“Kosmose kommertsialiseerimine” läheneb, kuid selles sektoris tuleb teha koostööd

Kosmoses nähakse üha enam uuritavat turgu ja kapitali süstimine sellesse segmenti teeb selle üsna selgeks.

Fabernoveli uuringu “The 2nd Space Revolution” esitatud arvandmed näitavad, et aastatel 2000–2015 investeeriti kosmoseettevõtetesse 2,9 miljardit dollarit, millest 1,8 miljardit oli seotud ainult 2015. aastaga. ” Ăśks segaja on teel, ӟtles Fabernoveli asutaja ja peadirektor StĂ©phane Distinguin.

Universumi mõistatus pole enam ainult traditsioonilise järelevalve all mängija. Täna tahavad tehnoloogiaettevõtted selles valdkonnas oma märke teha, teha koostööd sektori väljakujunenud üksustega või korraldada oma maaväliseid kampaaniaid.

AnalĂĽĂĽsi kohaselt panustavad kosmoseteaduste või maaväliste reiside jaoks kõige rohkem ettevõtted kihlvedudele oma seadmete vastupidavusele, pidades alati silmas kulude-tulude ja taaskasutuse tegureid. Erinevalt medalitest tahavad ettevõtted, kellel on juba lennunduses kosmoses pärand, eralduda tekkivast konkurentsist “suurt rõhku pannes kvaliteedile”, öeldi uuringus, viidates suurtele investeeringutele pikema elueaga laevade tootmisse, kuid ka rohkem kallis.

Kosmoseuuringute uustulnukad, näiteks Jeff Bezose sinine päritolu või Elon Muski SpaceX, töötavad erinevate sektorite tehnoloogiate ühendamise nimel, et muuta kosmos ja isegi planeetidevahelised reisid võimalikult kiiresti reaalsuseks.

Fabernovel ĂĽtles, et need ettevõtted ehitavad laevu, millel võib olla otsene ja piiratud eesmärk, pidades silmas nõudeid, mida ta kirjeldab kui “minimaalset elujõulist toodet”. Uuringute kohaselt keskenduvad need ĂĽksused inimestele ja mitte tehnoloogiale.

Väidetavalt näib, et karismaatilise Elon Muski autor SpaceX on kosmosesse suunduva ärireisi arengus esirinnas. Edusammud on siiski sageli takistatud tehniliste piirangute tõttu, näiteks võime ehitada piisavalt tugev rakett, et vastu pidada edasi-tagasi Marsile, ilma lennu keskel või stardiplatsil kokku kukkumata.

Viidates Muski praktilisele utoopilisele plaanile – vähemalt praegu – “Marsi koloonia” loomiseks, ĂĽtles Fabernovel, et see on uus. mängija ei õnnestunud iseseisvalt sellises mahus eesmärke saavutada, mis viitab sellele, et neil võib olla keskkonnas juba asutatud ĂĽksustega ĂĽhinemisel suurem eelis.