Korruptsioonikaebustest teatamise sait on saanud 5771 kaebust

PGR-platvorm loodi sedalaadi juhtumitest teatamise protsessi hõlbustamiseks, võimaldades selle kasutajatel jääda anonüümseteks. Tänaseks saabunud kaebuste maailmas on ennetava uurimise protseduurid kasutusele võtnud 209, uurimise tulemuseks on 20 ja kohtus uurimisele on viidud 32. Lõpuks esitati sada kakskümmend kaks.

PGR poolt agentuurile Lusa edastatud andmete kohaselt on 2013. aasta osutunud platvormi suurima kasutamise aastaks – laekus 2182 kirjet. Esimesel aastal, kui sait oli saadaval, sai see kahe kuu jooksul pärast debĂĽĂĽdi 460 kaebust. 2011. aastal laekus talle 1234 kaebust ja 2012. aastal 1895 kaebust. Enamik kodanikke, kes kasutasid platvormi kaebuste esitamiseks (3129), otsustasid end identifitseerida.

PGR kinnitab siiski, et umbes 80% veebisaidi kaudu esitatud kaebustest ei kvalifitseeru korruptsiooni ega maksupettuste hulka. Platvormi suunatud kuritegude alla kuuluvate kaebuste hulgas on mitu juhtumit, mis on suunatud avalikele pakkumistele kesk- ja kohalikes omavalitsustes.

Kõige levinumad kahtlused on salakaubaveo, omastamise, majanduslikus osaluses ettevõtluses ning korruptsiooni või maksupettuste mõju.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi