Kuidas installida / e / Androidi ja mitte sõltuda Google'i teenustest

Kuidas installida / e / Androidi ja mitte sõltuda Google'i teenustest

Hiljuti avaldati / ja / esimene stabiilne versioon, tasuta Androidi operatsioonisüsteem, mis on Google'i teenustest ja rakendustest täielikult lahti ühendatud. Loomise taga oleva Mandrake Linuxi ikooni looja Gal Duval on saadaval enam kui 85 nutitelefoni mudeli jaoks. Ja mis kõige huvitavam, sealhulgas võimalus kasutada selliseid rakendusi nagu YouTube ja Gmail, lisaks kasutaja turvalisuse ja privaatsuse austamisele. Installisime süsteemi Google Nexus 5X ja see on meie show:

Tasuta, turvaline ja lahti ĂĽhendatud Google'ist

LineageOS loob Androidi ökosüsteemis suurepärase pretsedendi, pakkudes avatud lähtekoodiga alternatiivi Google'i opsüsteemile, mida kasutavad miljonid seadmed. Platvorm hakkab otsima Cupertino hiiglaslikke alternatiive, nagu näitas Huawei uusim liikumine, mis pärast probleeme USA valitsusega hakkas otsima alternatiivseid jaotusi, ja selle uusim keerukas seade Huawei Mate 30 ei sisalda Google'i teenuseid.

Ülalmainitud LineageOS-i (mis on omakorda CyanogenMOD müstiline pärija) põhjal on / e / Foundation välja töötanud opsüsteemi, mis laenab Androidi AOSP funktsioone, kuid välistab kõik ettevõtte sisemised teenused, mis on seotud mõne ettevõtte seadme funktsioonidega. See on ROM vanilje, st Android Stock koos avatud lähtekoodiga alternatiiviga vaikimisi installitud rakendustele.

Kuidas installida / e / Android-i

/ e / ühildub enam kui 85 seadmega, mida saame vaadata ametlikul veebisaidil, kust saame alla laadida ka .zip-vormingus viidatud ROMid, lisaks on võimalik tutvuda installimisetappidega, mis enamasti põhinevad Avage alglaadur, installige spetsiaalne taastamine ja installige pildid, kasutades ADB käske, mis ühendatakse USB kaudu arvutiga. Meie 4X puhul on need toimingud järgmised:

  • Luba terminalis arendaja valikud. Selle nimel jätkame Turvalisus> Telefoniteave ja me mängisime kaheksa korda Build numbril.
  • Luba USB silumine. Siseneme uude arendajavalikute sektsiooni ja aktiveerime alglaaduri avamiseks Androidi silumise ja OEM-i avamise valikud.
  • Installige ADB draiver arvutisse. Kogu Android Studio paketi installimise vältimiseks on olemas väike pakett, mis lubab teil installida ainult seda, mida on vaja käsurida kaudu ĂĽhendatud terminaliga suhelda. Kasutamise hõlbustamiseks soovitame 15-sekundilist ADB-installijat.
  • Jätkame terminali vabastamist ja TWRP-i installimist, mis on parim kohandatud taastamine kohandatud ROMide installimiseks. Nagu me ĂĽtlesime, selgitatakse kõiki tutvustatavaid ADB käske ametlikul veebisaidil ja / või koos ROM-i allalaadimisega suurepäraselt, kuid igal seadmel on oma avamis- ja taaskäivitamismeetod.

Pärast kogu seda protsessi ja pärast terminali taaskäivitamist on meil uus tasuta opsüsteem ja see süttib meie ees. Esimese jooksu ajal on kaasas juhend, mis võimaldab meil valida keelt, ühendada WiFi ja isegi looge tasuta e-posti konto domeeniga @ e.mail ja see funktsioon sünkroonib meie isiklikku konfiguratsiooni seadmete vahel.

Mida sisaldab operatsioonisĂĽsteem / ja /

Algselt Mõned rakendused on kaasas, kõik tasuta: Kalkulaator, kalender, kell, kontaktraamat, failide uurija, pildigalerii, taskulamp, e-posti rakendus, kaart, pleier, märkmik, diktofon, ülesannete loend ja ilmarakendus. Nende hulgast leidsime fotode ja videote tegemiseks nn avatud kaamera ning huvitavad uudishimu, näiteks brauser ise, on integreeritud kroomipõhiste reklaamide blokeerijatega turvalised.

Kuid nad läksid kaugemale, kuna Qwanti otsimootor oli kindlaks määratud, see oli huvitav projekt Euroopast, mis integreerus ka brauseri ja tulemustega teistes seotud rakendustes. Tuleb märkida, et Gal Duvali põhjus on tõesti seotud vaba tarkvara, privaatsuse ja turvalisuse levitamise ja kaitsmisega, kuna kõik kaasas olevad tööriistad küsisid meilt selgesõnaliselt, kas me tahame asukohti jagada või lubada igat tüüpi õigusi. Lisaks on eelinstalleeritud OpenKeychain, krüptimisteenus e-kirjade ja failide saatmiseks. Puudub vaid alumiiniumist paberkork.

Kas ma saan installida Google'i rakenduse / ja /?

Miljoni reaali küsimus. Üks peamisi probleeme, millega Huawei Mate 30-ga silmitsi seisab, on see, kuidas varustada Google Play teenuseid analoogse API-ga, mis võimaldab tal käitada selliseid Google'i rakendusi nagu YouTube ja Gmail. Ettevõtte lahendus on luua Huawei mobiilsideteenus, kuid ühilduvuse taset tuleb veel vaadata.

/ e / panustage veel ühele võimalusele integreerida MicroG, Google'i raamatukogude uuesti kasutuselevõtt on manustatud ka avatud lähtekoodiga spektrisse. Vaikimisi pole meil kasutamiseks vaja Google'i kontot, kuid kui see on huvitav, on viisardi kaudu võimalik seostada protsessi installimise ajal Google'i rakenduse käitamiseks vajaliku teegi installimisega.

Taotluse päritolu ja / ja / sealhulgas väike turg kust saame rakendusi alla laadida, kuid miski ei takista meil APK-d ise alla laadimast ega muid rakenduste poode (nt Uptodown) kasutamas, mida soovitame ilmselgetel põhjustel.