Konfigureerige oma Logitechi hiir Linuxis Piperiga

Ostsin hiljuti Logitech G203 hiire, varsti peaksin seda meie YouTube’i kanalil ĂĽle vaatama, kuid võin öelda, et esmapilgul näib see olevat suur kulueelis.

Sina ka Minu Instagramist näete mõnda pilti temast.

Hiir lubab ise DPI sätteid keskpiirkonna nuppude kaudu, mis on isegi seda tüüpi mudelites väga traditsiooniline, kuid sellel on mõned funktsioonid, mida saab tarkvara abil paremini konfigureerida, näiteks nupu funktsioonid ja RGB värv. , välja arvatud DPI ja Valimisprotsent. Windowsis tehakse see seadistamine Logitechi tarkvara kaudu ja sellel samal tarkvaral pole veel Linuxi versiooni, ehkki hiir töötab hästi, seetõttu pole see minu Razeri hiire puhul sama.

On draiver nimega “LibratbagSee toetab seadmeid Logitech, Etekcity, GSkill, Roccat ja Steelseries, millel on liides nimega “Piper”, mis töötab ideaalselt minu uue G203-ga.

Paigaldage Piper ja Libratbag

Draiverid ja liidesed pole ĂĽhesugused, sest Windowsi harjumused sunnivad meid mõtlema, see on tõend, mida saame kasutada mitu erinevat liidest sama Razeri draiveri (openRazer) jaoks, nii et installime oma “libratbag” draiveri. Ametlikult toetatud distributsioonid on Ubuntu, Fedora, Arch Linux, openSUSE ja Debian (versioon 10 ja uuemad) ning installiprotseduuri saab vaadata githubil. Ubuntus saate draivereid installida otse hoidlatest, kasutades tarkvara nagu SĂĽnaptiline, otsides pakette: ratbagd Kui eelistate terminali kasutada, on see käsk järgmine:

sudo apt install ratbagd

Pärast seda installige lihtsalt Piperi liides, mis on teostatav Flatpaki kaudu, Flathubi kaudu, või PPA hoidla kaudu.

Vaadake, kuidas installida PPA Ubuntu ilma terminali kasutamata

Kui eelistate seda teha terminalist, võite kasutada seda käsku:

sudo apt-add-repository ppa:libratbag-piper/piper-libratbag-git
sudo apt install piper 

PPA kasutamisel on tore see, et saate ka draiveri “libratbag” uusima versiooni kohe, kui see välja tuleb.

Piperi funktsioonid ja seaded

Saadaolevad funktsioonid kuvatakse selgelt vastavalt hiire mudelile, minu puhul on meil järgmised võimalused:

Logitech RGB hiire juhtimine

Saame konfigureerida hiirel oleva RGB LED-i, kasutades ĂĽhevärvilist värvi, kus saate valida soovitud värvi, võite kasutada ka vaikeväärtust, milleks on “TsĂĽkkel”, kus värv muutub. Rakenduses saate muuta valgustuse intensiivsust ja muutmise intervalli, seal on ka valik “Hingamine”, mis paneb värvid vilkuma ja tulevad välja nagu hiir oleks “hinganud”, sellest ka nimi; on ka võimalus valgustus välja lĂĽlitada.

Logitech Linuxi nupu juhtnupud

Hiirenuppe saab konfigureerida ka individuaalselt, et nad saaksid teha erinevaid asju, sealhulgas mõned eelnevalt valmistatud makrod või teie loodud mallid.

DPI Linuxi hiire juhtimine

Avaleht võimaldab teil muuta hääletusprotsent hiir, antud juhul vahemikus 500 kuni 1000 Hz, ja teeb ka muudatusi hiire DPI-s, mis antud juhul ulatub 8000-ni, on võimeline liuguriga tegema igale väärtusele vahepealseid kohandusi, võimaldades soovitud väärtust vahemikus kuni maksimaalselt.

Ära jäta midagi, mida tahad

Võib isegi öelda, et Piperil pole kõigist kõige ilusamat liidest, kuid see pole kindlasti halb ja funktsionaalsuse osas pole Logitechi enda rakenduste osas midagi soovida, mis teeb sellest suurepärase alternatiivi hiirele kasutamiseks Linuxis. Enne “libratbag” ja Piperi installimist hiire seadistamiseks tasub tutvuda draiveri arendaja toetatud seadmete loendiga, saate seda teha konsultatsioonil GitHubi projekt.

Kas mu eesmärgid paranevad nüüd? Teada saama, pääsete meie kanalile Twitchis, seal on Linuxis iga päev otseülekanne!

Järgmine!


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.