Kui pole mingit võimalust toote lekkeid vältida, püüab vähemalt Apple nende nime kaitsta

Kui pole mingit võimalust toote lekkeid vältida, püüab vähemalt Apple nende nime kaitsta

Apple’i jaoks oli riistvara (fĂĽĂĽsilise toote) lekete kontrollimine äärmiselt keeruline – kuna need ĂĽletasid ulatuslikke tootmisliine; see tähendab, et enne bandiitide ilmutamist maailmaga olid paljud inimesed nendega kontaktis.

Ehkki tarkvaras on see väga keeruline, tekivad lekked – sageli Apple’i hooletuse tõttu, nagu nägime eile lekitatud teabega „iPhone 8“ kohta.

Isegi kui lekkekindel seminar lekib, ei suuda Apple tõenäoliselt mingit teavet säilitada enne oma toodete ametlikku teatamist. Sellegipoolest ĂĽritab ta leida viisi, kuidas vähemalt tootenimi enda jaoks alles jätta, nii et eelmisel aastal nähtut ei juhtuks, kui saame – registreerimisdokumentide kaudu – teada AirPodide ja iPhone’ide nimedest (muuhulgas) ka teatavaks tehtud asjad.

Näide sellest, et Apple läks sel aastal hästi, on see, et tal õnnestus uudishimust hoida nime “HomePod”. Ja kuidas ta seda teeb? Vastavalt Bloomberg, Apple alustas kaubamärgi registreerimise protsessi väikeses riigis Austria ja Šveitsi vahel, mida nimetatakse Liechtenstein.

Selle valiku võimalik põhjus on see, et riigi Interneti-kaubamärkide andmebaasis ei kuvata tootenimesid enne, kui tellimus on kinnitatud. Seega oli ootel olev periood piisav, et nimi jääks saladuseks, kuni see selgus 2017. aasta ülemaailmsel arendajate konverentsil (WWDC), tänavu juunis.

Tundub, et sama lugu on ka iPhone’iga, mis käivitatakse sel aastal. Kuigi me teame seadmete kohta põhimõtteliselt kõike, jäävad nimed saladuseks; kuigi need on tõepoolest “iPhone 7s / 7s Plus / 8”, pole me (siiani) kinnitust näinud (nagu eelmisel aastal).

Sellele aitasid kaasa Jamaica, riik, kus Apple on varem registreerinud tooteid, parandab ka juurdepääsu kaubamärkide registreeringutele.

Jamaica intellektuaalomandi büroos […] ainus viis uuringute tegemiseks on isiklikult, see tähendab, et detektiivid peavad minema Jamaicale või palgama kohaliku advokaadi kontorisüsteemide, näiteks vana raamatukogu uurimiseks. Uuring on tasuta, kuid iga lehe printimine maksab 150 Jamaica dollarit (1,17 dollarit).

Omaniku või kuupäeva otsing pole enam avalikes arvutites saadaval. Büroo teostab omaniku otsinguid nõudmisel ja vajalike tasude tasumisel ainult avaldatud teabega.

Tundub väga suur pingutus lihtsalt selleks, et hoida tootenimesid laiemale avalikkusele kättesaamatus kohas, kuid kui vähemalt sel juhul õnnestub Appleil saladus luua, siis kleepige see välja! Teiselt poolt, kuna artikkel toetab üksikasjalikku selgitamist, kuidas seda tüüpi teavet saada, pole mul kahtlust, et keegi on mõelnud, kuidas seda eespool kirjeldatud viisil teha, et neid nimesid saada. ?

AppleInsideri kaudu