Korduma kippuvad kĂĽsimused: kiired kĂĽsimused ja vastused PT / Oi ĂĽhinemise kohta

Korduma kippuvad kĂĽsimused: kiired kĂĽsimused ja vastused PT / Oi ĂĽhinemise kohta

Pärast enam kui kaheaastast koostööd tööstuspartnerluses on need kaks ettevõtet ühinenud ühinemisega, mille lõpuleviimiseks kulub mitu kuud, kuid mis teeb sellest ühe maailma suurima telekomioperaatori.

Portugal kaotas ühinemisest tulenevate grupiotsuste keskpunkti, kuid säilitas rea toiminguid, mis ettevõtte sõnul muutuksid toimingutega vähe. PT tagab, et äritegevuse mõju globaalsel tasandil on põhimõtteliselt positiivne, kuna see loob tugevama grupi.

 • Kes on Oi?

  Oi on Brasiilia operaator, kus PT-l on juba 35% osalus, mis omandati pärast teise Brasiilia mobiilsideoperaatori Vivo lahkumist, kellel on samas osas Telefónica. Arvelduste osas on see Ladina-Ameerika suuruselt kolmas operaator ja 2012. aasta lõpus oli sellel 74 miljonit abonenti. Sellel on kogu Brasiilias (välja arvatud Sao Paulo osariik, seoses remondiga) litsentseeritud püsi- ja mobiilside käitamiseks ning seda juhib alates juunist Zeinal Bava.

 • Täna välja kuulutatud äri oli ettevalmistamisel, mis ajast?

  2010. aasta juulis teatasid kaks ettevõtet, et hakkavad järgmisest aastast läbi rääkima tööstuspartnerluse tingimuste üle. Alliansi eesmärk on teadus- ja arendustegevus; ost; tehnoloogia ja toimingud; jagada parimaid tavasid; telekommunikatsiooni ärimudelite võrdlusuuringud ja ühine väljatöötamine ”. Sellest ajast alates on ühinemise tõenäosus suurenenud. Täna kinnitab ettevõte, et partnerlus on ühinemiste test.

 • Kas sel partnerlusperioodil viidi läbi ĂĽhisprojekt?

  Siiani on tehtud 80 ühisalgatust sellistes valdkondades nagu liikuvus või B2B.

 • Mis seletab äriaega, miks just nĂĽĂĽd?

  Ühinemisest teatatakse ajal, mil kogu maailmas on teateid konsolideerimis- ja saneerimisliikumistest. Üks samm selles suunas, millel võib olla otsene mõju plaanidele luua ülemaailmne operaator PT ja Oi vahel, tugevdab Telefónica positsiooni Telecom Italia-s. Hispaania operaatorile kuulub Vivo, samas kui Itaalia operaator kontrollib TIM-i, mis on üks Brasiilia suurimatest telekommunikatsioonioperaatoritest. Lepingu lõplik eesmärk on tugevdada Telefónica positsiooni Brasiilias. Koduturul on aeg ka ühinemiseks. Zoni ja Optimuse ühinemine ei mõjutanud PT juhtimist, kuid äri Oiga tugevdas seda.

 • Kus asub uue organisatsiooni peakorter?

  Brasiilias Rio de Janeiros.

 • Kes vastutab uue ettevõtte eest?

  Brasiilias Oi tegevjuhiks saanud Zeinal Bava saab uue organisatsiooni tegevjuhiks. Oi praegune esimees Mauro da Cunha jääb ametisse ning uue organisatsiooni aseesimeheks saab Portugal Telecomi esimees ja tegevjuht Henrique Granadeiro alates Zeinal Bava ametisse astumisest Brasiilias.

 • Kas Portugal Telecom säilitab oma nime ja struktuuri?

  Ăśhinemisest tuleneva ettevõtte nime ei ole suletud. Struktuur muutub, et see vastaks globaalsele juhtimisele, tuginedes ĂĽhele direktorite nõukogule. Zeinal Bava sõnul “sĂĽnnib lihtsam ettevõte, mille juhtimine on lihtsam, suurem likviidsus kõigil turgudel, kus see tegutseb, ja väga mitmekesine investoribaas”. Uus organisatsioon noteeritakse Novo Mercado do Brasil, Euronext ja New Yorgi börsil.

 • Kas ĂĽhinemise tulemusel koondatakse Portugal Telecomi ja vähendatakse investeeringuid Portugali?

  PT garanteerib, et ei ole, ja selgitab, et ühinemine toimub eri geograafiliste piirkondade ettevõtete vahel, kes säilitavad oma vastava kohaliku tegevuse. PT-s kavandatud koondamised, tänavu umbes 400, on välja kuulutatud ja on osa ettevõtte tavapärasest kohandamisest turu tegelikkusega.

 • Kas PT ĂĽhinemine Oiga tähendab maksudest kõrvalehoidumist Portugalist Brasiiliasse?

  Henrique Granadeiro kinnitas talle pressikonverentsil, et ei. Portugal Telecom säilitab riiklikul turul aktiivsuse taseme ja kohapeal saadud tulu maksustatakse kohapeal. Pikemas perspektiivis kaitses PT tegevjuht, et ettevõtte tulumaksud peaksid Portugalis isegi suurenema.

 • Kas ettevõttel on mõju PT klientide jaoks?

  Zeinal Bava rõhutas täna hommikul pressikonverentsil, et võimsam operaator lubab tal teha rohkem, odavamalt. See pole loogiline, et see loogika kajastub teenuste hinnas, kuid lõpuks on uksed avatud sĂĽnergia pakkumisele Brasiiliaga tavatelefonis ja mobiilsides. Tugevam PT, konkureerimine turul tugevdatud Optimus Zone’iga ja kaotava Vodafone’iga võib tähendada ka suuremat konkurentsi ja konkurentsivõimelisemat pakkumist Portugali turul.

 • Kes peaks leppega nõustuma?

  Ăśhinemise toimumiseks peavad ettevõtte aktsionärid andma rohelise tule, samuti mõlema riigi reguleerivad asutused. PT poolelt on teada, et kaks suuraktsionäri – BES ja Pidev – kiitsid lepingu heaks.

 • Millal peaks ĂĽhinemine olema lõpule viidud?

  Ettevõtte prognoositud tähtaeg on 2014. aasta esimene pool.

  Millise ruumi hõivab uus ettevõte maailmaturul?

  Grupp saab olema Euroopa suuruselt 7. operaator ja ĂĽks 20 suurima operaatori seast maailmas.

 • Millised mõõtmed on sellel töötajate, tulemuste ja klientide osas?

  PT ja Oi haldavad koos enam kui 100 miljonit klienti neljal kontinendil. Nad moodustavad kokku 30 tuhat töötajat ja lõpetasid eelmise aasta koos tuludega, mis ületasid 15 miljardit eurot. Turul, kus nad tegutsevad, on potentsiaalne klientide arv 260 miljonit. Eeldatavasti ulatub konsolideeritud tulu 12,3 miljardi euroni.

 • Mis on kahe operaatori ĂĽhinemisest alates kokkuhoiu tulemused?

  Turule suunatud suhtluses näidatud sünergia väärtus oli 1,8 miljardit eurot. Zeinal Bava sõnul on see hinnang konservatiivne ja kokkuhoid võib olla suurem.