Küberrünnakute pärast muretsemine lükkas Yahoo omandamist edasi

Yahoo läbib sügavat ümberseadistamisprotsessi: võrguvarade tuumaäri müüakse Verizonile 4,83 miljardi dollari eest ja ülejäänu konsolideeritakse valdusettevõtteks (15% Alibabal, 35,5% Yahoo Jaapanis) Altabaks.

Kuid nüüd teatas CNN, et Verizoni ja Yahoo vaheline tehing ei sõltu enam märtsi lõpust, varem märgitud kuupäevast. Ameerika ringhäälingu tsiteeritud tehnoloogiaettevõte selgitas, et endiselt on mõned tingimused, mis tuleb kahe osapoole vahel kokku leppida, nii et tehingu sõlmimine lükatakse ajavahemikuks aprillist juunini.

Lisaks ametlikule selgitusele saab seda viivitust analüüsida ka teiste objektiividega. Ameerika Ühendriikide suurim mobiilsideoperaator Verizon alustas mullu juulis Yahoo omandamise äri.

Sel ajal polnud operaatoritel vähimatki aimu, et kaks arvutirĂĽnnakut – ĂĽks 2013. aastal ja teine ​​2014. aastal -, mis olid suunatud tehnoloogiapartneri serveritele, põhjustasid Yahoo veebiteenuste kasutajate miljonite isikuandmete paljastamist.

Kui detsembris avaldas Marissa Mayeri ettevõte lõpuks, et see on tõesti kahe läbimurde sihtmärk, spekuleeriti, et Verizon võib isegi ärist loobuda.

Hinnanguliselt on need kaks kĂĽberrĂĽnnakut ohustanud hinnanguliselt 1,5 miljardit kontot.

Seda ei juhtunud, kuid viivitus tehingu lõpuleviimisega tuleneb ilmselt Verizoni kõhklustest Yahoo IT-varade “ĂĽlevõtmisel”.