Kuidas konteinerid, dokkimisjaam, kubernet ja Openshift aitavad teie rakendust laiendada

Praegu on platvormitehnoloogiad, nagu dokkimis-, kubernet- ja OpenShift, IT-universumisse sukeldunute, näiteks sĂĽsteemianalĂĽĂĽtikute, IT-analĂĽĂĽtikute, võrguanalĂĽĂĽtikute jt, tõusuteel. Paljud on neist terminitest kuulnud, kuid neil pole olnud võimalust lihtsalt aru saada, mida igaĂĽks teeb ja kuidas see töötab. Seda silmas pidades Rafael AraĂşjo, tehnilise konto haldur Punane MĂĽts Brasiilia kirjeldab iga tehnoloogia jaoks “pliiga tina”.

Alustame konteinerist. See tehnoloogia võimaldab rakendustel töötada kapseldatult kohtades, kus kood, teegid ja kõik nende sõltuvused laaditakse ja täidetakse iseseisvalt.

Konteinerite tehnoloogia

Rakendust on mitu konteiner. Kõige laialdasemalt kasutatavad ja tuntud on dokk, avatud lähtekoodiga platvorm, mis on kirjutatud Go-s – suure jõudlusega programmeerimiskeel, mis hõlbustab isoleeritud keskkondade loomist ja haldamist.

Docker võimaldab pakendada terveid rakendusi või keskkondi konteineritesse, muutes need andmed kaasaskantavaks teistele hostidele, kes dokki installivad. See vähendab oluliselt infrastruktuuri või isegi rakenduste kasutamiseks kuluvat aega, kuna teenuse nõuetekohaseks toimimiseks pole vaja keskkonda kohandada. Keskkond on alati sama: pärast konfigureerimist saab seda korrata nii mitu korda kui vaja.

Dokkeri põhielementide hulgas on konteiner, eraldi kasutajaruum, mis võimaldab rakendustel eraldi opereerida samas opsüsteemis. Pilt, (kirjutuskaitstud) mall, mis sisaldab kogu teavet, mille konteiner selle täitmisel laadib, näiteks operatsioonisüsteem, rakenduste kogu ja rakendus ise. Samuti registrid, pildihoidlad, mis võivad olla avalikud või privaatsed, ja dockerfiles, tekstifailid koos käskude komplektiga, mis on vajalik piltide loomiseks, järgides eelnevalt määratletud struktuuri.

Konteinerite haldamine

Kui konteinerikeskkond kasvab ja tekivad muud vajadused, näiteks kõrge kättesaadavus, mastaapsus ja turvalisus, suureneb manustamise keerukus. Ja siis on olemas tööriistad konteinerikeskkonna korraldamiseks ja haldamiseks kubernet, avatud lähtekoodiga lahendus, mis võimaldab dokkide konteinerite automatiseeritud juurutamist lisaks nende haldamise hõlbustamisele, pakub mastaapsust ja lisab intelligentsust konteinerikeskkondadesse.

Kubernetes ja Openshift

Kubernetes on väga võimas tööriist, kuid mõnele inimesele võib selle haldamine tunduda veidi keeruline, kuna seda hallatakse käsurea ja konfiguratsioonifailide kaudu. Aga rahune maha! Alati on veel üks võimalus, mis selles küsimuses on Avage lift.

Openshift on kubernetitel põhinev konteinerite haldamise ja orkestreerimise tööriist, mis hõlbustab ja lisab keskkonda rohkem intelligentsust, võimaldades rakendustel ilma suurema vaevata “töötada”.

Peale selle toob see hulga lisafunktsioone, mis mulle lihtsalt ei paku.

Kõik need tööriistad on olulised konteinerite korraldamisse panustamiseks, aidates teie rakendust kiiremini laiendada. Leidke oma projektile kõige sobivam ja alustage kohe!

See artikkel ei lõpe siin, jätkake ideede vahetamist meie foorumis.

Ma ootan sind järgmine kord, kallista.


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.