Koolis Magalha arvutiga ühendatud sihtasutus suri lõpuks välja

Koolis Magalha arvutiga ühendatud sihtasutus suri lõpuks välja

Alates 2011. aastast teadaoleva mobiilside sihtasutuse väljakuulutamise otsuse vormistamine tehti teatavaks sel neljapäeval pärast seda, kui üldnõukogu on selle heaks kiitnud.

Alates selle aasta märtsist on valitsus pidanud operaatoritega läbirääkimisi riigivõla tagasimaksmiseks, mis on umbes 56 miljonit ja mis on seotud fondi hallatava programmiga.

“Ehkki e-escola programm on peatatud, on võlg siiski alles, summa, mis tuleb kindlaks määrata – rahanduse peainspektsiooni toel -, et valmistada ette riikide vahel sõlmitav lõplik arvelduskokkulepe. , FCM ja eelmainitud mobiilsideoperaatorid “, selgitas majandusministeerium uudistetoimetusele saadetud avalduses.

Sama allika sõnul allkirjastati leping mullu juulis, kuid kontrollikoda peab selle kinnitama.

Kontoarveldamine ei mõjuta riigi rahandust, kuna kommunikatsiooniregulaator Anacom eraldas varasema tulu jaotamisest 56 miljonit eurot.

Fondi väljasuremisega kogub riik ka 20 miljonit eurot, mis on ettevõtte esialgne rahastamine 3G litsentsi alusel.

Mobiilside Fond asutati 2008. aastal missiooniga juhtida programme IKT kasutamise edendamiseks koolides. E-kool on ĂĽks algatus, mis selle eesmärgi realiseerib (teine ​​omataoline algatus on e-kool, mis viib MagalhĂŁes’i sĂĽlearvutite levitamiseni).

E-Escola on mõeldud õpilastele alates 5. kursusest. Esimeses etapis ulatub see keskkooli lõpuni, kuid laieneb lõpuks ka õpilastele, mis tagab sel viisil juurdepääsu mitte ainult soodsamates tingimustes olevatele sülearvutitele, vaid ka lairibale.

Internetiteenuseid pakkusid kolm mobiilsideoperaatorit (tol ajal TMN, Vodafone ja Optimus), kes toetasid ka osa seadmetest ning kes ĂĽhinesid algatusega 3G-hanke raames ja partneritega, kelle nad pidid infoĂĽhiskonna arendamiseks pakkuma.

Programm peatati 2011. aastal, kuid üle 50 miljoni euro suurune võlg operaatorite ees, mis on seni takistanud FCMi väljasuremist, pole veel lõpule viidud.