Kontaktide jälgimine või sümptomite uurimine: kas kõik COVID-19 rakendus peaks kuuluma ökosüsteemi? - rakendus

Kontaktide jälgimine või sĂĽmptomite uurimine: kas kõik COVID-19 rakendus peaks kuuluma ökosĂĽsteemi? – rakendus

Kas installida või mitte installida kontaktide ja sümptomite jälgimise rakendus? COVID-19 lahingus osaleda soovivate rakenduste salvestatud andmete kasutamist ja selle mõju kodanike eraelu puutumatusele on näidatud rakenduste installimise peamiste takistustena. Ja see vastupanu võib ohustada nende lahenduste tõhusust pandeemia leviku ohjamisel, nüüd on uksed järkjärguliseks deflatsiooniks taas avatud. Mõned organisatsioonid, näiteks Euroopa Komisjon ja Euroopa Parlament, on lahendust kaitsnud ja lekkinud andmekaitset tagavaid eeskirju, näiteks Euroopa Komisjon ja Euroopa Parlament, kuid Euroopa andmekaitseorganisatsioonid, sealhulgas Portugali D3, tõstatasid kahtluse.

Välja töötatud ettepanekute hulgas on erinevaid mudeleid, sealhulgas need, mis keskenduvad kontaktide jälgimisele, näiteks STAYAWAY COVID, ja muud rakendused, mis ühendavad sümptomite ja kasutajatele kasuliku teabe ning on suunatud elanikkonnale. või ettevõtetele, kes soovivad tagada oma töötajate kaitse. CovidApp, CoronaManager, Covidografia ja OK Detect (mida nimetatakse ka CovidAppiks, kuid muudavad oma nime) on mõned viimastel nädalatel esitatud rakendused, millel on erinev päritolu, mis on sündinud IT-ettevõtete vabatahtlikest projektidest või algatustest, kuid mille eesmärk on aidata võidelda pandeemia.

Rakenduse eest vastutavad isikud osalesid digitaalses vestluses, mida APDC edendas digitaalse vastuse tsükli COVID-19 raames, mis oli eelmisel nädalal STAYAWAY COVIDilt saanud kaks promootorit. Selle vahel, kuidas nad määratlesid rakenduse kasutamise aluse, nende ulatuse ning kasutajate turvalisuse ja privaatsusega seotud probleemid, pöörduti arutelus ka võimaluse juurde luua ökosüsteem, mis võiks ühendada kontaktide jälgimise loogika sümptomite registreerimisega.

See on muide eelmisel nädalal välja kuulutatud Tech4COVID algatuse alusel loodud töörühma 1APP4PT eesmärk, nagu selgitas Pedro Fortuna, kes on üks Covidograafia valdkonna eest vastutajaid ja üks Jscrambleri asutajatest. "Oleme avaldanud kontaktide jälgimise dokumendid ja oleme väga huvitatud nende ühendamisest sümptomite jälgimisega ühes rakenduses," sõnas ta ja kinnitas, et see ühinemine on mõttekas kodanike jaoks, kellel poleks kahte või kolme rakendust.

Visiooni jagas PWC nõustamispartner Miguel Dias Fernandes, kes esitas CoronaManageri rakenduse. Kontaktide jälgimise ja sümptomite kontrollimise rakendusi on mitu ning vaid ühe Bluetooth-jälgimiskomponendi omamine on redutseeriv, selgitab ta, selgitades, kui oluline on reisimise ja inimrühmade vältimiseks omada otsekontakti Sade 24 liinilt, tervisedelegatsioonidelt ja georeferentsitud teavet. inimesed.

Miguel Dias Fernandes ütles, et Portugalis võib olla rakenduste ökosüsteem, edendades seda, et oleme kogukonnana paremini ette valmistatud COVID-19 leviku vastu.

Selles APDC edendatud vestluses käsitlevad erinevad sidusrühmad vajadust hea rakenduse järele, mis on osutunud kasulikuks allalaadimiseks ja kasutamiseks, säilitades samal ajal kõik turvalisuse ja privaatsuse reeglid. Arutluse all on ka erinevate süsteemide koostalitlusvõime ja suure hulga kasutajate olemasolu probleem, mida on näidanud 60% elanikkonnast, ehkki leidub inimesi, kes pole nõus, näiteks Carlos Lei Hypelabsist, kes töötab välja OK Detect ja arvavad, et sõltumata kasutajate arvust , aitab see rakendus alati kontaktide käsitsi jälgimisel.

CovidApp-rakendus jagab teavet ja soovitusi

Pedro Fortunare mainis ka läheduse kontaktide tuvastamiseks Bluetoothi ​​kasutamise piiranguid. Bluetoothi ​​abil ei õnnestu kaugust tuvastada, väitis ta, et mõnes olukorras, kus inimesed rakendavad DGS-i osutatud ravi, võib esineda palju valepositiivseid tulemusi. On olemas 15-minutine ja 2-meetrine lähedusastmega riskvalem, mis võimaldab otsustada, kas rakendusest teavitada, selgitas ta, öeldes, et Covidografias öeldakse, et selle valemi intelligentsust tuleb säilitada, lisades lisateavet evolutsiooni ajaloo kohta, ehkki see ei tohiks lahendada muid probleeme, näiteks asümptomaatilist. . Kuid see on põhimõte, ütles ta.

Peale selle piirangu ei arva Pedro Fortuna, et tuleks valida teatud kohtades registreerimislahendus, nagu tehakse Singapuris. see on kontrollimehhanism, mis siseneb ruumi, et leida inimesi, keda me pole selle rakendusega () sisestanud, uks, mida me ei peaks läbi tegema ja ma ei näe piisavalt tugevat õigustamist, ütles ta.

Miguel Dias Fernandes rõhutas ka turvalisuse ja privaatsuse probleeme. Kõik see on vabatahtlik, laadib alla ja kustutab andmeid, selgitas ta, selgitades, et rakenduste kasutamist tuleb kasutajatele edastada, selgitades, miks neid installitakse ja kasutatakse. Mitte telefonikõnede abil ja viimase 14 päeva ümberkompositsiooniga suudame vähendada COVID-19 levikut. Me saame ühiskonnana kasu sellest, kui meil on rohkem teavet, väidab ta, väites, et uus tava peab toimuma enesekindlalt. See mehhanism on meie jaoks selle hetke haldamiseks väga lihtne, mis on keeruline, ja sõltumata sellest, millist rakendust kasutatakse, see lõpeb.

CovidAPP, Covidografia, CoronaManager ja OK Detec: 4 erineva tee ja päritoluga rakendust

Viimastel nädalatel COVID-19 lahingus esitatud erinevates rakendustes sündisid Tech4COVID19 initsiatsiooni raames kaks, märtsis CovidApp ja Covidografia, mida SAPO TEK oli arutanud. Esimesel juhul teeb see rakendus koostööd Porto ülikooli arstiteaduskonnaga ja kontrollib koroonaviiruse sümptomeid. Rakenduse teinud ettevõtte Mosano kaasasutaja Francisco Sales selgitas, et eesmärk oli reageerida tervishoiutöötajate vajadustele ja kontrollida nakatunud patsiente, tuues isolatsiooni suurema turvalisuse.

CovidAppis on samaaegselt vaatluse all 37 000 inimest, mis annab arstidele evolutsioonilise perspektiivi ja võimalikud kontaktid, kuid on tõmmatud evolutsiooniline joon, mis võib sisaldada tuge seadmetele, mida saab kasutada, ja selliste krooniliste haiguste nagu diabeet jälgimiseks. See rakendus on juba installimiseks saadaval ja lähipäevil on see ka Google'is ja Apple'i rakenduste poodides, teatas haldur.

Covidografia, mis sündis sama eesmärgiga ja samal kuupäeval kui algatus tech4COVID19, kavatseb platvormi pildistada kasutajate olekust ja sümptomitest ning nende kinnisest olukorrast. See rakendus, mille on loonud vabatahtlikud ja mille väljatöötamisse on kaasatud enam kui 100 inimest, on see rakendus loodud tasuta koodina ja põhineb eetilistel ja ohutusküsimustel, alates selle käivitamisest 8. aprillil on umbes 66 tuhat kasutajat.

OK Detect (nimetatakse ka CovidAppiks, kuid nimetatakse ümber) ja CoronaManager on erineva päritoluga, sündinud lahendusena ettevõtetele, kes soovivad aidata oma töötajaid kaitsta.

HypeLabsi startupi koostöös tech4COVID19 vabatahtlike koostöös välja töötatud OK Detect on testitud Colombias, kuid ettevõtte asutaja ja tegevjuht Carlos Lei Santos väitis, et on pälvinud huvi mitmete riikide organisatsioonide vastu, kuna käivituskogemuses on tehnoloogia, mis ühendab seadmeid ilma kasutamata Interneti kaudu, WiFi ja Bluetoothi ​​kaudu. Tegime Lõuna-Ameerika valitsusega koostööd ja õppisime palju, kuidas kliinilisi katseid sobitada ning kuidas säilitada anonüümseid ja isiklikke jälgimisrakendusi, selgitas ta, öeldes, et pärast kiipide vahetamise alustamist ja keskendumist ettevõtete arendamisele vajasid nad töötajatele turvalahendusi.

See rakendus on saadaval, kuid isiklikult ning Carlos Lei Santos mainis Lähis-Ida, USA ja Euroopa organisatsioonide huve. "Meil seda veel Portugalis pole, kuid loodame, et see muutub varsti," ütles ta.

samuti korporatiivse poole pealt sündis CoronaManager, mida testiti Saksamaal ja mis oli ka PwC loodud portugali keeles. Selle eesmärk on aidata ettevõttel naasta normaalsesse olekusse, juhtida ülekandevõrku ja aidata juhtidel ruumi ja meeskondi juhtida.

Lisaks kontaktide jälgimisele Bluetoothi ​​abil ja sümptomite registreerimisele pakub CoronaManager kasutajatele ka kasulikku teavet, mis põhineb asukoha, terviseandmete registreerimise ja analüüsi, registreerimise ja ametialastel põhjustel puhkusel viibimise võimalusel.

See rakendus on saadaval iOS-i ja Androidi jaoks, kuid on endiselt privaatreĹľiimis.