Kuidas installida Raspbian OS Raspberry Pi 4-le

Kuidas installida Raspbian OS Raspberry Pi 4-le

Allikas: welectronAllikas: welectron

Selles õpetuses õpime, kuidas installida Raspbian Pi jaoks välja töötatud opsüsteemi Raspbian. Kuna see töötati välja spetsiaalselt odavate miniarvutite jaoks, on seadmetele saadaval üks stabiilsematest ja hea jõudlusega opsüsteemidest.

Installimine on NOOBS-i abil micro SD-kaardil väga lihtne. OS-il on peamiste tänapäeval kasutatavate programmeerimiskeelte (nt Python, Java ja Sonic Pi) algne tugi, mis on kasulikud IoT-i projektirakenduste jaoks. Raspbian OS on väga soovitatav süsteem algajatele, kes on selle uue tehnoloogiavormiga põhjalikumalt tutvumas.

Ametlikul Vaarika OS-il on kõik, mida te põhimõtteliselt vajate, kõige põhiliste lisaseadmete ja utiliitide tugi. Raspbianil on kaks versiooni, mida me selgitame allpool.

Vajalik varustus

Raspbian OS opsüsteemi installimiseks peavad teil olema järgmised allpool loetletud üksused

Raspberry Pi kasutamisel vajate kogu standardvarustust.

Soovitatav

  • Vaarika Pi
  • Micro SD või SD kaart, kui kasutate Pi vana versiooni.
  • Etherneti kaabel või WiFi dongle
  • Micro SD kaardi lugeja
  • Linux, Mac või Windows PC

Valikuline

  • Vaarika Pi juhtum
  • USB-klaviatuur
  • USB-hiir

Kuidas installida Raspbian OS

Raspbiani installimine on kiire ja lihtne protsess, operatsioonisüsteemiga töötamise alustamiseks ei pea te kaua ootama. Raspbianil on kaks versiooni, mille saate installida:

Raspbian: Selles versioonis on meil opsüsteemi täielik vorm, mis meeldib kasutajatele. Selle väljaandega on kaasas mitu eelinstalleeritud rakendust ja seda pole keeruline kasutada. Kaasas ka eelinstalleeritud töölaua tarkvara.

Raspbian Lite: nagu nimigi ütleb, on see kerge versioon, see on operatsioonisüsteemi kergeim versioon ja sellel on alust ainult alustuseks. Kui olete mõelnud, milleks vaarikat kasutate, võib see olla parim valik, sest saate installida ainult seda, mida soovite.

Raspbian Lite'i puhul pole töölaua tarkvara varem installitud, see tähendab, et seda saab kasutada ainult käsurida kaudu. Kui te ei soovi, et riistvara oleks hõivatud tööalade töötlemisega ega vajaks oma projekti jaoks graafilist liidest, on kõige sobivam Lite-versioon. Tegelikult on hea võimalus, kui soovite päisteta serverit.

1 – esimene samm on selle Raspbiani versiooni allalaadimine, mida soovite installida. OpsĂĽsteemi allalaadimise link on Raspberry Pi ametlikul veebisaidil.

2 – pärast faili allalaadimist pakkige see välja .img-vormingus faili pakkimiseks.

3 – nĂĽĂĽd peate alla laadima programmi, mis on vajalik OS-i pildi installimiseks mikro-SD-kaardile. Soovitame kasutada Etcherit, mis toetab kõiki platvorme (Linux, Mac ja Windows). Selle allalaadimiseks avage lihtsalt arendaja veebisait.

4 – Pärast Etcheri allalaadimist järgige selle installimiseks lihtsalt juhiseid.

5 – avage Etcher ja valige Raspbian OS-i pildifail.

Samm 05Samm 05. Allikas: pimĂĽlifeup

6 – Valige SD-kaart, kuhu soovite Raspbiani installida. Ă„rge unustage kontrollida, kas kopeerite faili õiges kohas, sest see puhastab SD-kaardil oleva teabe enne opsĂĽsteemi ĂĽlekandmist.

Samm 06Samm 06. Allikas: pimĂĽĂĽlifeup

7 – Pärast asukoha edastamise kinnitamist võite salvestamisega jätkata, kuni olete selle lõpetanud.

Etapp 07. Allikas: pimĂĽlifeupEtapp 07. Allikas: pimĂĽlifeup

8 – Pärast salvestamise lõppu eemaldage SD-kaart ohutult arvutist.

9 – asetage SD-kaart Raspberry Pi-seadmesse ja ĂĽhendage kõik vajalikud kaablid, näiteks toide, võrk, HDMI, hiir ja klaviatuur.

Põhiline Raspbiani konfiguratsioon

Sõltuvalt valitud Raspbian OS-i versioonist, mille valite installimiseks, on enne Raspberry Pi-ga töötamist vaja teha põhikonfiguratsioon. Allpool leiate mõned näpunäited, mida muuta.

Seadetele juurdepääsemiseks avage menüü -> eelistused -> Raspberry Pi seaded. Pange tähele, et mõne üksuse asukoht menüüs võib olenevalt tehtud värskendusest erineda. Sarnast menüüd on võimalik avada, sisestades terminalis järgmise käsu:

sudo raspi-config

Põhikonfiguratsiooni pääsupunktid. Allikas: pimylifeupPõhikonfiguratsiooni pääsupunktid. Allikas: pimylifeup

SĂĽsteem

Võib-olla esimene asi, mida soovite teha, on jagada oma Raspberry Pi failisüsteemi. Selleks valige suvand "laienda failisüsteemi". Selle valiku leiate terminalis järgmise käsu abil:

sudo raspi-config

Vaarika vaikeparool on vaikenimi "pi", mis tähendab, et seadmele on väga lihtne juurde pääseda. See tähendab, et turvalisuse tagamiseks on soovitatav parool muuta. Selleks minge lihtsalt süsteemi vahekaardile. Terminalile on võimalik juurde pääseda ka järgmise käsu kaudu:

Passwd

Kui olete installinud Raspbiani täisversiooni ja soovite siseneda graafilise kasutajaliidese asemel käsuliidesesse, saate seda sätetes muuta. Selleks käivitage lihtsalt järgmine käsk:

startx

Automaatse sisselogimise on võimalik ka keelata, kui te ei soovi, et keegi Raspberry Pi kasutaks.

Kui ekraanile ilmub must riba, desaktiveerige alamkanal, et see kaoks. Kui see ei aita, peate võib-olla monitori konfigureerima.

Kust keelata Underscan. Allikas: pimylifeup"Underscan" desaktiveerimise koht. Allikas: pimylifeup

Liides

Kõiki liidese suvandeid on võimalik keelata, kui just neid pole vaja. Näide: Kui soovite SSH-ga ühenduse luua Vaarikaga, siis veenduge, et SSH oleks lubatud.

Liidese valikud. Allikas: pimylifeupLiidese valikud. Allikas: pimylifeup

Etendus

Siin saate salvestada kõik vaikimisi valikud. Kui pole vaja teatud ülesandeid täita.

Toimivuse valikud. Allikas: pimylifeupToimivuse valikud. Allikas: pimylifeup

Asukoht

Võib-olla soovite asukohaseadeid muuta. Selleks pääsete lihtsalt asukohamenüüsse oma elukoha järgi. See oluline konfigureerimine toimub klaviatuuri põhjal, et paremat nuppu vajutades tippimist lihtsustada.

Asukoha seaded. Allikas: pimylifeupAsukoha seaded. Allikas: pimylifeup

Nüüd saate oma Raspberry Pi kallale asuda või seda meelelahutuslikel eesmärkidel kasutada. Siit leiate mitmesuguseid rakendusi, mida saate teha koos Raspberry Pi 4-ga. Vaadake ka meie õpetust Netflixi vaatamise kohta Raspberry Pi 4-l.

Soovitame lugeda: