Kuidas lubada kõik protsessori südamikud Ubuntu käivitamisel

Ubuntul on seade “Samaaegsus”, mis võimaldab teil lubada kõik sĂĽdamikud, see muudab teie sĂĽsteemi käivitamise tavapärasest kiiremaks ja võib isegi teatud rakenduste jõudlust parandada.

Selle õpetuse idee sündis vestlusest blogi jälgija Bernardo Ramosega, kellest ta näitas mulle videot Näpistama mida saab teha Windowsis kõigi protsessori südamike lubamiseks süsteemi käivitamisel.

Ta küsis minult, kas Ubuntus on võimalik sama teha, vastus oli: Jah, see on võimalik. Ja ausalt öeldes on see veelgi lihtsam.

Kõigi oma protsessori südamike lubamiseks Ubuntu käivitamisel käivitage see käsk terminalis:

sudo gedit /etc/init.d/rc

Selle käsu käivitamisel avaneb Gedit konfiguratsioonifailiga, saate Gediti asendada mis tahes muu valitud tekstiredaktoriga.

Vajutage kiirklahvi “Ctrl + F“Otsingukasti avamiseks ja sõna sisestamiseks”Samaaegsus“.

Konfigureerige see Geditis

Nagu näete ülaltoodud pildil, ilmub see faili mitmes osas, kuid peame muutma ainult kahte noolega näidatud rida, jättes faili sellisena nagu see on, st peate ridu kommenteerima

LĂ„HENEMINE: “mitte midagi” ja kommenteerida ridu LĂ„HENEMIS: makefile.

Nõuanne: “Kommenteerimine” tähendab sĂĽmboli “#” lisamist sõna ette ja “mitte kommenteerimine” tähendab selle kustutamist.

Kui see on tehtud, salvestage fail ja taaskäivitage arvuti, võib-olla käivitamisel võib käivitamise aeg väheneda.

Aga lähme proovile …

Tule, kuigi vihje on huvitav, teatas Windowsi video tĂĽĂĽp, et see parandab oluliselt jõudlust jne … Olen seda konfiguratsiooni oma sĂĽlearvutis kasutanud kaks päeva ja võin teile öelda vaid seda, et minu puhul pole kasutatavuse erinevus kuigi suur. suur. Kui aus olla, siis ma ei saanud sellest vähemalt praktiliselt aru, et võrdlustestid olid erinevad.

Nagu ülaltoodud videost näha, kasutab YouTuber ThioJoe jõudlustesti tegemiseks tarkvara „GeekBench“, õnneks on sellel Linuxi versioon.

Vaadake, kuidas kasutada protsessorite võrdlusuuringutes GeekBenchi Linuxis

Tegin ka katseid ja võrdlusalused olid tõesti hämmastavad:

LĂ„HENEMINE: “mitte midagi”

Võrdle Ubuntu koos GeekBenchiga

LĂ„HENEMIS: makefile

Ubuntu Geekbench

Nagu näete, on skoor märkimisväärselt tõusnud. Aga see selleks …

Tegelikult ei tundnud ma peale võrdlustestide mingit erinevust sĂĽsteemis ega Bootis kasutatavuses, sest ma kasutan SSD-d ja see on vaikimisi juba väga kiire, ka Kdenlive’is videote redigeerimisel tekkis mul imelikke krahhe, kuid see võib olla kokkusattumus. .

Lasen teil seda testida ja annan ka tagasisidet, võib-olla on traditsiooniliste kõvaketaste puhul erinevus suurem, seega on teil oluline kommenteerida, kas need muudatused teile midagi muudavad.

Muudatuste tagasivõtmiseks muutke fail lihtsalt uuesti ja kommenteerige uuesti LĂ„HENEMIS: makefile ja kommenteerida ridu LĂ„HENEMINE: “mitte midagi”.

Järgmine!