Kui teil on installitud uTorrent, on võimalik, et teie arvuti kaevandab bitcoineid märkamata

Kui teil on installitud uTorrent, on võimalik, et teie arvuti kaevandab bitcoineid märkamata

UTorrent-programm oli kasutajate karmi kriitika objektiks. Tarkvarafoorumisse postitati hoiatus, mis teatas teise programmi installimisest, mis väidetavalt luba ei küsinud.

See tarkvara, mida nimetatakse Epic Scale’iks, pole midagi muud kui bitcoini kaevandaja – programm, mis kasutab digitaalse valuuta, antud juhul Litecoin’i tootmiseks abi arvuti võimsusest. See tähendab, et kõigil, kellel on uTorrent installitud, on oht omada arvutit, mis kuulub krĂĽptoraha genereerivate arvutite võrku.

See programm kasutab arvuti töötlemistsüklit, mis lisaks masina aeglustamisele põhjustab ka masina energiatarbimist.

Eepiline skaala seostatakse ainult uTorrent’i uusima versiooniga (3.4.2), seega mõjutab see ainult kasutajaid, kes on programmi hiljuti alla laadinud või värskendanud.

Engadgeti sõnul on kasutajaid, kes on Epic Scale’i desinstallimisel teatanud probleemidest, kuna seda programmi pole Windowsi tööriistas, mis võimaldab tarkvara desinstallida.

BitTorrent on olukorrale reageerinud, liigitades Epic Scale’i heaks äripartneriks ja öeldes, et see olukord on muutumas suureks, kuna Interneti-kasutajad mõtlevad endiselt sellistele olukordadele nagu Lenovo ja Adfish Superfish.

Kuid ettevõte lĂĽkkab tagasi idee, et programm on installitud “vaikselt” ja et sarnaselt teiste ettevõtetega pakuvad nad ainult lisatarkvara installimise võimalust, mille kasutajad nõustuvad. .

Samuti teatas uTorrent’i eest vastutav ĂĽksus The Verge’ile, et rahulolematud kasutajad võivad programme desinstallida ja peavad kustutama installitud programmidele reserveeritud kettajaos loodud kaustad.

Kellel on ikkagi õigus?

TeK installib uTorrent ja tegelikult on võimalus keelata programmi Epic Scale installimine. Kuid tarkvara esitusviis erineb teistest BitTorrentis sisalduvatest pakkumistest.

Vaatamata näilisele varjamisele on kasutaja ĂĽlesanne pöörata tähelepanu installitud programmidele ja “alamprogrammidele”, mis võivad selle protsessi käigus olla seotud, näiteks brauseri lisandmoodulid või otsingutööriistad.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi