“Kui inimesed saavad kasutada krĂĽptoraha Starbucksis kohvi ostmiseks, ärkab maailm virtuaalse valuutaga.”

Blockchain tekkis seitse aastat tagasi ja on praegu maailma populaarseim krüptoraha portfell, mille turuosa on umbes 30%. Virtuaalse valuuta tundmatute abistamiseks käivitasid ettevõtte asutajad „kingituse“, et pakkuda veebitippkohtumisel osalejatele Stellar Lumensi (XLM) pakkumist, mis võrdub kokku 126 miljoni dollariga. Sissejuhatus toimib veebi tippkohtumisel sekkudes motoks krüptoraha arutelul, märkides, milline on detsentraliseeritud valuutabuumi „aasta“, mis meile teadaolevalt on ootustest kaugel.

Suuremate gruppide ja valitsuste väljakuulutatud kahtlused ja “sõjad” on Bitcoini ja teiste krĂĽptovaluutade peamised takistused ning “plaanid” on lĂĽkatud järgmisse aastasse. Kuid kas see on tõesti tõsi? Bitcoin on eelmise aastaga võrreldes amortiseerumas, kuid Draper Associates’i asutaja Tim Draperi selgituse järgi sarkastiliselt “kõikuvad teised valuutad seni, kuni nad turult kaovad”.

Ettevõtete jaoks on suureks väljakutseks muuta inimeste mõtteviisi, teadvustada neile seda “uut maailmamajandust” ja ennekõike “võidelda” poliitikutega valuuta detsentraliseerimise eest, tuues näite, kuidas Hiina kasutab Bitcoini ebaseaduslikult. Ă•nneks märgivad nad, et valuutale on juba vastupidine olukord ja teatud valitsused, näiteks Venezuela, on loonud ametlikud virtuaalsed valuutad. “Kõik on mentaliteedi kĂĽsimus,” rõhutas ta.