Kuidas CDT töötab? Tutvuge rakendusega, mis pakub CNH Digitalit ja CRLV-d

Rakendus Androidile ja iPhone’ile (iOS) on saadaval igas osariigis ja föderaalringkonnas Brasiilia või välisriikide kodanikele, kellel on traditsioonilises vormingus dokumentatsioon. Siin on kõik, mida peate CDT-rakenduse kohta teadma.

CNH, töökaart, CRLV: vt digitaalse versiooniga dokumenti

Kuidas CNH Digital registreerida ja teenuseportaalis aktiveerida

Kuidas CNH Digital registreerida ja teenuseportaalis aktiveerida

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

CDT on rakendus, mis sisaldab CNH ja CRLV digitaalversioone, millel on trĂĽkitud dokumentidega sama juriidiline väärtus. Pärast konfigureerimist saab rakendust kasutada transiidiagentuuri nõudmisel isikliku ja sõiduki tuvastamise vahendina. Prinditud dokumente pole vaja koos virtuaalsete dokumentidega laadida – lihtsalt rakendus. Tarkvara allalaadimine on tasuta ja te ei pea dokumentide kinnitamiseks millegi eest maksma ega pöörduma fĂĽĂĽsilisse teeninduskeskusesse. Kogu protsessi viib läbi nutitelefon.

Mobiilirakenduse kaudu on võimalik tellida CNH ja CRLV digitaalversioone. Sisselogimiseks peate kasutama uue platvormi gov.br CPF-i ja parooli, mis ühendab föderaalvalitsuse kasutajate autentimise. Kui kodanikul pole veel veebipõhist registreerumist, saate selle kohe luua, puudutades valikut „Sisesta gov.br-ga”.

Kui teil on juurdepääs kontole, peate registreeruma käes trükitud dokumentidega. Konfigureerida on võimalik ainult CNH, ainult CRLV või mõlemad. Rakendus kuvab telefonis dokumentide virtuaalseid koopiaid, mis toimivad identifitseerimisvahendina. Lisaks on rakenduse kinnitamiseks vaja kuvada liiklusagentidele QR-kood (vöötkoodi tüüp).

1/3 Digitaalse liikluse rahakoti rakendusse sisselogimine nõuab registreerimist saidil gov.br – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Rakendusse Digital Traffic Wallet sisselogimine nõuab registreerimist saidil gov.br – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Mis kasu on kodanikel?

Digitaalse transiidi kaart (CDT) ei ole kohustuslik, kuid pakub olulisi eeliseid neile, kes soovivad aktiveerida dokumendi virtuaalse versiooni. Lisaks sellele, et sellel on sama ametlik reiting kui prindiversioonil, on see teie telefonis alati võrguühenduseta saadaval (selle esmakordseks seadistamiseks on vaja ainult ühendust) ja see on ettevaatusabinõuna juhul, kui kodanikud unustavad CNH-i kaasa võtta. Ilma juhilubadeta juhtimine paneb toime õigusrikkumise, mille tulemuseks on trahv 88,38 R $, kolm punkti litsentsi ja sõiduki kinnipidamise eest.

Rakendus suudab genereerida ka digitaalselt allkirjastatud juhi- ja sõidukidokumentide PDF-versioone. Riikliku liiklusministeeriumi (Denatran) andmetel on digitaalkoopiatel sama kehtivus kui notari poolt notariaalselt kinnitatud füüsilistel koopiatel.

2 kolmest rakendusest toob CNH ja CRLV virtuaalsed versioonid – Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

Rakendus toob CNH ja CRLV virtuaalsed versioonid – Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

Mis siis, kui transiidi agent seda ei saa?

Denatrani seadus 184 ja kontran-resolutsioonid 684 ja 720 tagavad transiidiagentide kohustuse aktsepteerida digitaalseid rahakotte. Kontrollimine toimub rakenduse loodud QR-koodi lugemisega: ametivõimud vajavad koodi lugemiseks ja selle autentsuse tõendamiseks ainult mobiiltelefoni. Kui valvur või politseiametnik keeldub dokumenti vastu võtmast lihtsalt sellepärast, et see on digitaalne, soovitab Denatran juhtum registreerida pädevas transiidiasutuses.

Kuidas teada saada, kas digitaalse transiidi kaart (CDT) on ehtne?

Igaüks saab öelda, kas digitaalne CNH või CRLV kehtib. Selleks laadige lihtsalt alla tasuta Vio rakendus (varem Lynx), mis saab lugeda rakenduse Digital Traffic Wallet loodud QR-koode.

Pärast dokumentide autentsuse kinnitamist tõendatakse ka juhi ja sõidukidokumentide ausust. Denatrani sõnul kajastab rakendus CNH ja CRLV praegust olekut – kui ĂĽks dokumentidest on kehtetu, ei ilmu seda isegi nutitelefonis.

3 kolmest CNH või CRLV digitaalsest kontrollist toimub QR-koodi abil – Foto: Disclosure / Denatrani teenuste portaal

Digitaalne CNH või CRLV kontrollimine toimub QR-koodi abil – Foto: Disclosure / Denatrani teenuste portaal

Kas CDT-d on võimalik kasutada rohkem kui ühes mobiiltelefonis?

Mitte. Inimese digitaalset liikluskaarti saab korraga linkida ainult ühe seadmega. See toiming sarnaneb WhatsAppiga: rakenduse registreerimisel teie nimel teises seadmes, mis varem automaatselt ei töötanud, kaotas kehtivuse ja lõpetas dokumentide kuvamise.

Kas samal telefonil on võimalik registreerida mitu CDT-d?

Mitte. Samuti ei saa digitaalse liikluse rahakotiga samas rakenduses olla rohkem kui ĂĽks CNH või CRLV – välja arvatud juhul, kui kasutaja kasutab trikki, mis kloonib mobiilirakenduse omal vastutusel.