Konsumsi memori Google Chrome

Kui hindate oma MacBooki aku kasutusaega, ärge kasutage Google Chrome’i

IgaĂĽks, kes mind tunneb, teab, kui palju ma olen brauseri äge testija. 2013. aasta lõpus pidin paariks päevaks Chrome’ist Safarisse ĂĽle minema, hiljuti andsin Firefoxile uue võimaluse ja lahkusin peaaegu Google’i brauserist, kuid mulle pole seda siiani antud.

Nii paljude “tulekute ja minekute” põhjus on lihtne: ainus rakendus, mis jääb Maci kasutamisel 100% avatuks, on brauser. Seetõttu haldan oma e-posti aadressi ja töötan siin MacMagazine, seega on täiesti loogiline, et otsin alati parimat (enda jaoks).

Ma ei kohaneks nii, et mul oleks brauser kasutamiseks toiteĂĽhendusega Maciga ja teine ​​aku laadimiseks, kuid Chrome’i kasutajana on see kõik, mida ma tegema pean. Sest aasta-aastalt pole Google endiselt brauseri enim kritiseeritud aspekte tähtsuse järjekorda seadnud. See on mälu ja töötlev kiskja, mis mõjutab suuresti MacBooki aku kasutusaega.

Google Chrome'i mälu tarbimineGoogle Chrome’i mälu tarbimine

Uusima Retina ekraaniga MacBook Pro testimisel kuvage Verge otsustas kontrollida, kui palju Chrome mõjutab mootori aku jõudlust. Ja tulemused on üllatavad.

Kui ekraani heledus on 65%, on teie Mac seadistatud sirvima veebisaite, kui Safari on avatud, kuni aku saab tĂĽhjaks. Sellega saavutas ta erakordse 13 tundi ja 18 minutit. Seejärel kordasid nad Chrome’iga samu katseid. Suurepärane: masin on õiglane 9 tundi ja 45 minutit, langus ligi 27%!

Ăśhes teises testis, mille nad tegid, oli Safari SunSpideris veelgi parem – a võrdlusalus JavaScripti – ja isegi 4K-video esitamisel 60 kaadrit sekundis YouTube’is. Asi pole selles, et me peame seda meeles pidama, kuid Chrome ja YouTube pärinevad Google’ilt. ?

Kellegi jaoks pole midagi uut ja kahjuks ei piisa sellest, et saaksin Chrome’i kohe uuesti maha lasta, kuna veedan suurema osa ajast kontoris oma Maciga. Kuid see on väga murettekitav ja sunnib meid kĂĽsima, miks see pole midagi, mida Google tõsiselt võtab. Kui Apple ĂĽhendab fikseeritud vahelehed (kinnitatud vahelehed) Safari hilisemates versioonides rändasin lõplikult.