contador gratis Saltar al contenido

Kui eesmärk on keskenduda võrkude ja seadmete haldamisele, peatab Apple macOS-serveri funktsioonid

cone - macOS Server

Võib-olla ei mäleta enamik Maci kasutajaid, et Apple säilitab oma portfellis olevate serverite jaoks täiendavat MacOS-lahendust. Selle toote eesmärk on teenindada võrguarvutihalduse vajadusi, hõlbustades samal ajal ka üldiste teenuste pakkumist ettevõtetele.

Mõni päev tagasi leiti Mau uudiste lisadokumentidest, et mõned peamised juhised MacOS-server lõpetatakse, kavatsusega see tulevastes versioonides eemaldada. Avaldatud loend sisaldab kalendrit, kontakte, DHCP, DNS, e-posti, sõnumside, NetInstall, VPN, veebisait ja Wiki rakendusserver.

koonus - macOS-server

Tõendusdokumentide kohaselt:

MacOS Server on muutunud, et keskenduda arvutite, seadmete ja võrgusalvestuse haldamisele. Selle tulemusel on serveri töös mitmeid muudatusi. Mõni teenus lõpetatakse ja eemaldatakse macOS Serveri värskenduste uues installimises, mis saabub 2018. aasta teises kvartalis. Kui olete ühe neist teenustest konfigureerinud, jätkate selle kasutamist 2018. aasta teise kvartali värskenduses macOS Serverist.

Histrico

Aastate jooksul on Apple teinud MacOS Serverisse mitmeid strateegilisi muudatusi. See oli algselt eraldi opsüsteem, mida pakuti Mac mini ja Pro ostmisel lisavarustusena; lisaks paigaldati see Xserve'ile, ettevõte turustas 1U servereid kuni jaanuarini 2011, mil see peatati.

Xserve Nehalem

Samal aastal pole macOS Server enam iseseisev opsüsteem. Apple kaalus isegi vaikimisi funktsioonide pakkumist samale tootele, mis on kõigisse Macidesse eelinstalleeritud, kuid kui teatasid Lion 10.7 uusimast eelvaatest arendajatele 2011. aasta ülemaailmsel arendajate konverentsil (WWDC), otsustasid nad, et muudavad selle kimp müügiks App Store'is. Samas väljaandes sisestas Apple esimest korda lahenduse iOS-i seadmete haldamiseks.

See algatus, mis juhib isegi macOS Serveri edasiste värskenduste väljatöötamist, on nüüd vundamendiks ühele mitmest Apple'i välja töötatud lahendusest ärikasutajatele. IOS-i ilmumisega sellel turul hakkavad ettevõtted panustama oma partnerluse laiendamiseks ülemaailmsete partneritega, omades peamisi allakirjutanud hiiglasi nagu Accenture, IBM ja SAP.

Vastavalt AppleInsider, kommenteeris ettevõttega seotud allikas, et MacOS Serveri arendamisel on üheks peamiseks probleemiks nüüdseks katkestatud sisemiste komponentide värskenduste puudumine. Paljud neist põhinevad avatud lähtekoodiga toodetel, kus võrguadministraatoritel on kombeks need käsitsi installida.

Eelseisv värskendus

Sama allikat otsis AppleInsider nad kinnitasid ka, et kavandatud muudatused macOS Serveris muudavad selle vähem kohandatavaks. Eesmärk on vähendada administraatori jaoks vajalike muudatuste aega ja mahtu, kasutada olulisi teenuseid, mida hooldatakse kohe installimise ajal.

Lisaks üritab Apple anda ettevõtetele võimaluse süsteemi värskenduste edasilükkamiseks 90 päeva võrra (ilma, et kasutajad teaksid nende saadavust), mis rakendub iOS 11.3 ja macOS High Sierra 10.13.4. Ehkki eeldatavasti ei laiene see isiklike vidinatega meie igapäevaelule, hindavad seadmeparkide haldurid sõltuvalt juhtumist pakettide levitamise võimalust.


MacOS Serveri rakenduse ikoon