Kuidas kustutatud faile taastada Windows 10 enda abil?

Võib-olla olete maailma kõige ettevaatlikum kasutaja, kuid võite oma elus mingil hetkel kogemata faili kustutada. Muul ajal saate ikkagi dokumendid, mida te enam ei vaja, kustutada ja keegi kĂĽsib neid uuesti. Just sellise olukorra tõttu käivitas Microsoft Windowsi failide taastamise – tööriista, mida kasutatakse kogemata kustutatud failide taastamiseks.

Windowsi failide taastamise saate alla laadida otse Microsofti poest. Rakendus töötab ainult Windows 10-s alates versioonist 2004 (mai 2020 värskendus) ja nõuab käsurea kasutamist.

Rakendus on väike ja võtab vähem kui üheksa megabaiti kettaruumi, kuid on oluline märkida, et selle kasutamiseks on vaja vähemalt kahte sektsiooni: allikat (kust fail kustutati) ja sihtkohta (kuhu fail taastatakse). Peale selle taastab see hulga failitüüpe (lisateavet leiate allalaadimislehelt).

Kuidas kasutada Windowsi failitaastet

WFR-i avamisel esitatakse selles teave ja käskude näited. Kuigi rakendus töötab käsuviibalt, on seda lihtne kasutada. Vaadake allolevaid samme, et saada ettekujutus sellest, kuidas peaksite oma arvutis käske kasutama:

1. Esimene asi, mida teha, on Windowsi failide taastamise allalaadimine. Selleks avage Microsofti pood Windows 10-s ja otsige rakenduse nimi või klõpsake sellel lingil;

Allikas: Microsofti pood / avalikustamineAllikas: Microsofti pood / avalikustamineAllikas: Microsofti pood

2. Avage rakendus, mis peaks olema menüü Start ülaosas. On märke käskude ja atribuutide, näidiskäskude, kasutusjuhendi aadressi (võrgus) ja tugimeili kasutamise kohta;

Allikas: ekraanipilt / taasesitusAllikas: ekraanipilt / taasesitusAllikas: ekraanipilt

3. Meie näites taastame JPG-pildifaili, mis kustutati draivilt “C:”, ja salvestame selle kausta “Recovered”, mis asub kettal “D:”. Käsk näeb välja selline: winfr C: D: Taastatud / Y: jpg. “Enter” andmisel palub rakendus kinnitada “y” (jah) või “n” (ei);

Allikas: ekraanipilt / taasesitusAllikas: ekraanipilt / taasesitusAllikas: ekraanipilt

4. Pärast y-sisestamist ja klaviatuuril klahvi “Enter” vajutamist alustatakse partitsiooni skannimist ja failide taastamist. Protsess leitakse vastavalt taastatavate failide arvule ning salvestusseadme suurusele ja kiirusele.

Allikas: ekraanipilt / taasesitusAllikas: ekraanipilt / taasesitusAllikas: ekraanipilt

Kui protsess on lõpule jõudnud, sisestage draivi “D:” jaotise “Taastatud” kausta, mis on loodud faili “Recovery” taastamiseks. Sealt peaksite leidma kõik, mida rakendusel on õnnestunud taastada.

Edasiseks taastamiseks lugege Windowsi failide taastamise kasutusjuhendit, klõpsates siin.