Küberkurjategijad osutavad lastemängude saitidele

Küberkurjategijad osutavad lastemängude saitidele

Lastele mõeldud mängusaidid on küberkuritegevuse strateegiate üha enam suunatud sihtmärgid. Hoiatus saadi Avastilt, kes väitis, et on leitud pahavara viimase 60 päeva jooksul üle 60 sellisel aadressil.

Lapsi peetakse ohvriteks, keda on vähem tähelepanu pöörates lihtsam petta link nad klõpsavad, nii et “sissepääsu” on parem installida tarkvara vanema arvutis olev pahatahtlik tarkvara.

Kõnealused saidid pakuvad enamikul juhtudel minimänge, millest paljud põhinevad Flashil. Üks levinumaid žanre on rakendus, mis võimaldab teil riietada erinevaid tegelasi, mis on tüdrukute seas väga populaarne.

Avasti analüüsitud saitide hulgast lõi ainuüksi cutearcade.com viimase nädala jooksul rohkem kui 12 600 nakatumisteadet.

Sel juhul suunab Trooja hobune kasutajad veebisaidile linuxstabs.com, mis on veebisaidi tuntud levipunkt pahavara teatas BBC.

Turvafirma usub, et enamik nakatunud saitidest on seaduslikud teenused, mis selle ohvriks langevad häkkeridja seda ei pandud teadlikult levima tarkvara kuri. Enamik on olnud juba kuid või isegi aastaid, märgib Avast, ja alles nüüd avastatakse ohte.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Patricia Calé