või TĂśHISTAMISEKS CTRL + C

6 – oodake, kuni protsess lõpeb …

7- Kopeerige teine ​​rida SHIFT + CTRL + C

8 – kleepige teine ​​rida SHIFT + CTRL + V

9 – sisestage sisestusklahv

10 – oodake värskendamist

11 – kopeerige kolmas rida SHIFT + CTRL + C

12 – kleepige kolmas rida SHIFT + CTRL + V

13 – “Anna” Enter

Sel hetkel loetakse pakett hoidlasse ja küsitakse, kas soovite tõesti installida (Y / N)

  • – Jätkamiseks sisestage “s” ilma jutumärkideta või “n” tĂĽhistamiseks ilma jutumärkideta
  • – Oodake installimist …

Kui kogu protsess läks hästi, saate tõenäoliselt programmi avada Dashi kaudu, Ubuntu või MintMenu puhul, kui Linux Mint.

Vaata ka: Videofailide teisendamist vajavad Windowsi kasutajad saavad seda tarkvara kasutada, see on multimeediummuundur (heli ja video), väga lihtne kasutada ja toetab mitut erinevat vormingut, mõned on isegi “eksootilised”

Esialgu võib see tunduda keeruline, kuid nagu kõik elus, olles praktilisem, tundub see kindlasti väga lihtne.

Loodan, et kõik teie kahtlused Ubuntu PPA hoidlate osas on lahendatud.

Järgmine!