Kuidas kasutada oma Android-kaamera käsitsi režiimi ja teha hämmastavaid fotosid

Valige parim kaamera rakendus

Võib-olla pole mõned selles artiklis kuvatud funktsioonid teie Android-kaamera rakenduses saadaval. Kui see on teie juhtum, teadke, et ühes teises artiklis oleme eraldanud parima tarkvara neile, kes otsivad täiuslikku pilti. Juurdepääs lingile ja valige endale kõige sobivam kaamerarakendus. Nüüd, kui olete valinud parima kaamerarakenduse, on siin näpunäited!

Raamige fotosid võrkude abil

Enne koha või eseme pildistamist pidage meeles, et on oluline säilitada pildistatava raam. Saate valida fotosid, kus kõik näib pildil ühtlane ja ühtlane, kuid võite valida ka räpaste elementidega portreed. Võrgustiku funktsioon võib teid selles olukorras aidata.

Reeglid on väga lihtsad, vt: horisontaalsed jooned raamistavad silmapiiri, näiteks teed, mäed, meri ja lauad, vertikaalsed jooned aga sobivad hoonete, antennide, inimeste ja esemete joondamiseks. Teil pole vaja sihtfotot raamistiku põhivõrgus raamida, sest suurt rõdu nimetatakse siin “kolmandike reegliks”.

Ekraanipilt 20180910 170134

Võrgustikud aitavad teie fotosid raamida / © NextPit (ekraanipilt)

Kolmandike reegel on sihtpildi ruudustamine ruudustiku neljast ristmikust. Mõeldes tic-tac-toe mängupildile, kujutage nüüd ette, et teie foto peamised elemendid tuleb raamida ühes neljast punktist, kus jooned kokku puutuvad. Pärast seda olen kindel, et teil pole oma fotode sünkroonimisega enam probleeme.

HDR-reĹľiimi kasutamine

Alati teretulnud, kompenseerib HDR valgust ja kontrastsust ning värvide taseme ja intensiivsuse muutmist. Parim viis selle funktsiooni kasutamiseks on olukordades, kus pildistatav objekt on vastu valgust, mille tulemuseks on heleduse kompenseerimine. Oleme ette valmistanud konkreetse artikli koos näpunäidetega HDR-režiimi jaoks. Sellele pääsete juurde siin:

Isiklikult eelistan pildistada ilma HDR-režiimita, kuna otsustan neid redigeerida mõnes redigeerimisrakenduses, näiteks Snapseedis. Minu näpunäide on, et teete kaks fotot, ühe HDR-iga ja ühe ilma HDR-iga, teete võrdluse ja valite selle, mis on tegelikule stseenile kõige lähemal.

HDR HDR on hea maastiku särituse kompenseerimiseks / © NextPit (ekraanipilt)

Makroobjektid

Makrorežiim salvestab ebahuvitavad stsenaariumid, lihtsalt asetage seade fookusobjektist sobivale kaugusele ja saate suurepäraseid tulemusi. Head tulemused sõltuvad aga teie seadme objektiivi kvaliteedist, kuna kõigil kaameratel pole efektiivset fookusrežiimi.

Püüdke hoida objekti lähedal, kuid ärge ületage 3 cm, mida enamik tootjaid soovitab. Teine hea näpunäide on hoida oma käsi kindlalt, et objektid oleksid fookuses, kui taust on taustal.

Ekraanipilt 20180910 170951 1

Makromefektid või objektide jälgimine hoiab objektid fookuses / © NextPit (ekraanipilt)

ISO, säritus ja valgustundlikkus

Kes ĂĽtles, et ISO kontrollimine oli ainult professionaalide ĂĽlesanne? ISO on foto särituse juhtimine, nii et see võib hämaras või tugevas valguses tehtud fotosid täiustada – või halvendada.

Ärge unustage ISO-d vastavalt oma asukoha vajadustele kohandada. Kui asetate kõrge ISO-tasemega rummi suure heledusega kohta, muudab ISO-tundlikkus foto plahvatavaks ja loetamatuks. Parim viis selle funktsiooni kohandamiseks on selle kohandamine vastavalt pildi eesmärgile.

Ekraanipilt 20180910 171346 1

ISO valguse ja särituse tundlikkus / © NextPit (ekraanipilt)

Kasutage välku säästlikult

Välk ei ole hädavajalik funktsioon, vaid hädaolukord. Flahide eesmärk ei ole valgustada täielikult valgustamata keskkondi, kuid mõelge sellele funktsioonile kui mingile HDR-režiimi alternatiivile. Kui pildistate kohas, kus valgus on teie vastu, või kui see muutub liiga tugevaks, panustage välklambi heleduse neutraliseerimiseks välklambile.

Ekraanipilt 20180910 165756

Välku tuleb kasutada õigel ajal / © NextPit (ekraanipilt)

Vältige välgu kasutamist, mis on teie näo lähedal või väga lähedal peeglitele, klaasile või lamineeritud esemetele, kuna välgu kiiratav valgus peegeldab pilti, mille tulemuseks on üle säritus.

Teades, kuidas käsitsi režiimi kasutada, tehakse loomulikult paremaid fotosid. Loodan, et nende näpunäidete abil saate teha paremaid fotosid ja nautida funktsioone, mida teie nutitelefoni kaamera pakub. Jätke kommentaar, kui teate veel näpunäiteid.

Ja sina, milliseid trikke te oma Android-kaamera kasutamisel kasutate?