Koroonaviirus: hirm nakatumise tõttu lükkas mängude arendajate konverentsi suveks edasi

Koroonaviirus (COVID-19) on avaldanud tugevat mõju tehnikamaailmale, mis on põhjustanud mitmete oluliste sündmuste tühistamise. 2020. aastal Barcelonas toimuv Mobile World Congress on esimene “madal”. Järgnesid ülemaailmne turunduse tippkohtumine ja Facebooki arendajate konverents F8.

Ka 16. – 20. Märtsil Californias San Franciscos kavandatud mängude arendajate konverents (GDC) kannatab COVID-19 tagajärgede all. Prestiižseimaid tarkvara- ja videomängude tootjaid koondav konverents lükatakse ametlikult järgmise suve juurde, kuna kardetakse nakatumist viirusega, mis on nakatanud enam kui 90 000 inimest ja põhjustanud tänaseks umbes 3000 surma.

Sündmuse edasilükkamine järgnes Californias toimunud teise COVID-19 nakkuse juhtumi kinnitamisele. GDC organisatsioon märkis oma veebisaidil avalduses, et hoolimata sellest, et eelmine aasta kulus ürituse ettevalmistamisele, tingisid asjaolud selle edasilükkamise. Ürituse korraldus näitas, et sündmust arvestades voogesitatakse paljusid kavandatud ettekandeid veebis, sessioonid nagu Independent Games Festival ja Game Developers Choice Awards edastatakse Twitchi vahendusel nädala jooksul, mil GDC toimub.

Pidage meeles, et isegi enne edasilĂĽkkamise ametlikku teadet polnud Facebook ega PlayStation paljastanud, et nad ei viibi GDC 2020. aasta väljaandes. Kohe pärast seda oli Microsofti kord teatada ĂĽritusest puudumisest. “Pärast ĂĽlemaailmsete tervishoiuasutuste plaanide ĂĽlevaatamist tegime raske otsuse loobuda GDC-s osalemisest,” öeldi ettevõtte avalduses.

Tehnikahiiglane otsustas aga puudujäägi korvata digitaalse üritusega ajavahemikul 16. – 18. Märtsil, GDC-sse kavandatud joondusega Gamestacki nime all. See programmeerimine hõlmab videomänge ja pilvetootmise tehnoloogiat koos tehnoloogia demode toega. Mitmete videomängutööstuse juhtidega toimuvad paneeldiskussioonid erinevatel teemadel. Ettevõte pakub ka oma mängustuudiote värskendusi, sealhulgas Double Fine, InXile, Compulsion, Rare, Obsidian ja Undead Labs, samuti uudiseid Minecrafti ja Gears of War kohta.

GDC-le ei kuulu ka enam Kojima Productions, produtsent Hideo Kojima ettevõttest Death Stranding ja Unity Technologies, mis vastutab Unity mootori eest, mis on üks videomängude tootmises kõige enam kasutatavaid. Nagu oma ajaveebis selgitatud, valib ettevõte ürituse jaoks ettevalmistatud uudiseid Interneti kaudu.

Sel kuul tähistame SAPO TeK 20 aastat. Lisateavet leiate aadressilt https://tek.sapo.pt/tag/SAPOTEK20anos