Kuidas LinkedIn töötab? Siin on seitse näpunäidet selle tööriista kasutamiseks

LinkedIn on suhtlusvõrgustik, mille eesmärk on luua professionaalseid sidemeid ning jagada ettevõtluse ja tööjõuga seotud probleeme. Platvormi saavad kasutada mis tahes eriala töötajad ja see võimaldab muu hulgas avaldada ja vaadata elulookirjeldusi, leida vabu töökohti suurtes või väikestes ettevõtetes ning pääseda ligi nende erialale kohandatud sisule. Sarnaselt teiste sotsiaalvõrgustikega võimaldab LinkedIn avaldada teksti, artikleid, fotosid ja videoid lisaks suhtluse pakkumisele kontaktide vahel, kellele saavad postitused meeldida ja neid kommenteerida ning privaatse vestluse kaudu vestelda.

LOE: “Tapmise” näpunäited Internetis töö leidmiseks

Praegu on LinkedInil kogu maailmas ligi 675 miljonit kasutajat, kellest 41 miljonit on brasiillased. Seda teenust saab kasutada mitmel viisil tööturul silma paistmiseks, näiteks portfelli esitamine, professionaalsetel kursustel osalemine ja soovituste küsimine oma oskuste ja kogemuste kohta profiili tugevdamiseks. Vaadake, kuidas LinkedIn töötab, ja vaadake näpunäiteid, kuidas sellest tööriistast parimat võimalikku välja võtta.

1 7-st LinkedInil on ressursse, mis aitavad kasutajatel luua võrgus suurepärase professionaalse maine – Foto: Disclosure / LinkedIn

LinkedInil on ressursse, mis aitavad kasutajatel luua võrgus suurepärase professionaalse maine – Foto: Disclosure / LinkedIn

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Vaadake ka: kuidas leida WhatsAppi töörühmi

Kuidas leida WhatsAppis Chrome'i pistikprogrammiga töörühmi

Kuidas leida WhatsAppis Chrome’i pistikprogrammiga töörĂĽhmi

LinkedIn on suurepärane vahend võrgustike loomiseks ja suhete uurimiseks teiste oma valdkonna spetsialistidega. See platvorm võimaldab teil suhelda nende inimestega ja jagada oma sisu, olgu siis kolleegide, potentsiaalsete töötajate, töötajate, klientide ja isegi konkurentidega. Sel viisil tugevdate sidemeid lähedaste inimestega, suurendate oma kontaktide ringi, kohtute uute spetsialistidega ja asetate end oma piirkonna hämmastavate inimeste hulka.

Platvorm kasutab ühenduste võrku, kus on võimalik teada saada, kas inimesel on sama profiil kui tema profiilil, esitades iga profiili 1., 2. või 3. astme ühendusena, mis muudab selle tundmatute poole esitamisel või juhiste küsimisel lihtsamaks. Otsingu tööriist võimaldab teil otsida profiile nime järgi, kuid on võimalik kasutada filtreid, mis hõlbustavad otsimist, näitavad ühiseid sõpru, asukohti või ettevõtteid, kus töötate.

2/7 Ăśhenduse loomine on LInkedInis hea maine omamiseks hädavajalik – Foto: Paulo Alves / TechTudo

Ăśhenduste loomine on LInkedInis hea maine saavutamiseks hädavajalik – Foto: Paulo Alves / TechTudo

Teine funktsioon, mis muudab uute ühenduste leidmise lihtsamaks, on teie profiili hiljuti vaadanud inimeste loendivaade. Iga kord, kui keegi teie lehte külastab, teavitatakse teid ja pääseb uuesti juurde teie profiilile. Kui olete sellest huvitatud, on see hea viis vestluse alustamiseks. LinkedIni mõjutajate avaldatud huvipakkuva sisu meeldimine ja jagamine võib muuta teie profiili ka teistele arusaadavaks.

LinkedIn võimaldab teil jätkata oma profiilis kogu oma ametialase teabe loendiga, et luua jätkamine, näidates lisaks nende vastavatele funktsioonidele ka teie täielikku haridust, kõiki ettevõtteid, kus olete töötanud, ja ametikohti, kus olete töötanud. Iga kasutuskogemust saab täiustada ka tehtud tööga, näiteks teksti, piltide ja linkidega, luues oma profiilile täieliku portfelli. Nii saavad värbajad ja teised spetsialistid oma töid vaadata ilma sotsiaalvõrgustikust lahkumata.

3/7 Redigeerige oma töökogemust LInkedIni profiili igas asendis – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Muutke oma töökogemust profiilis LInkedIn igas asendis – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Lisaks portfellijuppidele peaks profiil olema täidetud hea foto, isikupärastatud taustpildi, pilkupüüdva objektiivse pealkirja ja kokkuvõttega. See tööriist võimaldab teil ka oma profiili otsest URL-i kohandada, hõlbustades teistel teie teabe leidmist. Artiklite voos avaldamine näitab ka teie seoseid, et mõistate teemat ja saate tagada naabruses hea maine.

Täiendavate kursuste ja tegevuste lisamine, näiteks keel, milles te vabalt räägite ja vabatahtlikuna töötate, võib olla suurepärane viis näidata muid oskusi ja kogemusi, mis muudavad teie profiili teiste spetsialistide seas silma paistma.

LinkedIni kasutajad saavad kirjutada soovitusi teiste inimeste kohta, tõestades, et spetsialist vastab teatud funktsioonile või tegevusele. See kompliment kuvatakse teie profiilil, et näidata, et teised inimesed usaldavad teie tööd. Kui teil pole palju soovitusi, võite paluda sõbral kirjutada teile viide. Selleks minge lihtsalt soovitud isiku profiili juurde ja klõpsake nuppu “Soovita soovitust”, et saaksite määratleda, mida soovite soovitada.

4 7-st KĂĽsi soovitusi LinkedIni kohta – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

KĂĽsige soovitusi LinkedIni kohta – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Oluline näpunäide on valida õrnalt inimesed, kellelt soovitusi küsite, valida spetsialistid, kes tõesti tunnevad ja tõestavad oma töö kvaliteeti. Teiste inimeste kohta soovituste saatmine suurendab ka tõenäosust, et nad teie oskuste eest komplimente annavad.

4. Kasutage vabakutseliste turu eeliseid

Praegu on kogu maailmas LinkedInis üle 20 miljoni ava. LinkedIni jaotis Töö võimaldab teil filtreerida võimalusi otsitava tööala, asukoha ja positsiooni põhjal. Vabade töökohtade hulgas on vabakutselisi töökohti, mida pakutakse ajutiselt või ilma ametliku lepinguta. Tööotsingu tööriist võimaldab teil määrata soovitud töörežiimi tüübi. Mõnda ka selles ametiformaadis olevat vaba ametikohta ei lisata LinkedIni töökohtadele, need postitatakse tavainimeste profiilile, nii et heade suhete säilitamine mõjukate kontaktidega võib garanteerida täiendava töö vestluste vahel.

5. Juurdepääs huvitavate teemadega rühmadele

5 seitsmest aktiivsest LinkedIini rĂĽhmades – Foto: Reproduction / Taysa Coelho

Hakka aktiivseks LinkedIn gruppides – Foto: Reproduction / Taysa Coelho

LinkedInis on ka gruppe, mis ühendavad sama teema huvidega spetsialiste. Need lehed töötavad Facebooki grupiga samas formaadis, võimaldades teil luua väljaandeid, et suurendada asjakohaste küsimuste arutelu, vastata küsimustele, avaldada töid ja ka võrgustikku, viies tavaliselt kokku sama turusegmendi spetsialistid. LinkedInis on saadaval tuhandeid gruppe erinevatel teemadel ja iga liige saab igal ajal uue grupi luua.

Huvitavate teemadega kogukondade leidmiseks kasutage lihtsalt avalehe otsingutööriista. RĂĽhmade nägemiseks, milles osalete, avage ĂĽlemises menĂĽĂĽs vahekaart “Lahendused”. LinkedIn soovitab ise mitut rĂĽhma, mis võivad teie huvidega kooskõlas olla, vastavalt teie professionaalsele profiilile.

6 ettevõtet 7-st saavad luua ka LinkedIni profiili – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Ettevõtted saavad profiili luua ka LinkedInis – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Ettevõtted saavad ka LinkedInis profiile luua, arendada institutsionaalseid lehti, mis kuvavad ettevõtte ajalugu ja uudiseid ettevõtte kohta. Tavakasutajate jaoks on ettevõtete jälgimine hea viis nende ettevõtete kohta lisateavet leida, mõista näiteks nende omandatud ettevõtte profiili. Selle lehe kaudu saate teada, kas teil on ettevõttes toimiv side, pääsete ligi vabadele vabadele kohtadele, lisaks kohtute sellega seotud segmendi ettevõtetega.

7. Juurdepääs tasulistel pakettidel põhinevatele kutsekursustele

7 seitsmest LinkedIn Premiumist pakub juurdepääsu LinkedIni õppevahendi kaudu veebipõhistele professionaalsetele kursustele – Foto: Reproductions / Rodrigo Fernandes

LinkedIn Premium pakub juurdepääsu LinkedIni õppevahendi kaudu professionaalsetele veebikursustele – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

LinkedInil on tasuline plaan nimega LinkedIn Premium, mis pakub mitmeid eeliseid, näiteks rakenduste esiletõstmine ja postkasti sõnumite saatmine ühenduseta inimestele. Lisaks väljastatakse tellimusega veebikülastamiseks kasutajatele erialaseid kursusi, mis panustavad kandidaatide professionaalsusele, et hõlbustada vabade töökohtade saavutamist.

Kursuste teemad on erinevad, hõlmates selliseid aineid nagu “Kuidas võita viivitust” või konkreetseid kursusi, näiteks esitlustehnika või Excel. Tunde õpetavad professionaalid ĂĽle kogu maailma ja need on saadaval portugali keeles. LinkedIn Premiumi plaan algab R $ 49,90 kuus.