Komeedid jätkavad enesetappu … ja tähtedes, mis on Maale lähedal

Hubble’i teleskoobi kinnitatud andmete kohaselt on selle tähtede perekonna mõned elemendid, millel teadaolevalt on orbiidid, mis hävitavad fulminatsiooni pinda, “sukeldumas surma” noores tähes HD 172555, mis on “ainult” 95 valgusaasta kaugusel. kaugus.

Teadlastel pole nähtust veel õnnestunud näha, kuid teleskoopide pakutav teave viitab räni- ja süsinikgaasi tuvastamisele tähtede valguses prahiketta piiri lähedal. Kõige tõenäolisem seletus nende gaaside tekkele on see, et need tulid komeedi taolise hävitamisest.

See avastus on oluline mitmel põhjusel, nimelt seetõttu, et Kreetzi komeet võib anda täiendavaid andmeid meie enda päikesesüsteemi tekke kohta, kuna see on seotud taevakehadega, mis tabasid planeete miljardeid aastaid tagasi Maa päritolu tõttu Maal.

Samuti on HD 172555 tõenäoliselt planeedi moodustamise protsessis ning nende vahel pole kunagi olnud midagi kivist ja elamiskõlblikku. NASA teadlased oletasid isegi, et hiiglaslik “Jupiter” on juba olemas, sest Kreutzi komeet võib avaldada tugevat gravitatsioonilist tõmmet, mille põhjustab suur planeet. Lõppkokkuvõttes on HD 172555 “hea” kaugusel, millest hiljem teada saada.

Ehkki selle 23 miljoni aasta vanuse noore tähe kohta pole endiselt “surma sukeldumise” pilti, avaldas NASA hiljuti video, kus on võimalik jälgida meie lemmikstaari nähtust: Päikest.