Kuidas installida PPA Ubuntu graafilises reĹľiimis

Siit saate teada, kuidas lisada PPA hoidlat käske sisestamata

Meil on siin väga eriline õpetus, lubasin oma videos “Kuidas alustada Linuxi kasutamistĂ•petus, mis õpetab PPA hoidlate graafilises reĹľiimis installimist.

Miks õppida PPA-d sellisel viisil installima?

Kui mõtlete, “Alustuseks, mis on PPA?“Soovitan teil lugeda artiklid, mida me selle kohta teeme, sealhulgas, et leiate samm-sammult juhised PPA installimiseks tekstireĹľiimis, st terminali kaudu, selgitades iga jaotist, et saaksite aru, mida teete.

Kui te ei soovi selgitust lugeda, minge jaotisse “PPA installimine graafilise liidese kaudu”.

Kui olete aru saanud, on selle artikli põhjus tulemas, kuna Linux muutub üha kasutajasõbralikumaks, hakkame pöörduma üksikisikute poole, kes pole seda käsuäri eriti armastanud, on harjunud Windowsi ja Maci kasutama ning vajavad selliseid pisiasju nagu programmide installimine harva.

Ubuntus on meil fantastiline hoidla, mille programmikeskuses on üle 30 tuhande tarkvara, mis on valmis installimiseks väga väheste hiireklõpsudega, kuid kui vajate konkreetset programmi, on selliste programmide leidmine PPA hoidlatest väga levinud ja tavaliselt leiate need näpunäited. meie taolistes ajaveebides, mis näitavad teile, kuidas neid programme tekstirea kaudu installida, pole see üldse keeruline, ainult 3 käsku (tavaliselt) ja Bingo! installisime oma programmi.

Kuid mitte kõik ei paku huvi ja on kasutajaid, kes ei taha seda tĂĽĂĽpi asjadele lähedale minna ja ĂĽks asi, mida ma kirun ja mida olen mitu korda näinud, on inimesed, kes ĂĽtlevad algajatele, et nad peavad sellega harjuma, sest Linux töötab niimoodi, et ta peab proovima õppida uusi sĂĽsteeme jne, mis peaks terminali sassi ajama, sest see peakski see olema …

Mul on õigus sellega mitte täielikult nõustuda, nii et proovin alati materjali valmistada just algajatele, sest mul pole seda alustades palju olnud, pole keegi kohustatud õppima Ubuntu kasutamise käske? Ta ei pea tahtma olla edasijõudnud kasutaja, ta saab arvutit kasutada ainult tavapäraselt ja soovib installida üht või teist programmi, mida kahjuks pole programmikeskuses.

PPA installimine graafilise liidese kaudu (siin algab õpetus)

PPA hoidla lisamine graafilise liidese kaudu pole nii keeruline, kuid pärast kogu selle materjali lugemist saate aru, et terminali kaudu on seda veelgi lihtsam teha.

Ole nĂĽĂĽd!

Samm 1

Avage Ubuntu menĂĽĂĽ ja otsige rakendust “Programmid ja värskendused“.

Programmid ja värskendused

Programmid ja värskendused

Avanenud aknas leiate 5 vahelehte, teine ​​”Muud programmid“Mida peaksite klõpsama, seal on loetletud kõik Ubuntu hoidlad, sealhulgas varem lisatud PPA (kui lisasite), selle näite jaoks kasutame veini PPA-d, mis just selles artiklis me teeme, Uue PPA installimiseks peate klõpsama nuppu “Lisama“, Nagu on märgitud ĂĽlaltoodud pildil.

2. samm

Järgmises etapis peate tähelepanu pöörama, et õpetusest eemaldada ainult käsu oluline osa, see on PPA aadress ise.

Hoidla lisamine

Avanenud aknas peate sisestama hoidla aadressi, kui vaatate artiklit, mida mainisin eelmises üksuses, saate paremini aru, kui installime tarkvara käsurea kaudu, kasutame allpool olevat käsku nagu artiklis:

Pange tähele, et ainult käsu viimane osa, mida peate kasutama eelmisele ekraanile paigutamiseks, pole esimest osa vaja ja kui teil ei õnnestu, sisestage lihtsalt tekst, mis on sõnade “ppa ja / ppa” vahel, seejärel klõpsake nuppu Lisa. allikas.

3. samm

PPA lisamiseks peate sisestama parooli, tegema seda ja vajutama “Enter” või klõpsama “Authenticate”, tavaliselt on parool sama, mida kasutate sĂĽsteemi sisselogimiseks.

Hoidla lisamiseks logige sisse juurena

4. samm

Kõik, mida oleme seni teinud, on samaväärne terminali esimese käsuga, mis on käsk, mis lisab PPA, nĂĽĂĽd on vaja selle käsku “sudo apt-get update” samaväärse tarkvara loendit värskendada.

APT loendi värskendamine graafilise liidese kaudu

Kui seda teete, võib juhtuda, et sõltuvalt kasutatava Ubuntu versioonist võib juhtuda kaks asja, võib süsteem paluda teil uuendada programmi vahemälu (Ubuntu 13.10 või varasem), kui palute OK, või võib-olla teeb seda programmikeskus. automaatselt (Ubuntu 14.04), minu puhul juhtus viimane.

Programmi vahemälu värskendamine

Pärast protsessi lõppu on rakendus programmikeskuses saadaval, tippige lihtsalt täpne nimi.

Selle nime leiate juhendaja käsu viimaselt realt, järgides meie Veini näidet “wine1.7”

Kui programm on installitud, peate siiski ainult sĂĽsteemi värskendama, et seda teha “Programmi värskendaja” menĂĽĂĽ graafilise liidese kaudu.

Selle juhtumi jaoks on veel ĂĽks võimalus, see tähendab, et samas PPA-s on sama programmi teine ​​versioon ja soovite installida konkreetse, selleks võite kasutada Synapticut, mis on keerukam paketihaldur kui programmikeskus, leiate selle sellest programmikeskusest otsides sõna “Synaptic”.

Programmide filtreerimiseks PPA-ga on olemas meetod, mis võimaldab teil neis kõike näha.

Programmi Synaptic värskendamine

Selleks järgige lihtsalt ĂĽlaltoodud pildi tähiseid, tehke vasakus alanurgas olevas suvandis märk “Origin”, valige lisatud PPA kohal olevast loendist, pange tähele, et nĂĽĂĽd järgneb sõna “Trusty”, mis näitab Ubuntu versiooni, kui kasutate Ubuntu 13.10 on see “Saucy”, kui kasutate 12.04, siis on see “Precise” ja nii edasi.

Kui olete paremal pool valinud, on meil kõik selles hoidlas sisalduvad paketid, mida saab meie jaotisse installida.

Parempoolses esimeses märgis näeme installitud versiooni (1.6.2) koos ikooniga küsimärgina, mis näitab, et see on aegunud.

Sellel hiire parema nupuga klõpsates saate selle uuemale versioonile uuendada, kuid paljud ei pruugi olla uusim versioon tähisega 1.7 allpool ja kuidas seda viimast teada saada, miks, lihtsalt vaadake kõiki pakendis, mis on loetletud PPA-s, pole seal nii suuri, 1,7 on praegu suurim arv, seega on see uusim versioon.

Ma teen lihtsalt topeltklõpsu noolega näidatud versioonil 1.7 ja kinnitan, et soovin selle muudatuse teha.

Synaptic eemaldab automaatselt vanema versiooni ja installib uuema.

Selle toimingu kinnitamiseks klõpsake lihtsalt Rakenda ja oodake allalaadimist ja konfigureerida uusi pakette.

Uuenda ja installi Synapticu kaudu

Ülaltoodud juhul kontrollisin ka värskenduste installimise võimalust, nii et see laadib alla vananenud paketi “ubuntu-emulator”.

Pärast programmi installimist on see teie menüüs saadaval nagu iga teine, vaadake, kui lihtne see on? Või mitte liiga palju?

Tõde on see, et saate teha kõike graafilise liidese kaudu, kuid käsurea kaudu on see sirgjoonelisem ja palju kiirem, Linux on see, et see annab teile võimalusi.

Jagage ja kohtume järgmisel korral!

Table of Contents