contador gratis Saltar al contenido

kõike, mida me seni teame!

kõike, mida me seni teame!

PT areng PlayStation 5 See sai alguse mõni aasta tagasi ja me teame ka, et see saabub 2020. aasta lõpus. Siiski on teavet selle kohta, kuidas see välja näeb, endiselt suhteliselt vähe, kuid oleme selles artiklis kõike ühendanud.

PlayStation Architecture 5

PlayStation 5 devkit (foto: reprodutseerimine)PlayStation 5 devkit (foto: reprodutseerimine)

Financial Timesi avaldatud ja süsteemi juhtiva arhitekti Mark Cerny poolt intervjuus ajakirjale Wired antud jutu järgi PlayStation 5 ei kujuta suurt erinevust võrreldes PS4.

See näitab, et PS5 peab jätkama mängu käitamist füüsilisel meediumil ja saama selle allalaadimise kaudu alla laadida, mitte aga olema voogesituse mänguplatvorm nagu Google Stadianäiteks. Teisest küljest on Sonyl partnerlussuhe Microsoft pilvmängude kohta näitab, et sellega seoses on mitu väidet.

Arenduskomplekt sarnaneb Rooma numbritega numbriga viis, kuid tooted, mis jõuavad tarbijateni Android Centrali sõnul tarbijateni, on väga erinevad.

Ärge oodake midagi nii suurt kui Xbox Series X – ütles teema Android Central

Spetsifikatsioonid

Hind Tundmatu
Mõõtmed Tundmatu
CPU Põhineb AMD Ryzen 8-Core
GPU Kohandatud Radeon Navi (TFLOP teadmata)
Mälu Tundmatu
Ladustamine Tundmatu
Ladustamise tüüp SSD
Optikast väljumine Tundmatu
WiFi Tundmatu
AV välja Tundmatu
Väline tarbimine Tundmatu
Resolutsioon 8K
USB Tundmatu
PSVR-i tugi Jah

CPU JA GPU

Mark Cerny ütles, et protsessor põhineb kolmandal põlvkonnal AMD Ryzen, kaheksa uue 7nm mikroarhitektuurituumaga Zen2. Ilmselt peab see sisaldama ka ühte ühikut 3D-heli kohandatud.

J a GPU variatsioon Radeoni merevägi, toetus kiirte jälgimine. Me võime seda pidada Sony suureks võiduks, kuna see tehnoloogia võimaldab valgust suhelda virtuaalsete mudelitega väga realistlik.

Wiredi sama artikli kohaselt kasutavad seda tehnikat suured Hollywoodi produktsiooniettevõtted, kuid peale mõnede PC-mängude pole ühelgi konsoolil seda võimalust.

"GPU-l on Ray Tracing kiirendus ja ma arvan, et see on midagi, mida inimesed otsivad" – ütles Mark Cerny, kes rõhutas ka, et tehnoloogia pole ainult visuaalne, vaid hõlmab ka muid elemente.

"Kui soovite testida, kas mängija kuuleb mõnda heli või astub teise mängija põrandal, on Ray Tracing kasulik."

PS5 JA SSD

Spider-Man mänge testitakse PlayStation 5 SSD-de peal ja nende reageerimisaeg on PS4-ga võrreldes palju lühem (Foto: Reproduo)Spider-Man mänge testitakse PlayStation 5 SSD-de peal ja nende reageerimisaeg on PS4-ga võrreldes palju lühem (Foto: Reproduo)

SSD-d on tugevamad, kiiremad ja pakuvad palju paremat mängukogemust, võrreldes teiste kõvaketastega, näiteks HDD-dega.

Mark Cerny näitab mängu näitena Ämblikmees PS4 näitab, et PS4-l kulub kiireks käivitamiseks 15 sekundit, PS5 arenduskomplektis – 0,8 sekundit.

Lisaks saavad SSD-d graafikat käitada 8K-ga, ehkki praegu pole enamikul inimestel seda tüüpi telereid.

Veel üks asi, mida saab muuta tänu SSD-le, on mängude allalaadimise toimimise viis, sest PS5-l saab allalaaditav fail olla paremini reguleeritav ja eemaldatav osa. See tähendab, et mängija saab kogu mängu allalaadimise asemel alla laadida ainult ühe mängumängija või ainult mitme mängija osa kampaaniaid.

Ühilduvus tagasi

Kuulujutt on, et PlayStation 5 ühildub kõigi Sony konsoolidega (Foto: Reproduo)Kuulujutt on, et PlayStation 5 ühildub kõigi Sony konsoolidega (Foto: Reproduo)

J-i on kinnitanud Mark Cerny ja PlayStationi tegevjuht Jim Ryan PlayStation 5 see ühildub tahapoole, järgides Sony konsooli traditsiooni alates PlayStation 2-st.

Erinevus on see, et seekord on pretensioon "põlvkondadevahelisele" süsteemile, mis tähendab, et mängija saab hakata mängima PlayStation 4-l, jätkates sealt, kus ta peatus PlayStation 5ja naasege siis PS4-sse, kui soovite.

Pole veel teada, kas Sony kavatseb paigutada PS5 mängude raamatukogu PS5-le. Lisaks näitavad lekked, et videomängud võivad ühilduda ka kõigi varasemate PlayStationi väljaannetega. Seda ei ole siiski kinnitatud.

DualShock 5

DualShock 5 patent näitab meile juhtnuppu, mis on väga sarnane PS4-ga (Foto: Reproduo)DualShock 5 patent näitab meile juhtnuppu, mis on väga sarnane PS4-ga (Foto: Reproduo)

Patendist nähtub, et kontroll on läbi PlayStation 5 pole palju erinev DualShock 4. Kuigi nimi on kõige tõenäolisem DualShock 5Mark Cerny ütles, et kontrolleril "pole veel nime".

Näidatud pildil on väike auk, mida tõenäoliselt tuleb kasutada PlayStationi hääleassistendina – see on midagi, mida on kinnitanud patenditeave.

Kuid ka Sony esindaja jõudis avalikkuse ette öelda, et patendid muutuvad projekti edenedes kogu aeg ja me saame alles teada, kuidas tegelik kontroll toimub toote valmimisel.

Me teame, et järgmise põlvkonna juhtimisseadmed kasutavad laadimist USB-C ja see on pisut raskem kui DualShock 4. Sellegipoolest kaalub see vähem kui Xbox One kontroller.

Kasutajaliides

Siiani on teada, et kasutajaliides PlayStation 5 muutub dünaamilisemaks ja annab mängijatele PS4-ga võrreldes rohkem teavet.

Mitmikmänguserver pakub konsoolitoiminguid reaalajas. Üksikmängija režiim pakub ka teavet, näiteks lähetusi, mida saate täita, ja auhindu, mida saate pärast kõigi oma valikute tegemist. "Ütles Mark Cerny.

Virtuaalne reaalsus

Uus PSVR on kergem ja vähem kaablit (Foto: reprodutseerimine)Uus PSVR on kergem ja vähem kaablit (Foto: reprodutseerimine)

PT ülemaailmse osakonna juhataja Teadus- ja arendustegevus Mängukeskus, Dominic Mallinson, soovivad, et järgmine virtuaalreaalsuse seade oleks kergem, hõlpsamini kasutatav ja vähem kaablit kasutavat.

Täiesti kaablivaba toodet on tänapäeval keeruline turule viia, kuna see oleks tarbijatele liiga kallis, kuid Mallinson usub, et see on tulevikutrend.

J Mark Cerny ütles, et "VR on meie jaoks väga oluline ja praegune PSVR ühildub uue konsooliga".

Väärib märkimist, et Sony on patenteerinud uue traadita VR-seadme, kuid nagu varem öeldud, ei tohiks seda veel välja anda PlayStation 5, et olla midagi enamat tuleviku jaoks.

Üldine informatsioon

Ainus mäng, mis koos konsooliga välja lastakse, on seni teada "Jumalanna", mis peab olema ainult PlayStation 5. Mängu kohta pole aga lisateavet.

Hinnatakse, et PS5 keskmine hind on 400 dollarit ja me teame ka, et konsool käivitatakse aasta lõpus koos oma konkureeriva videomänguga Xbox Series X.

Ja olete põnevil PlayStation 5? Jäta oma arvamus kommentaaridesse!

Allikas: Android Central