Kui proovite Google Mapsist Palestiinat otsida, peate pettuma

Proovige Google Mapsist leida Palestiina. Teil on seda raske teha. See on sellepärast, et? Kuna Gazas asuva organisatsiooni Palestiina ajakirjanike foorum andmetel otsustas Google selle kaarditeenusest eemaldada. Kõik, mida me näeme, on punktiirjoon, mis ĂĽmbritseb piirkonda, mida peetakse Palestiina territooriumiks. Kuid seda piirkonda ei määratletud kui “Palestiinat” ja see kujunes “kellegi maaks”.

Google Mapsist Palestiinat otsides tuvastas otsingumootor piirkonna kui “osaliselt tunnustatud Levanti osariiki ja ĂśRO vaatleja liikme”.

Väidetav identifitseerimise eemaldamine Palestiina aladelt toimus 25. juulil ja see on tekitanud veebis ülemaailmse protestilaine, kus nõutakse riigi taaskaardile toomist, sildiga #PalestineIsHere.

Ajakirjanike ĂĽhendus heidab Google’ile ette katset muuta ajalugu ja ĂĽhendada jõud, kes soovivad palestiinlastelt nende territooriumi korralikult keelata.

Kuid Washington Posti sõnul olid need väited alusetud, kuna Google ei olnud Palestiina nime oma kaartidelt eemaldanud. Mis juhtub, on see, et seda identifitseerimist pole kunagi olnud.

Ameerika ajaleht selgitas, et see protestilaine sai alguse umbes viis kuud tagasi algatatud avaldusest, et Google võtaks Palestiina oma kaartidele. Kuigi on saadud rohkem kui 250 000 allkirja, pole Google kõnealuse piirkonna kaardil muudatusi teinud.

Washington Post tunnistab siiski, et mõnikord kipuvad tehnoloogiaettevõtted reaalset maailma digitaalselt kaardistades mõjutama seda, kuidas me seda näeme. Kas see on tahtlik või mitte, on teine ​​arutelu.

Diário de Notícias ütles, et Google Maps tunnustas Palestiinat alates 2013. aastast, kui see muutis nimetuse “Palestiina alad” nimeks “Palestiina”.

Google ei ole veel Palestiina ajakirjanike foorumi väidetele vastust andnud, kuid eeldatavasti jätkuvad protestid sujuvalt.