Kuidas kontrollida sõidukite trahve

Internetis sõidukite trahvide kontrollimine on lihtne ülesanne. Selleks on võimalik kasutada peaaegu kõigi Brasiilia osariikide Detransi, föderaalse maantepolitsei, riikliku liiklusosakonna (Denatran) ja riikliku transpordiinfrastruktuuri osakonna (DNIT) veebisaite. See teave on veebis saadaval mitu korda, isegi enne, kui autojuhid saavad trahvist kirja teel kirja. Rikkumisteadete lisamine detraanide, föderaalse maanteepolitsei, Denatrani ja DNITi veebisaitide süsteemidesse võib võtta kuni 30 päeva.

LOE: Uued lendavad autod läbivad katseid ja saabuvad 2025. aastal

Sõidukitrahvide uurimiseks peab omanikul või juhil olema käepärast autoandmed, näiteks numbrimärgid ja šassii ja / või RENAVAMi numbrid. Detran teavitas ka rikkumisest, selle toimepanemise kohast, kuupäevast ja kellaajast. Vaadake allpool, kuidas oma sõidukit trahvida.

1/5 RENAVAN-iga on võimalik internetis sõidukitrahve kontrollida – Foto: Pond5

Internetis on RENAVAN-iga võimalik kontrollida sõidukitrahve – Foto: Pond5

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Trahve saate kontrollida oma osariigi DMV veebisaidil või kohas, kus sõiduk on registreeritud. Isegi kui olete toime pannud õigusrikkumise väljaspool oma koduriiki, ilmub seal trahv, kuna kohalik DMV viib läbi haldusmenetluse, isegi kui sunniraha makstakse maksuametile. Veebikonsultatsioone pakuvad ka föderaalse maanteepolitsei, Denatrani ja DNITi veebisaidid.

Oma osariigi Detrani veebisaidile sisenemisel avage menĂĽĂĽs valik „Sõidukid” või „Rikkumine” – igal osariigil on oma Detrani veebisait (kontrollige aadressi loo lõpus) ​​- ja täitke lihtne elektrooniline vorm, millel on šassii märk ja number ja / või RENAVAM. Need andmed leiate sõiduki registreerimistunnistusest (CRV) ja sõiduki registreerimis- ja litsentsisertifikaadist (CRLV). Mõni Detrans kĂĽsib sõiduki omaniku CPF- või CNPJ-numbrit ja CNH-numbrit. Oluline on märkida, et uuringu edukaks toimimiseks tuleb taotletud andmed kinnitada vormil.

2 of 5 Konsultatsiooni ajal kuvatakse Detran-MG veebisaidil trahvide ja teatiste summa ning lisaks postkontori poolt sõidukiomanikele saadetud rikkumistest teatamise koodi teavitamine – Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

Konsultatsioonide käigus kuvatakse Detran-MG veebisaidil trahvide ja teatiste summa ning lisaks postkontori poolt sõidukiomanikele saadetud rikkumistest teatamise koodi teavitamine – Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

Andmeid teavitades saavad omanikud näha, millised trahvid, rikkumised, kus ja millal need toime pandi. Kui trahve ei ole, kuvatakse veebisaidil teade, et sõidukit ei hinnata ega trahvita osariigi omavalitsustes ega föderaalsetel maanteedel.

Föderaalse maanteepolitsei veebisait (portal.prf.gov.br) pakub föderaalsetel maanteedel sooritatud kuritegude korral põhjalikke konsultatsioone. Selleks peate valima valiku “Trahvid” ja seejärel “Nõustamine ja trahvide maksmine”. Järgmisena peate esitama šassii ja / või RENAVAM-plaadi ja numbri. Nii toimides on teil teadmised sĂĽĂĽteo toimumise asukohast, kuupäevast ja kellaajast ning saate trahvide tasumiseks pileteid luua ja väljastada ka Nada Consta sertifikaadi.

3 viiest föderaalse maanteepolitsei veebisaidilt võimaldab trahvide kasutamist – Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

Föderaalse maanteepolitsei veebisait võimaldab trahvidega konsulteerimist – Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

Sarnaselt föderaalse maanteepolitseiga on ka DNIT-i veebisaidil (servicos.dnit.gov.br/multas/LogIn) föderaalse maanteede trahvide kohta küsimusi. Sellel lehel nõutakse sõiduki numbrimärke ja RENAVAM-i. Võimalik on tutvuda makstavate ja juba tasutud trahvidega. Lisaks trahvide tasumiseks pangakviitungite väljaandmisele, nende ressursside küsimisele ja jälgimisele, rikkuja juhi ja vastutava isiku tuvastamise vormi (FIRI) täitmisele ja saatmisele.

4 viiest DNIT-i veebisaidilt trahvide otsimiseks – Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

DNITi veebileht peeneotsingu jaoks – Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

Kui rikkumine pannakse toime teises osariigis, kuvatakse Denatrani veebisaidil see ka otsingutulemites. Otsimiseks peab juhil olema digitaalne rahakott. Kui teil on juba digitaalne CNH, valige avalehel „Minu solvang”, sisestage oma CPF-number ja parool. Võib juhtuda, et rikkumise pani toime teie autot juhtinud kolmas isik. Sel juhul pöörduge lihtsalt lehe „Minu sõiduk“ juurde, et saada teavet trahvide olemasolu ja selle eest, kas need on tasutud või mitte.

Viiest viiest pakub Denatram trahvide kohta oma veebisaidil konsultatsiooni – Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

Denatram pakub oma veebisaidil trahvide osas konsultatsiooni – Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

Pidage meeles, et rikkumisteatiste sisestamine süsteemi võib võtta kuni 30 päeva. Sama kehtib ka Dentransi veebisaidil ning föderaalse maanteepolitsei, Denatrani ja DNITi juures.

Kust kontrollida oma sõidukite trahve

Föderaalne maanteepolitsei (portal.prf.gov.br): trahvide otsimine, makselehtede väljastamine ja lubatud draiverite taotletud trahvirakenduste jälgimine.

Denatran – riiklik liiklusamet (portalservicos.denatran.serpro.gov.br): see kuvab ka sõidukite trahvid ja võimaldab maksete tegemiseks väljastada pangatõendeid.

DNIT – riikliku transpordiinfrastruktuuri ministeerium (servicos.dnit.gov.br/multas/LogIn): esitab tasutud ja avatud trahvide loetelu ja ĂĽksikasjaliku teabe iga kohta lisaks makselehtede genereerimisele.

Detran – Acre (detran.ac.gov.br): trahve saab uurida ainult CNH juhtidelt. Juhi rikkuja isikut tõendavate vormide ja heade trahvikaebuste täitmiseks ja esitamiseks pole veebiteenust. Veebisait annab selle toimingu tegemiseks siiski fĂĽĂĽsilise aadressi.

Detran – Alagoas (detran.al.gov.br): valikus „Rikkumine“ saab juht kontrollida trahvi olemasolu. Samuti on olemas võimalused rikkumiste tasumiseks suuniste väljaandmiseks ja kuigi see ei paku veebipõhist tööriista trahvide kasutamiseks ning rikkuja juhituvastuse vormi täitmiseks ja esitamiseks, teavitab veebisait kõiki protseduure, et seda isiklikult teha.

Detran – Amapá (detran.ap.gov.br): trahvide otsimiseks kasutatakse juhi täisnime, CPF-i ja sĂĽnniaega või koos sõiduki andmetega: numbrimärk ja RENAVAM. Veebisaidil puudub teave selle kohta, kas on võimalik punkte ĂĽle anda ja trahve kaevata.

Detran – Amazonas (detran.am.gov.br): see sait pakub otsinguid juhi või sõiduki andmete järgi. Trahve ei saa veebisaidil edasi kaevata ja puudub teave selle kohta, kas nende eest tasumiseks on võimalik piletit genereerida.

Detran – Bahia (detran.ba.gov.br): Bahian Detrani veebisaidil oma sõidukitrahvide kontrollimiseks on omanikul kaks võimalust: teavitada RENAVAM-i või šassii. Kuid ikkagi on võimalik rikkumisest teada saada juhi CNH-numbriga. Puudub teave trahvide ja apellatsioonide tasumiseks piletite tegemise kohta.

Detran – Ceará (detran.ce.gov.br): plaadi, šassiinumbri või RENAVAMi järgi on võimalik trahve otsida veebisaidilt Detran do Ceará. Eespool nimetatud andmete sisestamiseta on võimatu järeldada, kui sait pakub ka muid apellatsiooniteenuseid, piletite väljastamist maksmiseks ning rikkuja juhituvastuse vormi täitmist ja edastamist.

Detran – föderaalringkond (detran.df.gov.br): lisaks nõustamistrahvidele pakub Detran do Distrito Federal oma veebisaidi teenuseid 2. trahvide koopiate väljastamiseks, piletite väljastamiseks, liiklusrikkumiste ressursside väljastamiseks, punktide ĂĽlekandmiseks, rikkumiste teatiste või piltide koopiate taotlemiseks ja uurige uuringu tulemusi.

Detran – EspĂ­rito Santo (detran.es.gov.br): Detran Capixaba pakub oma veebisaidil ka kõiki teenuseid: trahvide alane konsultatsioon, juhendite avaldamine, rikkumiste apellatsioon ning rikkujate juhituvastuse vormide täitmine ja esitamine.

Detran – Goiás (detran.go.gov.br): peale rikkumisega tutvumise on lubatud teha maksekviitung, kuid võimatu on teavitada, kas trahvide ja punktide ĂĽlekandmise võimalus on olemas, ilma et pääseksite ligi registreerimismärgi ja Renva numbriga loodud sõidukikonsultatsiooni lehele.

Detran – MaranhĂŁo (detran.ma.gov.br): sõidukite rikkumistega tutvumine ja rikkumistega seotud apellatsioonide menetlemine on lubatud.

Detran – Mato Grosso (detran.mt.gov.br): CNH ja CPF registreerimisnumbrite kaudu on juhil juurdepääs toime pandud rikkumistele.

Detran – Mato Grosso do Sul (detran.ms.gov.br): on võimalik lihtsalt ja kiiresti uurida trahve, väljastada makselehti, kaitsta trahve ja ĂĽlekandepunkte.

Detran – Minas Gerais (detran.mg.gov.br): veebisait Detran de Minas Gerais võimaldab väljastada maksetõendeid ja omanikud saavad vaadata makstud trahvide digitaalset dokumentatsiooni. Sisestage lihtsalt plaadi number, RENAVAM ja töötlemine. Lisaks on võimalik täita ja saata kurjategija juhi tuvastamise vorm, kaevata trahv ja tutvuda tulemustega.

Detran – Pará (detran.pa.gov.br): sellel veebisaidil pakutakse autojuhtide mugavuse huvides ka kõiki liiklusrikkumistega seotud teenuseid: trahvide konsultatsioon, punktide ĂĽleandmine ja kaitsemehhanismid ning ĂĽleskutsed rikkumiste eest. Lisaks teavitab see teid ka sĂĽĂĽtegude liikidest: väga rasked, rasked, mõõdukad ja kergemad.

Detran – ParaĂ­ba (detran.pb.gov.br): päringud juhi CPF-ist tehtud trahvide kohta. Veebisaidil on lubatud ka pileteid välja anda, rikkumisi edasi kaevata.

Detran – Paraná (detran.pr.gov.br): trahvide teenuse konsultatsioon koos võimalusega väljastada maksekviitung, esitada rikkuja juhi tuvastamise vorm ja kaitsta rikkumist.

Detran – Pernambuco (detran.pe.gov.br): konsultatsioon toimub juhi CPF-i kaudu. Veebisait teatab, et trahvi taotlemine ja rikkumist juhtinud isiku tuvastamine tuleb teha isiklikult.

Detran – Piaui (detran.pi.gov.br): lubatud ainult trahvidega konsulteerides.

Detran – Rio de Janeiro (detran.rj.gov.br): trahvide kontrollimiseks on vaja ainult sõiduki RENAVAM-numbrit. Samuti saate kuriteo peale apellatsiooni esitada veebis ja anda välja Nada Consta sertifikaadi.

Detran – Rio Grande do Norte (detran.rn.gov.br): lubatud on ainult trahvide osas konsulteerimine.

Detran – Rio Grande do Sul (detran.rs.gov.br): veebisaidil saab juht trahve otsida, rikkumisi juhtide ettekandeid teha ja makseid suunata.

Detran – RondĂ´nia (detran.ro.gov.br): trahvidega on võimalik tutvuda veebisaidil koos sõiduki omaniku RENAVAM või CPF numbri ja numbriga.

Detran – Roraima (detran.rr.gov.br): konsulteerimine ja trahvide tasumiseks arvete väljastamine.

Detran – Santa Catarina (detran.sc.gov.br): oma CPF- ja CNH-numbritega pääsete ligi teie poolt toime pandud ja karistatud õigusrikkumistele.

Detran – Sao Paulo (detran.sp.gov.br): sait pakub autojuhtidele kõiki ressursse rikkumise korral: trahvide konsultatsioon, rikkumist juhtinud autojuhi märkimine ja trahvide kaitsmine (taotlused ja konsultatsioonid taotluste edenemise kohta).

Detran – Sergipe (detran.se.gov.br): trahvide eest on võimalik nõu pidada liiklusrikkumiste, protseduuride ja protsesside ning piletite väljastamise kohta.

Detran – tokantiinid (detran.to.gov.br): Veebisaidil on võimatu tutvuda trahvidega.

Truudus on korras, kui Internet on fikseeritud? Esitage kĂĽsimus TechTudo foorumis.

Kuidas CNH Digital registreerida ja teenuseportaalis aktiveerida

Kuidas CNH Digital registreerida ja teenuseportaalis aktiveerida