contador gratis Saltar al contenido

kuidas ekraan 100 aasta jooksul arenes

kuidas ekraan 100 aasta jooksul arenes

Vaadake OLED-tehnoloogiaga televiisori ajalugu ja seda, kuidas televisioon on aastate jooksul arenenud

Alates teleri loomisest 1920. aastate lõpus on telerist saanud miljardite inimeste jaoks üks peamisi teabe- ja meelelahutusallikaid kogu maailmas. Alates televiisorist kuni OLED, on televisiooni ümbritsev tehnoloogia hüppeliselt muutunud koos investeeringutega uuendustesse, mis muudavad pakutava pildikvaliteedi kogemused pöördeliselt.

Selles artiklis uurime ajalugu, kuidas torutelevisioon saavutas selle, mis ta on tänapäeval, koos pildikvaliteedi ja värviselgusega, mis on suurendanud kinode kasutajate kogemusi.

Televiisori algus

John Logie Baird oli üks esimesi, kes saatis raadiolainete kaudu pilteJohn Logie Baird oli üks esimesi, kes saatis raadiolainete kaudu pilte

Šoti insener John Logie Baird (1888–1946) oli üks esimesi, kes küsis endalt, kuidas oli võimalik pilte raadiolainete kaudu edastada. Baird tegi 1926. Aastal Londoni Briti Akadeemia teadlastele seadmemonstratsiooni ja võttis hiljem selle kasutusele BBC ja sai üks esimesi, mida hakati kasutama.

Hiljem kasutas ameeriklane Philo Taylor Farnsworth elektrooniliste kujutiseülekannete saamiseks katoodkiiretorude uurimist ja tootmist ning 1927. aastal RCA. Siis asutas ta aastatel 1938–1951 oma tele- ja raadioettevõtte.

Mitu aastat peeti televisiooni vähese juurdepääsuga tehnoloogiaks, sest seda said osta ainult suurema ostujõuga pered, kuna see oli väga kallis tehnoloogia. Näitena võib tuua Inglismaa, kus 30ndate lõpus oli televiisoreid vaid 3000 inimesel.

Brasiilias Assis Chateaubriand avas Brasiilia esimese kanaliBrasiilias Assis Chateaubriand avas Brasiilia esimese kanali

Brasiilias oli elanikkonnal juurdepääs televisioonile alles 1950. aastatel, kui ajakirjanik ja ärimees Assis Chateaubriand avas Brasiilia esimese kanali, mis Tupi TV (kanal 3), ajakirjas So Paulo.

Kuni 90ndate lõpuni oli torutelevisioon elanikkonna enim omanduses olnud mudel. Kõik hakkas muutuma alates 2000. aastatest, kui hakkasid ilmnema muud tehnoloogiad, näiteks plasmaekraanid ja LCD, mis on valmistatud vedelkristallpaneelidest, mis on materjalid, mis annavad tänapäeva televiisorile maksimumi. Need kristallid muudavad pikslite ja taustvalgustuse kasutamist ning piltide tootmist.

OLED-tehnoloogia algus

OLED-tehnoloogiaga televiisor, vähem kihtide ja õhemate teleritegaOLED-tehnoloogiaga televiisor, vähem kihtide ja õhemate teleritega

Nendest kristallidest on võimalik tehnoloogiat luua NanoCell, Millel on nanomeetrites mõõdetud ühtlased nanokristallid. Neid rakendatakse otse telepaneelidele, saades veelgi selgemad ja detailirikkamad pildid.

Samal ajal on olemas ka tehnoloogia Kvantpunkt, mida kasutatakse endiselt mõnes turul olevas telerimudelis. Sellel tehnoloogial on nanokristallide jaoks mõeldud kile, suurusega kuni 12 nanomeetrit. Need tegurid mõjutavad värvi imendumist, põhjustades valguse häireid.

Kujutistega seotud peamine areng on aga tehnoloogia OLED. Esitleti turule 2013. aastal, televisioon OLED sisaldab eneseavavate pikslitega tehnoloogiat. See tagab valguse puudumise mittevajalikes pimestavates pikslites, annab puhtama musta värvi, luues hea pildi kontrastsuse kõikides vaatenurkades.

Selle uue tehnoloogia abil eemaldab televisioon teleriga kaasneva taustvalgustuse kihid LCD ja LED. Seetõttu teleriga OLED pakub disaini, mis on palju õhem kui olemasolev teler, muutes selle kasutamise väiksema ruumi jaoks.

Tehnoloogia OLED kasutatakse laialdaselt televisioonis LG – nad on pälvinud mitmeid auhindu ja saanud rahvusvahelise tunnustuse, näiteks parim teler turul Rtings.com.

OLED-tehnoloogial on vähem kihte kui LEDidelOLED-tehnoloogial on vähem kihte kui LEDidel

Hiljuti Showmetech kutsutud osalema eksperimendis alates LG et tuua näide sellest tehnoloogilisest erinevusest. Niikaua kui töötuba, Pedro Valery, telesaadete eest vastutav LG Electronics Brasiiliast pärit Brasiilias avas kohe mitu telerimudelit, et näidata nende vastavaid komponente, näiteks taustvalgustust ja muid olemasolevaid kihte.

Esitluse ajal on võimalik arvestada tehnoloogiliste erinevustega OLED, Millel on ainult metallkonstruktsioon ja mis toetab paneeli OLED ja filmid, mis annavad talle energiat. Vaadake allolevat katset:

Valeri sõnul on televisiooni tulevik otseselt seotud tehisintellekti ja seadmete pakutavate ühenduslahenduste laienemisega. Nutitelerite populaarsemaks muutmise kaudu on tänapäeval televiisorit kasutavate inimeste kogemus väga suur, nad saavad uurida ja hallata igapäevaseid toiminguid otse seadme abil koos isiklike abistajatega Google'i assistent ja Alexa.

Nad saavad suhelda ka teiste nutiseadmetega, muutes selle teiste seadmete juhtimiskeskuseks, muutes kasutaja kodu paremini ühendatuks.

Mida arvate telerite ajaloost tehnoloogiale OLED? Kui teil on, jätke see kommentaaridesse ja järgige kindlasti Showmetech rohkem tehnoloogiauudiseid!