Kuidas avada MEI võrgus? Üheksa registreerimisküsimust ja vastust

MEI-d on võimalik veebis tasuta avada. Tähistab üksikut mikroettevõtjat, on ettevõte, mille moodustab ainult üks väikeettevõtja või professionaal. Seda viisi eristatakse ME-st (mikroettevõtted) ja Eirelist (üksikisiku vastutusega ettevõtted) täiendava seaduse 128/2008 kaudu, mis võimaldab füüsilisest isikust ettevõtjatel ja väikeettevõtete omanikel oma äritegevust tunnustada erineva registreerimise kaudu, mis annab selle kategooria. Vaadake allpool küsimuste ja vastuste loendit, et kõigest aru saada MEI kohta.

LOE: Klaviatuuritrikid hõlbustavad Windowsi funktsionaalsust; Õpi seda

1/5 Vaadake ĂĽheksa kĂĽsimust ja vastust MEI – ĂĽksikute mikroettevõtjate kohta – Foto: Paulo Alves / TechTudo

Tutvuge ĂĽheksa kĂĽsimuse ja vastusega MEI – ĂĽksiku mikroettevõtja kohta – Foto: Paulo Alves / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Üksikud mikroettevõtjad (MEI) on väikeettevõtjad, kes teenivad aastas kuni 81 000 R $, vormistatakse föderaalvalitsuse andmebaasis juriidiliste isikutena ja kellel on selliste ettevõtete loomisel eeliseid nagu maksuvabastused ja vähem bürokraatiat. .

Vaata ka: Neli näpunäidet oma teabe võrgus kaitsmiseks

Neli nõuannet oma teabe kaitsmiseks veebis

Neli nõuannet oma teabe kaitsmiseks veebis

2. Kuidas avada MEI võrgus?

MEI avamise protsess on võrgus ja tasuta. Tööandjad peavad tegema eelregistreerimise föderaalvalitsuse digitaalsele platvormile, mis tagab juurdepääsu ettevõtjate portaalile (https://www.portaldoempreendedor.gov.br/temas/quero-ser/formalize-se/formalize-se-1), kus registreerimise kinnitamiseks nõutakse andmeid, näiteks tuludeklaratsiooni kviitungi numbrit või valijate registreerimist. Lehel nõutakse ka muud teavet, näiteks teostatava tegevuse liik, ettevõtte aadress ja nimi.

2 viiest MEI avamisprotsessist leiavad aset ettevõtjaportaali kaudu – Foto: Reproduction / Paulo Alves

MEI avamisprotsess toimub ettevõtjaportaali kaudu – Foto: Reproduction / Paulo Alves

3. Kuidas toimib elektrooniline arve väljastamine?

Ehkki MEI on vabastatud lõpptarbijatele toodete või teenuste eest arvete väljastamise kohustusest, on teiste ettevõtetega tehingute korral dokumentide väljastamine kohustuslik. Sellises olukorras saab ettevõtja väljastada elektroonilise arve, registreerudes digitaalse sertifikaadi abil kohaliku linnahalli või riigi rahandusosakonna veebisaidil.

Teine alternatiiv on Sebrae pakutav tasuta tarkvara elektrooniliseks arveldamiseks (NFe), mis on seotud riigi rahandussekretariaadiga ettevõtluse alal, mis võib probleemi hõlbustada. Kuid see programm nõuab ka digitaalse sertifikaadi kasutamist.

Oluline on meeles pidada, et füüsilisest isikust ettevõtjad peavad järgima oma jurisdiktsiooni reegleid, pidades silmas, et igal riigil on NFe väljastamiseks oma reeglid ja protseduurid.

3 viiest NF-e-st saab veebis – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

NF-e saab veebis – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

4. Milliseid makse PEAB maksma?

Iga VÕIB maksma sotsiaalkindlustusmakse, mis on 5% praegusest miinimumpalgast, millele lisandub 1,00 R $ ICMS riigi osariigi 5,00 R $ ISS jaoks, sõltuvalt ettevõtte tegevusest.

Maksude maksmisega kaasnevad mitmed hüvitised, näiteks võimalus saada rasedus- ja sünnituspuhkust, haigus- ja pensionihüvitisi, lisaks sotsiaalkindlustushüvitistele, kui tegevuste tegemisel on takistusi.

5. Kuidas teha igakuiseid maksemakseid Interneti kaudu?

Maksud kogutakse Simples Nacionali veebisaidil (https://www8.receita.fazenda.gov.br/SimplesNacional/) välja antud lihtsate sissenõudedokumentide (DAS) kaudu ja neid saab tasuda internetipanga Banco do Brasil kaudu, kui konto omanik on ettevõtja.

Teine võimalus on kasutada Federal Revenue’i akrediteeritud panga automaatkorraldust pärast eelnevat registreerimist MEI maksukogumissĂĽsteemis – SIMEI (http://www8.receita.fazenda.gov.br/SimplesNacional/Servicos/Grupo.aspx? Grp = t & pindala = 2)

4 MEI-sertifikaati viiest saab väljastada Interneti kaudu – Foto: Reproduction / Paulo Alves

MEI sertifikaate saab väljastada Interneti kaudu – Foto: Reproduction / Paulo Alves

6. Kuidas pääsen üksiku mikroettevõtja seisunditunnistusele?

Mikroettevõtja individuaalse seisundi tunnistus (CCMEI) on tõend ettevõtte tegevusest. Lisaks registreerimisnumbrite kinnitamisele CNPJ-s ja Riigi Kaubandusnõukogus on need dokumendid ärilitsentsid. Sellele pääsemiseks sisestage lihtsalt ettevõtjaportaal, sisestage ettevõtja CPF ja sünnikuupäev ning laadige sertifikaat alla PDF-vormingus.

7. Kuidas sulgeda MEI võrgus?

Sarnaselt ĂĽksiku mikroettevõtte loomisega on ka MEI sulgemise protsess võrgus ja tasuta. Selleks piisab, kui pääsete ettevõtjaportaali ja palute registreeruda. Pärast väljade täitmist ja portaalis sulgemise kinnitamist peab ettevõtja väljastama CCMEI ja koostama Simples Nacional – DASN / SIMEI iga-aastase deklaratsiooni ning pöörama tähelepanu vajadusele koguda eelmiste kuude maksud, mis võivad olla avatud.

5/5 MAI lõpetamiseks saate alla laadida veebis – Foto: Reproduction / Paulo Alves

MAI lõpetamiseks on võimalik veebist alla laadida – Foto: Reproduction / Paulo Alves

8. Kuidas seadistada IRS-is MEI?

Et vältida üllatusi CNPJ vaikimisi tühistamise tõttu, saab MEI võlga hallata föderaalse sissetulekuga, kasutades osamaksevõimalusi, mis on saadaval portaalis do Simples Nacional või tuluportaali e-CAC-is.

Sõltuvalt pakutava järelmaksu tüübist võib võlgnetavat võlga jagada kuni 120 korda ja osamaksed ei tohi olla väiksemad kui R $ 50. Pange tähele, et juurdepääs lehele nõuab e-CAC-i kaudu saadud digitaalse sertifikaadi või pääsukoodi kasutamist.

9. Kuidas avada konto MEI-na?

Pangakonto avamine MEI-na sõltub panga dokumentidele esitatavatest nõuetest. Reeglina on CPF, RG ja CCMEI pangasuhte loomisel põhilised ja kohustuslikud elemendid.

MEI poolt pangakonto avamise eelised ulatuvad võimalusest kasutada igakuiste maksude kogumiseks automaatset deebetkorraldust, pangakviitungite väljastamiseni ning krediit- ja deebetkaardiautomaadi pakkumiseni, mis hõlbustab toodete või teenuste tasumist. kliendi poolt.

Teine eelis on krediidiliinide ja laenude pakkumine MEI-le, kuna mõned pangad pakuvad kontoomanikele võimalust krediteerida MEI-le internetis, internetipanga kaudu.