Kosmosejaama isolatsioonis tunnevad astronaudid ka COVID-19 mõju

Kosmosejaama astronaudidel on loomulik, et jagatakse fotosid, sõnumeid ja teavet orbitaaljaamades toimuva tegevuse kohta, eriti teadusuuringute jaoks, kuid viimasel nädalal domineeris Twitteris jagatud sõnumites ka pandeemia COVID-19.

Kosmosest otsustades näib, et midagi pole Maal muutunud ja kaugus ei võimalda meil mõista, et tänavad on tühjad ja inimesed on kodus kogu Euroopas ja juba paljudes teistes maailma riikides.

Jessica Meir, üks ISS-i astronautidest, mäletab isegi, et kosmosest on lihtne mõista, et oleme kõik koos

Nendest ülesannetest, mis astronaudid peavad sel nädalal täitma, ja nendest, mis keskenduvad nullgravitatsiooni olemasolu mõjust südamele, geneetikale, kolju- ja silmastressile, on Andrew Morganil aeg salvestada sõnum COVID-19-st, mis räägib perekondadest. ja kogu NASA meeskond.

NASA on COVID-19 pandeemia tõttu mõned teenused sulgenud, kuid säilitab elutähtsate funktsioonide toetamise. On astronautide meeskond, kes on koolituse viimases etapis, et lahkuda 9. aprillil kosmosejaama ja pole viiteid sellele, et see võiks edasi lükata. Seekord olid meeskonnas NASA astronaut Chris Cassidy ja kaks Roscosmosest pärit venelast Anatoli Ivanishin ja Ivan Vagner.

Vaadake mõnda pilti, mida astronaudid on viimastel päevadel jaganud, orbiidile jäädvustatud fotod Jaapanist ja virmalistest.