Kuidas koronaviirus levib? WhatsApp tervishoiuministeeriumist eemaldab kahtlused

Terviseministeerium käivitas sel neljapäeval WhatsAppis roboti (26), et vastata küsimustele uue koronaviiruse kohta. See tööriist koosneb automaatsetest vastustest, mis vastavad kasutajate küsimustele vastavalt sõnumirakenduses saadetud numbritele. Küsimuste pakkumine võimaldab meil küsida, kuidas levib Sars-Cov-2 (haigust põhjustav viirus), annab soovitusi, kuidas käituda Covid-19 kahtluse korral, õpetatakse koroonaviirusega seotud kuulujutte ennetama ja ümber lükkama.

  • WhatsApp tõi Brasiilias turule koroonaviiruse kleebised; vaata
  • #FiqueEmCasa: vaata rohkem uudiseid tervishoiuministeeriumist
1/2 SaĂşde Reageerib: WhatsApp tervishoiuministeeriumist annab teada olulistest andmetest, kuidas koronaviirust saada ja kuidas Covid-19 ära hoida – Foto: Beatriz Cardoso / TechTudo

Tervis reageerib: WhatsApp tervishoiuministeeriumist annab teada olulistest andmetest, kuidas koronaviirust saada ja kuidas Covid-19 ennetada – Foto: Beatriz Cardoso / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Roboti juurde pääsemiseks peate ütlema tervishoiuministeeriumi WhatsAppi numbrile (61) 9938-0031 „tere”. Asutustega on võimalik rääkida ka kampaania otseaadressilt: bit.ly/sauderesponde

Seejärel ilmub telefoni ekraanile automaatne vastus, kus on kümme võimalust pandeemiaga seotud teemadeks, näiteks koroonaviiruse levik ja sümptomid. Sisestage lihtsalt soovitud teema number ühest kümneni ja nõutav teave on saadaval WhatsAppi vestluses. Tervishoiutöötajatel on kahtlustatavatel juhtudel ka konkreetsed teemad.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) andis eelmisel nädalal WhatsAppis roboti, et vastata küsimustele uue koronaviiruse kohta. See funktsioon on saadaval ainult inglise keeles ja töötab sarnaselt tervishoiuministeeriumi automaatse kohalolekuga Brasiilias. Kontakt tekib WhatsAppis numbriga 41 22 501 75 96 rääkides. Näiteks WHO bot on suutnud teatada koronaviiruse juhtumite arvust kogu maailmas ja kui palju surmasid on seni juhtunud.

Tervishoiuministeeriumi muud meetmed

Terviseministeeriumil on ka teine ​​WhatsAppi number, mis tegeleb ainult koronaviiruse desinformatsiooni vastu võitlemisega. Kanal (61) 99289-4640 aitab kontrollida sotsiaalvõrgustikes levivate tekstide ja piltide õigsust.

2 tervishoiuministeeriumi kleebistest edendab teadlikkust uuest koronaviirusest – Foto: Helito Beggiora / TechTudo

Terviseministeeriumi kleebis, mis edendab teadlikkust uuest koronaviirusest – Foto: Helito Beggiora / TechTudo

Uue koronaviiruse vastases võitluses tõi tervishoiuministeerium sel kuul WhatsAppile kleebised. Kleebispakette saab alla laadida rakenduse Sticker.ly abil, mis on saadaval Androidi ja iPhone’i (iOS) telefonidele. “Me seisame koos koroonaviiruse vastu”, “kleebiseid pesta”, “sageli kasutatavate esemete desinfitseerimine” ja “meditsiinilise abi otsimine” on näited teadlikkuslaustest kleebistel.

Eelmisel kuul käivitatud tervishoiuministeeriumi rakendus Coronavirus SUS püüab samuti eitada võltsuudiseid Covid-19 kohta ja aidata elanikke, kellel on kahtlustatav uus koronaviirus.

Läbi Tervishoiuminister

Koroonaviirus: kuidas telefoni puhastada? Esitage kĂĽsimus TechTudo foorumis.

Kodukontor: vaadake koroonaviiruse abil kodus töötamise tööriistu

Kodukontor: vaadake koroonaviiruse abil kodus töötamise tööriistu