contador gratis Saltar al contenido

Kuidas kontrollida, kas e-kirjad on ohutud ja kas need pole pettustesse kaasatud

Kuidas kontrollida, kas e-kirjad on ohutud ja kas need pole pettustesse kaasatud

Tunnistage kolme viisi, kuidas e-kirja identiteeti kontrollida, ja veenduge, et see ei sisaldu pettuses

Sõnumite vahetamiseks pole kindlat kohta – petmiseks saab kasutada isegi e-kirju. Sel põhjusel on e-kirja identiteedi kontrollimiseks välja töötatud palju viise, et see poleks segaduses.

Lõppude lõpuks, kes pole kunagi e-kirja saanud Nigeeria printsilt, kes pakkus võimalust miljonäride ettevõtmises osaleda?

Kuigi seda tüüpi pettustest on saanud meem, võivad muud tüüpi e-kirjad olla palju veenvamad. Näiteks on mõned petturid, kes saadavad sõnumeid positsiooniga nagu e-kaubandus (veebipood) ja isegi Tundma nagu.

Leides, et aitab teil seda "probleemi" vältida, leidsime mõned näpunäited e-posti aadresside identiteedi kontrollimiseks kolmel erineval viisil.

Kontrollige saatja aadressi

Mõned petturid kasutavad meilide saatmisel ettevõtte või poe nime. Kui aga kontrollite saatja e-posti aadressi, võite juba omada isikutõendit.

Tehke see protseduur väga lihtsaks. Tutvustamiseks kasutame Gmaili, kuid seda saab teha iga sõnumsideteenusega, mida kasutate iga päev.

Vaadake allpool meie telefonioperaatorite e-posti loendi teenuse protokollides. Avame selle.

Avage teade, et te arvate, et see on valeAvage e-kiri, mille kohta arvate, et see on võlts

Seejärel kontrollige saatja e-posti aadressi. Tavaliselt kuvatakse see kohe nime kõrval, nagu näete alloleval ekraanipildil.

näidake, kuidas kontrollida e-posti aadresseVaadake, kas saatja e-posti aadress vastab tema tuvastatud nimele

Panite tähele, et kohe pärast "@" lõppeb aadress "Mynet.com.br"? Operaatori meilidel on tavaliselt see domeeninimi, seega on kõige tõenäolisem, et see e-post kehtib.

Hiljem artiklis õpetame teile ka, kuidas kontrollida, kas domeeni aadress on tõeline või loodud.

Vihje: isegi kui avate e-kirja, et kontrollida, kas see on võlts või mitte, ärge kunagi klõpsake linke ega pilte enne nende päritolu ja identiteedi kontrollimist. Üldiselt nakatavad teatud lingid teie arvutit viirustega, mis võib põhjustada oluliste andmete varguse.

Kontrollige kõiki kirju saatja aadressil

Mõelge sellele näpunäitele kui eelmisele laiendile. Pidage meeles, et rääkisime saatjate erinevuse kontrollimiseks. Ole väga ettevaatlik!

Eelmisel juhul näis e-post seaduslik, kuna see sisaldas ettevõtte nime. Teisest küljest kasutavad mõned kurjategijad keerukamat taktikat, vahetades vaid paar kirja ja luues omamoodi illusoorse taktika.

Selle asemel "Mynet.com.br", võib aadress aeguda "Mynet.corn.br ". Kas näete, kuidas "rn" kasutamine sarnaneb "m"? Nüüd rõhutasime, et seda on lihtne näha, kuid esmapilgul võib see meid segadusse ajada.

Kuidas kontrollida domeeni alusel identiteeti?

Kolmas samm on kontrollida e-posti aadressi identiteeti, mis tundub kahtlaselt, et otsida domeeni spetsiaalselt veebisaidilt. Domeene tähistab "@" paremas servas olev nimi, nagu nägite eelmises näpunäites.

Üks neist on tööriista sait Kes on saidilt Registro.br. Selles saate sisestada aadressi ja kontrollida teavet domeeni loomise kuupäeva ja selle eest vastutava isiku kohta.

Sisestage WhoIs-domeen, et näha, kas see kehtibSisestage WhoIs-domeen, et näha, kas see kehtib

Meie näites on e-posti aadress tegelikult Claro / NET. Vaadake allolevaid otsingutulemusi:

näita WhoIs tulemuste ekraaniVaadake, kas otsitav domeen pärineb ettevõttelt, kes teile meilisõnumi saatis

Sel juhul pole sisus olevatele piltidele või linkidele klõpsamisega probleeme. Enne lõpetamist küsige meilt küsitavate olukordade kohta, kus peate võib-olla kontrollima saatja kogu ajalugu.

Ebatavalised laused või vale grammatika

Postituses kasutatud näites on võimalik näha, et grammatika on õige ja toon formaalne, nagu tavaliselt tele- ja Interneti-operaatorite puhul. Kui institutsionaalses e-kirjas on liiga palju grammatilisi vigu või tundub, et see räägib erinevat tooni – olgu see siis ametlik või liiga mitteametlik – kahtlane.

Sellisel juhul kontrollige saatja aadressi ja otsige On veendumaks, et tegemist on õigustatud ettevõtte või isikuga.

Sõnum saadeti ebaharilikul ajal

See näpunäide ei ole kasulik sellisele ettevõttele nagu see, mida näites kasutasime, kuid see võib olla kasulik sõpradele, töökaaslastele või klientidele. Kujutage ette, et teie kliendid vastavad või saadavad usulisi e-kirju tööajal.

Järsku möödub ta temast ja saadab teile teateid kella kümne või isegi südaöö paiku. Eriti ettevaatlik, kui meilisõnum hõlmab mingisugust makset.

Kui midagi sellist juhtub, ei soovita me midagi võtta või helistage kliendile, et kontrollida, kas ta selle sõnumi saatis.

Meilis oleval lingil on erinev sihtkoht

Kas mäletate meie esimest näpunäidet? Saate seda rakendada ka kõigi meilis sisalduvate linkide jaoks. Enne seda on oluline meeles pidada: meilisõnumit ei klõpsata, suunake hiir lihtsalt selle kohale.

Näiteks kasutame sama aadressi nagu varem. Avage meiliaadress ja asetage hiir lingi või pildi kohale. Teie Interneti-brauseri all olevas piirkonnas kuvatakse URL-aadress. Selle haamri abil saate ka saatja isikut kontrollida.

kontrollige e-posti lingi identiteetiKontrollige alumist riba, kas link või pilt viib teid tõepoolest teiega ühendust võtnud ettevõtte domeeni

Kui see on sama või näitab sama domeeni, mis kuvatakse hiirele osutaval lingil, tähendab see, et link on kehtiv. Kui ei, siis jookse võimalikult kiiresti minema!

Nende näpunäidete abil loodame, et teid ei peta teie sõnumiteenuse kaudu petmine ega teabe vargus. Kas näpunäited on head? Jagage oma sõpradega!