contador gratis Saltar al contenido

Küberrünnaku kampaania lõppeb 73,2 miljoni isikliku rekordiga, mida müüakse pimedas veebis – Internetis

Küberrünnaku kampaania lõppeb 73,2 miljoni isikliku rekordiga, mida müüakse pimedas veebis - Internetis

Häkkerite grupp, nimetades seda ShinyHuntersiks, müüs pimedas veebis 73,2 miljonit isiklikku rekordit. Portaali ZDNet andmetel saadi andmeid pärast mitmeid arvutirünnakuid erinevatele veebisaitidele. Zoosk ja Chatbook on vaid kaks mõjutatud portaali, kuid just sealt pärineb enamik salvestusi. Neist kahelt platvormilt varastati kokku 45 miljonit plaati.

Rünnak oli suunatud mitmele veebisaidile, sealhulgas ajaleht Chronicle of Higher Education ja Lõuna-Korea mööbli- ja moebrändide portaal Star Tribune, terviseajakirjad, laevandusteenused ja teised.

Tuvastatud rünnakud võivad olla osa suuremast kampaaniast, kuna grupp väitis, et nad varastasid GitHubi hoidlast umbes 500 GB andmeid. Selle aasta mais vastutab ShinyHunters rünnaku eest Tokopedia Indonesia kaupluses, mille andmebaas, mis koosneb 91 miljoni kasutaja isikuandmetest, pandi veebis müüki 5000 dollari eest.

ZDNeti andmetel on rünnakutee mõeldud grupi kasumi teenimiseks. Kuid kampaania kiirus ja ulatus pole tavalised.

Edasine uurimine näitab, et samadel standarditel tegutsedes võivad sellel rühmal olla lähedased suhted teise häkkerirühmaga, mille nimi on Gnosticplayers, kes müüs 2019. aastal mustal veebil mustal turul rohkem kui miljard isiklikku mandaati.