KĂĽberkurjategijad kasutavad Tähesõdade “palavikku” ära andmepĂĽĂĽgi- ja pahavararĂĽnnakute alustamiseks

Tähesõdade “palavik” jõustus triloogiasaaga viimase peatĂĽki debĂĽĂĽdiga. Ent isegi kĂĽberkuritegude maailm pole entusiasmi suhtes ĂĽkskõikne ja häkkerid kasutavad võimalust proovida oma pahatahtlikku kavatsust ellu viia.

Kaspersky uurimise käigus leiti sotsiaalvõrgustikes ĂĽle 30 veebisaidi ja profiili, mis väidavad end olevat ametlikud lehed, mis teevad filmi “Skywalkeri tõus” kättesaadavaks. KĂĽberkurjategijad kasutavad ära kõige pahaaimamatuid kasutajaid, varastades väidetava kohustusliku registreerimise ettekäändel nende isikuandmeid.

Turvafirma teatel kasutavad kĂĽberkurjategijad suhteliselt keerulisi strateegiaid, et vältida neid, kes ei jõua ära oodata, kui näevad Tähesõdade saaga uusimat filmi. Leht sisaldab lisaks pealkirjale ka täielikku kirjeldust ja täiendavat sisu. “Musta SEO” nime all tuntud tehnika võimaldab teil asetada seda tĂĽĂĽpi võltslehed otsingumootorite ĂĽlemistesse positsioonidesse. Peale selle loovad häkkerid ka suhtlusvõrgustikes kontosid, kus nad jagavad linke pahatahtlikele veebisaitidele.

Üldiselt kasvas 2019. aastal nakatamiskatsete arv kasutajaid, kes üritavad tasuta vaadata Tähesõdade filme, 10%, 257 580-lt 2018. aastal 285 103-ni. Kuigi kasutatavate unikaalsete failide ja mõjutatud kasutajate arv on eelmisest aastast alates vähenenud, näitavad andmed, et isegi pärast filmi avamist üritas suur hulk inimesi seda siiski lehele laadida, mis lubadusi tõeks pidamiseks oli liiga hea.

Aastatel 2018–2019 seotud pahavara rünnak Stars Warsiga

Kaspersky

„Data-title =” Aastatel 2018–2019 seotud pahavara rĂĽnnak Tähesõdadega – kĂĽberkurjategijad kasutavad tähesõdade palavikku ära andmepĂĽĂĽgi- ja pahavararĂĽnnakute käivitamiseks – SAPO Tech> Aastatel 2018–2019 seotud pahavara rĂĽnnak Stars Warsiga Kaspersky

KĂĽberkurjategijate kĂĽĂĽsi langemise vältimiseks soovitab Kaspersky erilist tähelepanu pöörata, kuna saate maksta kallilt millegi eest, mis tundub “täiesti tasuta”. Seega pole vaja mitte ainult tähelepanu pöörata esietenduse kuupäevale teatrites, voogedastusplatvormidel või muudes ametlikes allikates, vaid ka mitte pääseda ligi kahtlastele lehtedele, tõestades alati selle autentsust. Kasutajad peaksid alla laaditud faile kontrollima ka seaduslikes veebipaikades, kui nende laiend pole .exe.