Kuidas lukustada nutitelefoni lähedussensori abil

Lähedusandurid on nutitelefonide jaoks üldlevinud, kuid neil on mitu funktsiooni peale selle, et ära tunda, kui teie nägu telefoni tabab. Proximity Lock on rakendus, mis kasutab seda sensorit nutitelefoni lukustamiseks.

Rakendus Proximity Lock on väga lihtne ja hõlpsasti kasutatav. Pärast selle installimist peate selle ainult aktiveerima, andma seadme administraatorile loa ja rakenduse kalibreerima ning juba on võimalik nutitelefon lukustada, lihtsalt puudutades – või sõrmega – lähedusandurit. Rakendus võimaldab teil määrata ka telefoni blokeerimise miinimumaja, vältides nii juhuslikku blokeerimist.

printige lähedusklahv

Liides pole parim. / © ANDROIDPIT

Mõned Androidi nutitelefonid võimaldavad teil ekraani muul viisil lukustada, näiteks lukustab minu LG G3 ekraani, kui ma topeltpuudutan märguanderiba; kuid teistes peate nuppu vajutama võim. Lähedusklahv lahendab midagi, mis pole alati nii, kuid see on blokeerimise praktiline viis.

Lähedusvõti on väga kasulik neile, kellel on võtmetega probleeme võim või kasutage ekraani katvat ümbrist. Soovitus on muuta aeg on otsa saanud umbes 600 ms, väldib see teadmisteriba libistamisel juhuslikku blokeerimist. Sensori jaoks kontakti tuvastamiseks vajalik kaugus varieerub vastavalt nutitelefonile, mõned tunnevad seda ära ainult siis, kui see sensorit puudutab, teised aga kuni 1,5 cm kaugusel.

print2 läheduslukk

Rakenduse kalibreerimisel palju tähelepanu. / © ANDROIDPIT

Kiireloomuline: rakenduse kalibreerimisel palju tähelepanu! Veenduge, et sõrm oleks lähedusanduril. Kui kalibreerimist ei tehta õigesti, lukustab rakendus ekraani alati, kui andur on vaba, st rakenduse desinstallimine on väga keeruline. Selles stsenaariumis peate sisenema turvarežiimi ja eemaldama lähedusluku.

Läheduslukk on midagi enamat kui Smart Lock, nii et neile, kes funktsioone kasutavad, ei soovita ma rakendusi installida.

Rakendus on tasuta, reklaame pole, võtab umbes 5 MB, nõuab Android 4.1 või uuemat versiooni ja selle saab alla laadida Play poest. Kahjuks on Proximity Lock saadaval ainult inglise keeles.

Kas teile meeldib läheduslukk? Milliseid funktsioone soovite veel hõlbustada?