Koroonaviirus: Apple sulges 27. märtsini kõik oma poed väljaspool Hiinat

Nagu valitsuse enda tehtud sammud, on ka Apple viimastel nädalatel järk-järgult suurendanud oma otsust ohvripandeemia vastu võitlemiseks. Koroonaviirus (COVID-19).

Kui Hiinas on kõik 42 ettevõtte fĂĽĂĽsilist kauplust taasavatud ja hakkavad järk-järgult tavapärasel ajal tööle, siis paar päeva tagasi otsustas Apple 17 Itaalias asuvat kohta sulgeda ja eile peatas kogu programmeerimise. Täna Apple’is – sealhulgas Brasiilias.

NĂĽĂĽd, jah, tuleb kõige drastilisem otsus: Apple’i veebisaidil avaldatud kirjas tegevjuht Tim Cook teatama * kõigi * ettevõtte fĂĽĂĽsiliste kaupluste sulgemine väljaspool Hiinat (see on peaaegu 470!) Kuni selle päevani 27. märts.

Kirjas selgitas tegevjuht, et kõik tuhanded mõjutatud Apple’i töötajad saavad palka normaalselt, isegi kui kauplused ei tööta.

Lisaks dubleerib Apple kõik töötajate tehtud annetused COVID-19 põhjuseks. Siiani on ettevõttel eraldas viiruse vastu võitlemiseks 15 miljonit USA dollarit.

Neile, kes soovivad / peavad ostma Apple’i tooteid, töötab nende veebipood – ja Apple Store’i rakendus – kogu maailmas tavapäraselt. Kuid seda olukorda arvestades arvan, et kuulujutud, et järgmine nädal ilmub uus MacBook Air, ei täitu. See pole aeg.

Just eile teatas Apple ka, et tema ülemaailmne arendajate konverents (WWDC) 2020 on täielikult võrgus.