Kopeerimine jätkub: HP toob turule kõik-ühes arvutid nagu iMac [atualizado]

Nagu Apple, nii ka paljud tootjad turustavad kõik ühes lauaarvuteid (kõik ühes) ja see pole kellelegi midagi uut. Kuid patentide ja intellektuaalomandi kaitse sõja ajal tunnistan, et mul oli muljet näha Hewlett-Packardi üht uusimat versiooni ristitud. HP SpecterONE.

HP SpecterONE

Siiani on HP töötanud väga eksklusiivse kõik-ühes arvutidisaini kallal – näete seda ja teate kohe, et see on HP. Nüüd on probleem aga murtud – ettevõte andis talle Samsungi ja “võttis liiga palju inspiratsiooni” Apple’i toodetest – sealhulgas ka Apple’i-laadsed klaviatuurid ja puuteplaadid!

Hoolimata masina kvaliteedist (23,6-tolline Full HD 1080p ekraan, 1 GB NVIDIA GPU, uusim Inteli protsessor, NFC jne), ei saa eitada, et see seade oleks iMaciga väga sarnane. HP jaoks on kohutav käivitada midagi sellist, mis on oma joonest nii erinev ja sarnane konkurendi omaga.

Apple, nagu ka teised ettevõtted, on inspireeritud teiste ettevõtete toodetest, kontseptsioonidest ja ideedest. Kuid inspiratsiooni ja koopia vahel on peen piir. John Gruber, pärit Vapper tulekerapakub ilusat näidet, mis põhineb hiljutisel inspireerival võrdlusel Brauni, Apple’i ja Samsungi vahel:

Vana nali on see, et inspiratsioon on see, kui kopeerid kelleltki midagi; plagiaat on see, kui keegi sind kopeerib. Kuid minu jaoks seisneb erinevus selles, et mind inspireeritakse looma midagi uut, mitte kopeeritakse, et luua midagi, mis on päritud. See on erinevus suure kunstniku, kes varastab, ja halva kunstniku vahel, kes varastab. Apple’i tooted kuuluvad Brauni vastavatest seadmetest erinevasse kategooriasse ja neid eraldab mitu aastakümmet.

Hiljem ütles ta, et Dieter Ramsi (kuulus disainer) meelitasid Jony Ive (Apple’i disainiboss) tema ja tema inspireeritud Apple’i loomingu kohta pidevalt välja öeldud sõnad. [1, 2, 3]; Teiselt poolt on peaaegu kindel, et ükski Apple’i disainer ei tundnud Samsungi – ja nüüd võib-olla ka HP – suhtes samamoodi.

Vähemalt on minu allkiri allpool.

Uuenda

See ei puuduta ainult kõik ühes arvutit. Ultrabook HP Envy Spectre, muide, otsustas ka visuaali vastu võtta à la MacBook Pro. Vähemalt sel juhul pole mustad „kate“ ja „šassii“ kujundused kuigi sarnased, kuid allpool olevat pilti vaadates ei saa sarnasusi eitada:

Ultrabook Spectre Envy HP

Ah.