Kuidas luua WordPressis lapseteemat

Kujutage ette järgmist stsenaariumi: installisite just oma WordPressi, valisite teema, kuid soovite koodi veidi muuta. Varsti pärast seda tuleb teema värskendus ja te kaotate kõik tehtud muudatused. Mis siis, kui ma ütlen teile, et selle probleemi lahendamiseks on lihtne viis?

Seal tuleb lapseteema. Tuntud ka kui “lapseteema”, on selle funktsioon põhimõtteliselt kõigi teemaallikate pärimine “issi” käest ja võimaldada koodi muutmist, ilma et oleks oht kaotada kõik peateema võimaliku värskendamise korral.

Mõne Interneti-teema juurde kuulub failis saadaval olev “lapseteema” ja sel juhul laadige lihtsalt ĂĽles kaks faili ja aktiveerige alateema. Kui aga teie kasutataval teemal pole saadaval lapstemaatikat, võite olla kindel, et seda on piisavalt lihtne täita.

Kõigepealt looge oma lapse teema jaoks kaust. Selles on vaja luua kaks faili: “style.css” ja “functions.php”. CSS-failis peame WordPressile teatama selle teema kohta käivat teavet, nagu allpool toodud näites:

Konfigureerige alateema fail style.css

/*
Theme Name: Chaplin Child
Theme URL: https://craveiro.me/
Description: Chaplin Child Theme
Theme Author: Anders Norén
Author URL: https://www.andersnoren.se
Template: chaplin
Version: 1.0.0
Text Domain: chaplin-child
*/

Lahkame nüüd, mida kõik need read tähendavad:

  • Teema nimi: see on teie lapse teema nimi. Tavaliselt järgneb vanematemaatika nimele paremaks mõistmiseks “Laps”, kuid on võimalik valida ĂĽkskõik milline nimi;
  • Teema URL: sellel väljal on märgitud vanema teema URL, tavaliselt WordPressi hoidlas, Themeforestis või mõnes muus kohas, kust teema pärineb;
  • Kirjeldus: loo teema lĂĽhikirjeldus, mis kuvatakse WordPressi vahekaardil „Teemad”;
  • Autori teema: see väli annab teema autori nime;
  • Autori URL: Siin on toodud autori URL, mis võib olla ajaveeb, sotsiaalne võrgustik või muu link;
  • Mall: see on kõige olulisem väli, kus vanematemaatikat teavitatakse. Sisestatava teabe väljaselgitamiseks kontrollige lihtsalt vanateema faili “style.css” ja kopeerige nimi, mis kuvatakse kohe välja “Tekstidomeen” järel;
  • Versioon: millal: kui soovite teostada versioonihaldust, võite selleks kasutada versiooni välja;
  • Teksti domeen: see väli on ĂĽks muutuja, mis toimib teie teema esindusena ja mida saab PHP-s kasutada mitu funktsiooni.

Looge failifunktsioon funktsioonid.php

Kohandage muutujaid vastavalt oma vanema teemale ja salvestage fail. Kui see on tehtud, liigume faili functions.php. Kopeerige allolev kood ja kleepige see oma faili.

Kode ini akan menarik file tema induk sehingga tema anak ditampilkan dengan benar. Karena tema anak tidak memiliki salinan file orang tuanya.

Setelah menyimpan file ini, cukup kompres folder dalam format .zip, unggah ke panel WordPress Anda dan aktifkan tema! Dengan begini Anda sudah mengaktifkan tema anak dan dapat membuat perubahan apa pun yang Anda inginkan.

Jika Anda memiliki pertanyaan tentang teknologi, atau ingin berbagi pengetahuan dengan komunitas, Diolinux Plus adalah ruang yang ideal untuk itu. Datang dan jadilah bagian dari komunitas kami!

Selanjutnya!