Kuidas LinkedIn töötab?  Siin on seitse nÀpunÀidet selle tööriista kasutamiseks

Kuidas LinkedIn töötab? Siin on seitse nÀpunÀidet selle tööriista kasutamiseks

LinkedIn on suhtlusvÔrgustik, mille eesmÀrk on luua professionaalseid sidemeid ning jagada ettevÔtluse ja tööjÔuga seotud probleeme. Platvormi saavad kasutada mis tahes eriala töötajad ja see vÔimaldab muu hulgas avaldada ja vaadata elulookirjeldusi, leida vabu töökohti suurtes vÔi vÀikestes ettevÔtetes ning pÀÀseda ligi nende erialale kohandatud sisule. Sarnaselt teiste sotsiaalvÔrgustikega vÔimaldab LinkedIn avaldada teksti, artikleid, fotosid ja videoid lisaks suhtluse pakkumisele kontaktide vahel, kellele saavad postitused meeldida ja neid kommenteerida ning privaatse vestluse kaudu vestelda.

LOE: “Tapmise” nĂ€punĂ€ited Internetis töö leidmiseks

Praegu on LinkedInil kogu maailmas ligi 675 miljonit kasutajat, kellest 41 miljonit on brasiillased. Seda teenust saab kasutada mitmel viisil tööturul silma paistmiseks, nĂ€iteks portfelli esitamine, professionaalsetel kursustel osalemine ja soovituste kĂŒsimine oma oskuste ja kogemuste kohta profiili tugevdamiseks. Vaadake, kuidas LinkedIn töötab, ja vaadake nĂ€punĂ€iteid, kuidas sellest tööriistast parimat vĂ”imalikku vĂ€lja vĂ”tta.

1 7-st LinkedInil on ressursse, mis aitavad kasutajatel luua vĂ”rgus suurepĂ€rase professionaalse maine – Foto: Disclosure / LinkedIn

LinkedInil on ressursse, mis aitavad kasutajatel luua vĂ”rgus suurepĂ€rase professionaalse maine – Foto: Disclosure / LinkedIn

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo vÔrdlus

Vaadake ka: kuidas leida WhatsAppi töörĂŒhmi

Kuidas leida WhatsAppis Chrome'i pistikprogrammiga töörĂŒhmi

Kuidas leida WhatsAppis Chrome’i pistikprogrammiga töörĂŒhmi

LinkedIn on suurepÀrane vahend vÔrgustike loomiseks ja suhete uurimiseks teiste oma valdkonna spetsialistidega. See platvorm vÔimaldab teil suhelda nende inimestega ja jagada oma sisu, olgu siis kolleegide, potentsiaalsete töötajate, töötajate, klientide ja isegi konkurentidega. Sel viisil tugevdate sidemeid lÀhedaste inimestega, suurendate oma kontaktide ringi, kohtute uute spetsialistidega ja asetate end oma piirkonna hÀmmastavate inimeste hulka.

Platvorm kasutab ĂŒhenduste vĂ”rku, kus on vĂ”imalik teada saada, kas inimesel on sama profiil kui tema profiilil, esitades iga profiili 1., 2. vĂ”i 3. astme ĂŒhendusena, mis muudab selle tundmatute poole esitamisel vĂ”i juhiste kĂŒsimisel lihtsamaks. Otsingu tööriist vĂ”imaldab teil otsida profiile nime jĂ€rgi, kuid on vĂ”imalik kasutada filtreid, mis hĂ”lbustavad otsimist, nĂ€itavad ĂŒhiseid sĂ”pru, asukohti vĂ”i ettevĂ”tteid, kus töötate.

2/7 Ühenduse loomine on LInkedInis hea maine omamiseks hĂ€davajalik – Foto: Paulo Alves / TechTudo

Ühenduste loomine on LInkedInis hea maine saavutamiseks hĂ€davajalik – Foto: Paulo Alves / TechTudo

Teine funktsioon, mis muudab uute ĂŒhenduste leidmise lihtsamaks, on teie profiili hiljuti vaadanud inimeste loendivaade. Iga kord, kui keegi teie lehte kĂŒlastab, teavitatakse teid ja pÀÀseb uuesti juurde teie profiilile. Kui olete sellest huvitatud, on see hea viis vestluse alustamiseks. LinkedIni mĂ”jutajate avaldatud huvipakkuva sisu meeldimine ja jagamine vĂ”ib muuta teie profiili ka teistele arusaadavaks.

LinkedIn vÔimaldab teil jÀtkata oma profiilis kogu oma ametialase teabe loendiga, et luua jÀtkamine, nÀidates lisaks nende vastavatele funktsioonidele ka teie tÀielikku haridust, kÔiki ettevÔtteid, kus olete töötanud, ja ametikohti, kus olete töötanud. Iga kasutuskogemust saab tÀiustada ka tehtud tööga, nÀiteks teksti, piltide ja linkidega, luues oma profiilile tÀieliku portfelli. Nii saavad vÀrbajad ja teised spetsialistid oma töid vaadata ilma sotsiaalvÔrgustikust lahkumata.

3/7 Redigeerige oma töökogemust LInkedIni profiili igas asendis – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Muutke oma töökogemust profiilis LInkedIn igas asendis – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Lisaks portfellijuppidele peaks profiil olema tĂ€idetud hea foto, isikupĂ€rastatud taustpildi, pilkupĂŒĂŒdva objektiivse pealkirja ja kokkuvĂ”ttega. See tööriist vĂ”imaldab teil ka oma profiili otsest URL-i kohandada, hĂ”lbustades teistel teie teabe leidmist. Artiklite voos avaldamine nĂ€itab ka teie seoseid, et mĂ”istate teemat ja saate tagada naabruses hea maine.

TÀiendavate kursuste ja tegevuste lisamine, nÀiteks keel, milles te vabalt rÀÀgite ja vabatahtlikuna töötate, vÔib olla suurepÀrane viis nÀidata muid oskusi ja kogemusi, mis muudavad teie profiili teiste spetsialistide seas silma paistma.

LinkedIni kasutajad saavad kirjutada soovitusi teiste inimeste kohta, tĂ”estades, et spetsialist vastab teatud funktsioonile vĂ”i tegevusele. See kompliment kuvatakse teie profiilil, et nĂ€idata, et teised inimesed usaldavad teie tööd. Kui teil pole palju soovitusi, vĂ”ite paluda sĂ”bral kirjutada teile viide. Selleks minge lihtsalt soovitud isiku profiili juurde ja klĂ”psake nuppu “Soovita soovitust”, et saaksite mÀÀratleda, mida soovite soovitada.

4 7-st KĂŒsi soovitusi LinkedIni kohta – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

KĂŒsige soovitusi LinkedIni kohta – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Oluline nĂ€punĂ€ide on valida Ă”rnalt inimesed, kellelt soovitusi kĂŒsite, valida spetsialistid, kes tĂ”esti tunnevad ja tĂ”estavad oma töö kvaliteeti. Teiste inimeste kohta soovituste saatmine suurendab ka tĂ”enĂ€osust, et nad teie oskuste eest komplimente annavad.

4. Kasutage vabakutseliste turu eeliseid

Praegu on kogu maailmas LinkedInis ĂŒle 20 miljoni ava. LinkedIni jaotis Töö vĂ”imaldab teil filtreerida vĂ”imalusi otsitava tööala, asukoha ja positsiooni pĂ”hjal. Vabade töökohtade hulgas on vabakutselisi töökohti, mida pakutakse ajutiselt vĂ”i ilma ametliku lepinguta. Tööotsingu tööriist vĂ”imaldab teil mÀÀrata soovitud tööreĆŸiimi tĂŒĂŒbi. MĂ”nda ka selles ametiformaadis olevat vaba ametikohta ei lisata LinkedIni töökohtadele, need postitatakse tavainimeste profiilile, nii et heade suhete sĂ€ilitamine mĂ”jukate kontaktidega vĂ”ib garanteerida tĂ€iendava töö vestluste vahel.

5. JuurdepÀÀs huvitavate teemadega rĂŒhmadele

5 seitsmest aktiivsest LinkedIini rĂŒhmades – Foto: Reproduction / Taysa Coelho

Hakka aktiivseks LinkedIn gruppides – Foto: Reproduction / Taysa Coelho

LinkedInis on ka gruppe, mis ĂŒhendavad sama teema huvidega spetsialiste. Need lehed töötavad Facebooki grupiga samas formaadis, vĂ”imaldades teil luua vĂ€ljaandeid, et suurendada asjakohaste kĂŒsimuste arutelu, vastata kĂŒsimustele, avaldada töid ja ka vĂ”rgustikku, viies tavaliselt kokku sama turusegmendi spetsialistid. LinkedInis on saadaval tuhandeid gruppe erinevatel teemadel ja iga liige saab igal ajal uue grupi luua.

Huvitavate teemadega kogukondade leidmiseks kasutage lihtsalt avalehe otsingutööriista. RĂŒhmade nĂ€gemiseks, milles osalete, avage ĂŒlemises menĂŒĂŒs vahekaart “Lahendused”. LinkedIn soovitab ise mitut rĂŒhma, mis vĂ”ivad teie huvidega kooskĂ”las olla, vastavalt teie professionaalsele profiilile.

6 ettevĂ”tet 7-st saavad luua ka LinkedIni profiili – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

EttevĂ”tted saavad profiili luua ka LinkedInis – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

EttevÔtted saavad ka LinkedInis profiile luua, arendada institutsionaalseid lehti, mis kuvavad ettevÔtte ajalugu ja uudiseid ettevÔtte kohta. Tavakasutajate jaoks on ettevÔtete jÀlgimine hea viis nende ettevÔtete kohta lisateavet leida, mÔista nÀiteks nende omandatud ettevÔtte profiili. Selle lehe kaudu saate teada, kas teil on ettevÔttes toimiv side, pÀÀsete ligi vabadele vabadele kohtadele, lisaks kohtute sellega seotud segmendi ettevÔtetega.

7. JuurdepÀÀs tasulistel pakettidel pÔhinevatele kutsekursustele

7 seitsmest LinkedIn Premiumist pakub juurdepÀÀsu LinkedIni Ă”ppevahendi kaudu veebipĂ”histele professionaalsetele kursustele – Foto: Reproductions / Rodrigo Fernandes

LinkedIn Premium pakub juurdepÀÀsu LinkedIni Ă”ppevahendi kaudu professionaalsetele veebikursustele – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

LinkedInil on tasuline plaan nimega LinkedIn Premium, mis pakub mitmeid eeliseid, nĂ€iteks rakenduste esiletĂ”stmine ja postkasti sĂ”numite saatmine ĂŒhenduseta inimestele. Lisaks vĂ€ljastatakse tellimusega veebikĂŒlastamiseks kasutajatele erialaseid kursusi, mis panustavad kandidaatide professionaalsusele, et hĂ”lbustada vabade töökohtade saavutamist.

Kursuste teemad on erinevad, hĂ”lmates selliseid aineid nagu “Kuidas vĂ”ita viivitust” vĂ”i konkreetseid kursusi, nĂ€iteks esitlustehnika vĂ”i Excel. Tunde Ă”petavad professionaalid ĂŒle kogu maailma ja need on saadaval portugali keeles. LinkedIn Premiumi plaan algab R $ 49,90 kuus.