contador gratis Saltar al contenido

Kuidas Jitsi Meet töötab? Siit saate teada, kuidas arvutis veebivideokõnesid teha

Kuidas Jitsi Meet töötab?  Siit saate teada, kuidas arvutis veebivideokõnesid teha

Jitsi Meet on veebitööriist, mis võimaldab teil tasuta helistada kuni 20 inimesele. Platvormil on mehhanism, mis võimaldab kasutajatel oma kanalil ekraane jagada, koosolekuid salvestada, YouTube’i videoid vaadata ja otseülekandeid edastada. Jitsi praktiline mõte on see, et kasutajaid pole vaja kõne algatamiseks ega kõnes osalemiseks sisse logida.

LOE: Tinder vabastab kasutajatele tasuta globaalse režiimi

Platvorm töötati algselt välja Strasbourgi ülikoolis ja seda kasutavad veebis tegutsemise säilitamiseks sellised asutused nagu Greenpeace, ülikoolid ja ettevõtted. See tööriist töötab samamoodi nagu muud videokõneteenused, näiteks Zoom ja Google Meet. Videokonverentsid on koronaviiruse pandeemia ajal muutunud karantiini tõttu sagedaseks nähtuseks, mida kasutatakse töökoosolekutel, veebitundides ja isegi sünnipäevapidudel. Järgmisena vaadake, kuidas Jitsi Meet töötab ja kuidas tasuta videokõnesid alustada.

1/7 Jitsi Meet’i kasutajat saavad tasuta videokõnesid teha kuni 20 osalejaga – Foto: Caroline Doms / TechTudo

Jitsi Meet kasutajad saavad tasuta videokõnesid teha kuni 20 osalejaga – Foto: Caroline Doms / TechTudo

Kas soovite osta soodsalt telereid, mobiiltelefone ja muid tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Vaadake ka: Kuidas WhatsAppis grupivideokõnet teha

WhatsAppis rühma videokõne tegemine

WhatsAppis rühma videokõne tegemine

Kuidas Jitsi Meet töötab

Jitsi koosolekute videokõned arvuti kaudu tehakse veebisaidi kaudu (meet.jit.si), mis välistab rakenduse allalaadimise vajaduse. Seega töötab see tööriist Windowsi, Linuxi ja macOS-i operatsioonisüsteemidega arvutibrauserites. Kõik koosolekud on krüpteeritud, mis muudab platvormi veelgi turvalisemaks oluliste kõnede tegemiseks veebis. Lisaks on Jitsi Meet saadaval allalaadimiseks ka Android-telefonides ja iPhone’ides (iOS).

Jitsi on avatud lähtekoodiga ja võimaldab programmeerijatel üle kogu maailma teha koostööd muudatuste ja probleemide lahenduste leidmisel. Seetõttu pakub tööriist võimalusi, mis pole teistes videokõnede rakendustes tavalised, näiteks võimalust YouTube’i video koosolekul osalejatele valada, nuppu “üles”, mis näitab, et soovite rääkida teisi kasutajaid häirimata, ja isegi ressursse kellegi ruumist välja ajamiseks.

2/7 Jitsi Meet võimaldab teil kõne ajal YouTube’i videoid vaadata – Foto: Play / Caroline Doms

Jitsi Meet võimaldab teil kõne ajal YouTube’i videoid vaadata – Foto: Play / Caroline Doms

Nagu Google Meet ja Zoom, võimaldab ka Jitsi ekraani näidata ja koosolekuid salvestada. Salvestatud kõned salvestatakse Dropboxi, kui kasutaja sisestab rakenduses oma e-posti aadressi. Jitsi Meet veel üks eelis on võimalus valida kõne kvaliteet, mis aitab halva Interneti-ühendusega inimesi. Peale selle on rakenduse huvitav funktsioon pildi tausta hägusus, mida katsetatakse ja millel on praegu ka puudused.

Videokonverentside tööriist võimaldab teil ka Google’i ja Microsofti kalendritega sünkroonida, võimaldades kõnesid ajastada, et kasutajad ei unustaks. Teine positiivne punkt on võimalus lisada videokõnesid Slacki, mida ettevõtted kasutavad suhtlemiseks laialdaselt. Vaadake järgmises õpetuses, kuidas Jitsi Meet’i abil videokõnet teha.

3/7 Jitsi Meet liides on väga sarnane teiste videokonverentsirakendustega – Foto: Reproduction / Caroline Doms

Jitsi Meet liides on väga sarnane teiste videokonverentsirakendustega – Foto: Reproduction / Caroline Doms

Kuidas videokõnesid teha Jitsi Meet’is

Samm 1. Avage oma arvutis veebisait Jitsi Meet (meet.jit.si). Seejärel sisestage loodava ruumi nimi ja klõpsake nuppu “Mine”. Videokõnede tegemiseks ei pea te sisse logima;

4/7 Kõne algatamiseks külastage Jitsi Meet veebisaiti – Foto: Reproduction / Caroline Doms

Kõne algatamiseks külastage Jitsi Meet veebisaiti – Foto: Reproduction / Caroline Doms

2. samm. Jitsi Meet küsib luba teie arvuti kaamerale ja mikrofonile juurdepääsemiseks. Kõne sisestamiseks klõpsake nuppu “Luba”;

5/7 Luba Jitsi Meetil pääseda juurde teie seadme kaamerale ja mikrofonile – Foto: Playback / Caroline Doms

Lubage Jitsi Meetil pääseda juurde teie seadme kaamerale ja mikrofonile – Foto: Play / Caroline Doms

3. samm. Koosolekuruumi loomisel kuvab Jitsi Meet kõnede jagamiseks teavet. Klõpsake teabeikoonil, kopeerige link ja saatke see kõnega liituvatele inimestele. Ruumi turvalisuse suurendamiseks lisage kasutajale parool, mille sisestada enne videokõnesse sisenemist;

6/7 Osalejate kutsumiseks saatke koosoleku kood – Foto: Reproduction / Caroline Doms

Osalejate kutsumiseks saatke koosoleku kood – Foto: Reproduction / Caroline Doms

Samm 4. Kaamera või mikrofoni vaigistamiseks videokõne ajal klõpsake ekraanil kuvataval hammasrattaikoonil. Koosoleku lõpus klõpsake punasel telefoniikoonil ja lõpetage kõne.

7/7 Mikrofoni ja kaamera sisse- ja väljalülitamiseks kasutage ekraaninuppe – Foto: Reproduction / Caroline Doms

Mikrofoni ja kaamera sisse- ja väljalülitamiseks kasutage ekraaninuppe – Foto: Reproduction / Caroline Doms