KrĂĽptoraha makseid arutatakse parlamendis

Nn krüptovaluutade, näiteks Bitcoini kasutamine on arutlusel parlamendi täiskogu istungjärgul sel neljapäeval, 3. mail. Kõne all on krüptoraha makseteenuste uue õiguskorra heakskiitmine.

Eesmärk on Jornal de Negóciosi sõnul reguleerida tehinguid, et tagada makseteenuste tarbijatele täiendav turvalisus ja digitaalse valuuta väljaandmise kasutamine. Samuti arutatakse makseteenuste valdkonna uut tegelikkust käsitlevat määrust ja kohaldatavate sanktsioonide raamistiku individuaalset läbivaatamist.

Selle muudatusega töötame selle nimel, et reageerida makseteenuste uuele olukorrale, kohandades neid nii, et neid saaks turul rakendada. Juhataja kavatseb säilitada tarbijate valikuvõimalused, hoides uued makselahendused ohutute, tõhusate ja madalaimate kuludega. Need eeskirjad võimaldavad krüptoraha kaudu maksete laiendamist, toovad kasu tarbijatele ja mis kõige tähtsam, edendavad konkurentsi, tagavad teenuste turvalisuse ja läbipaistvuse ning väljastavad digitaalvaluutat, ütles valitsus.

Kavandatav uus seadus sisaldab reegleid maksekontodele juurdepääsu saamiseks ja piiranguid, turvalist töötlemist ja põhjendamatute tõkete seadmata. Samuti on olemas reeglid operatsiooniriski juhtimise ja turvalisuse kohta. Ettepaneku eesmärk on reguleerida kohtuvaidlusi alternatiivsete lahenduste kaudu, samuti makseteenuse pakkujate, krüptoraha emitentide ja nende vastavate järelevalveasutuste kaebuste esitamise mehhanisme.

Uue Euroopa maksedirektiivi kohaselt peavad pangad nüüd klientide andmeid (nende loal) jagama konkureerivate ettevõtetega. See direktiiv, mida Portugali seaduste kohaselt veel töödeldakse, võimaldab uute makseteenuste operaatoritel siseneda.