Koroonaviirus: Hiinas asuval iPadil on suur nõudlus ja madal varu

Koroonaviirus: Hiinas asuval iPadil on suur nõudlus ja madal varu

Mõju alates Koroonaviirus (COVID-19) neid tunnetatakse jätkuvalt igapäevaelu, äritegevuse ja globaalse poliitika kõigis aspektides. Hiljuti teatas Apple, et kuni edasise teatamiseni suleti Itaalias 17 kauplust. NĂĽĂĽd uudised Hiina viitab sellele, et Apple’il võib olla riigis rohkem tarneprobleeme – eriti seoses iPad.

Teave on Nikkei Aasia ĂĽlevaade: ilmselt on Walliriigis nõudlus Apple’i tahvelarvutite järele suur, kuna tarbijad pöörduvad õppe- ja majapidamisseadmete poole, sest kuna enamik kollektiivseid tegevusi on Hiinas kuni edasise teatamiseni peatatud, on enamik kodanikke sunnitud töötama ja õppima oma kodust. Nende ĂĽlesannete täitmiseks on teadaolevalt iPad suurepärane liitlane – Apple ise saadab tahvelarvuteid oma isoleeritud töötajatele ja partneritele.

Kuid seal on probleem: sama nähtus, mis on toonud kaasa iPadi nõudluse kasvu, aeglustab samal ajal ka nende tootmise tempot. Nagu me juba teame, on koroonaviiruse puhang aeglustanud kogu maailma tehaseid ja monteerimisliine, eriti Hiinas; Seega ei jõua Apple toota piisavalt tahvelarvuteid, et rahuldada riigis valitsevat nõudlust.

Probleemi rõhutatakse rohkem sarja odavaima toote puhul: 10,2-tolline iPad tarneaeg on Hiinas hinnanguliselt kolm kuni neli nädalat 12,9-tolline iPad Pro (hinnaskaala teises otsas) on samuti piiratud kättesaadavus, mis tarnitakse tarbijale kahe nädala jooksul. Kohalikud jaemüüjad, näiteks T-Mall, kehtestavad ostupiirangud, mis võimaldavad tarbijatel osta korraga maksimaalselt kuus iPadi.

Uudised pole muidugi Apple’ile eriti kasulikud – ettevõte on viimased aastad veetnud tihe konkurentsiga Hiina turul laienemise nimel ja ei suuda esimesel võimalusel nĂĽĂĽd nõudlusega sammu pidada. Kuid see pole kõik negatiivne: näiteks Morgan Stanley analĂĽĂĽtik Katy Huberty panustab kihlvedudele, et Hiina tarbijad kulutavad rohkem raha rakendustele ja teenused da Maçã, suurendage ettevõtte tulusid.

NĂĽĂĽd on oodata, millal Apple suudab tootmise normid normaliseerida – ja kui tolmu settides on Hiinal endiselt suur huvi iPadi vastu. Me näeme.

Cult of Maci kaudu