Kui iOS 11 tuleb, võib enam kui 187 000 32-bitist rakendust tõesti töötamast lakata

Kui iOS 11 tuleb, võib enam kui 187 000 32-bitist rakendust tõesti töötamast lakata

IOS 7 käivitamisel tõi Apple süsteemi tuge 64-bitine rakendus. Veebruaris 2015 teatati, et kõik uued rakendused peavad sisaldama 64-bitist tuge. Kuna alguses ei olnud mingit kohustust, jäävad mõned App Store'is juba olemas olevad rakendused 32 bitti, neist paljud tänapäevani.

Kuid iOS 10.3-s algas ultimaatumihoiatus, mis teatab, et 32-bitiseid rakendusi tuleb värskendada või see lõpetab Ma mobiili opsüsteemi järgmise versiooni töötamise.

Selle väljaande ja Apple'i tugeva stiimuli põhjal luua 64-bitiseid rakendusi võime eeldada, et enamik arendajaid on selle märkinud ja oma rakendusi värskendanud. See idee pole vale, kuid vähemust, mida pole värskendatud, on väga suur arv, nagu näitas andmeanalüüsi ettevõte SensorTower.

Ainult 64-bitine rakendus SensorTower

Graafika põhjal võib öelda, et põhimõtteliselt on 92% rakendustest täiendatud 64 bitiks, 8% rakendustest aga uuendamata. Ehkki see tundub väike, on rakenduse koguhulk siiski 32 bitti 187K. See arv võib olla veelgi suurem, kuna ettevõtted kaaluvad ainult neid rakendusi, mida pole värskendatud alates 2013. aasta septembrist; see tähendab, et paljud teised, varem, võisid ilmuda 32 bitti, kuid mitte otsingus.

IOS 11 saabumisega, mida esitletakse ülemaailmsel arendajate konverentsil (WWDC) 2017, on kihla, et kõik rakendused, mis on endiselt 32 bitti, vananevad ja lakkavad täielikult töötamast. Lisaks ei tohi unustada "puhastust", mida Apple on App Store'is teinud, eemaldades kõik rakendused, mida pole viimastel aastatel värskendatud või mis enam ei vasta nende nõuetele.

Nii et lihtsalt oodake, kui olete arendaja või isegi 32-bitine rakenduse kasutaja, sest mõne hetke pärast ei pruugi nad enam töötada.

(AppleInsideri kaudu)