“Kui tingimused luuakse, ĂĽhendame veel 1 miljonit kiudmaja”

Märkused tehti rahvusriikide arutelu käigus, mis lõpetas 23. APDC kongressi, ja need peegeldavad üht laual olevat peamist teemat: investeeringud infrastruktuuri ja regulatiivne sekkumine.

Pärast seda, kui Vodafone Portugali tegevjuht Mário Vaz tõstis taas esile ettevõtte investeeringuid kiudvõrkudesse, et ĂĽhendada veel 1,5 miljonit klienti, õnnitles Zeinal Bava ettevõtet investeeringu puhul, korrates, et see on riigi jaoks positiivne. “Ă•nnitleme Vodafone’i väljakuulutatud investeeringu puhul, mis näitab, et te ei pea kiudaineid jagama,” ĂĽtles ta.

Isegi pärast seda, kui ta on rõhutanud oma muret sektori kasumlikkuse ja sissetuleku kaotuse mõju pärast investeerimisvõimekusele, on Zeinal Bava veel kord rõhutanud regulatsiooni ja ennekõike prognoositavuse tähtsust. “Kui tingimused regulatsioonide prognoositavuse saavutamiseks on loodud, ĂĽhendame veel ĂĽhe miljoni maja,” ĂĽtles ta.

“Me ei saa minna aktsionäridega kiudainete investeerimisest rääkima, et Vodafone saaks surfata,” selgitas PT tegevjuht. “Võrk kuulub meile, see kuulub meie klientidele, see maksab palju, me veetsime 5 aastat, investeerides sinna 20-25% tuludest,” ĂĽtles Zeinal Bava.

Juba varem on PT tegevjuht demonstreerinud, et fikseeritud võrgu turul sisenemisel ei ole mingeid tõkkeid, kanalitele juurdepääsul ei ole takistusi ja see võimaldab Vodafone’il oma kiudoptilist võrku paigaldada praktiliselt samal ajal, kui PT teie oma ĂĽles ehitab.

Vodafone’i tegevjuht Mário Vaz on ĂĽksikasjalikult kirjeldanud ettevõtte investeeringuid kiudainetesse ja see tähistab muutuvat etappi, kus ettevõte remonti teeb või kolib. „Turg võib olla kindel, et nagu me teeme mobiiltelefonis, konkureerib ja proovib Vodafone duopolis [na rede fixa]. Ăśletasime 100 000 teletellijat ja vähem kui 8 kuuga kahekordistasime oma abonendibaasi, ”selgitas ta.

“Me ei ole kunagi öelnud, et vajame juurdepääsu PT-kiududele,” ĂĽtles Mário Vaz, meenutades, et tal on isegi infrastruktuur seotud “ettevõttega, millel on nĂĽĂĽd 6 nädalat”. Kinnitades, et Vodafone on alati soovinud investeerida, teatas ettevõtte tegevjuht, et nad investeerivad nĂĽĂĽd 200 miljonit eurot kiudainetesse lisaks sellele, mida ta igal aastal teeb, ja jõuavad oma võrguga juba 629 tuhande koduni.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi