Kuidas ma kĂĽberkiusamist “eemaldan”? Ekspertide sõnul peitub vastus digitaalses kirjaoskuses

Turvalisema Interneti päeva mälestuseks otsustas Interneti-turvaline keskus avada seminaril „Faz Delete ao Ciberbullying!“ Arutelu ühe nähtuse ümber, mis on negatiivselt tähistanud lugematute noorte kogemusi kogu maailmas. .

Istungjärku avades juhtis Luice Alveirinho, Altice Portugali juhtivtöötaja tähelepanu sellele, et suure tõenäosusega ei oleks „Interneti-vanematel” revolutsioonilist ideed, mis selle loomisel meie ĂĽhiskonnas selle leiutamisel esile kutsus. Ametnik selgitas, et meie kokkupuude eluga sotsiaalvõrgustikes on erakordne ja digitaalsed platvormid pole alati meie “parimad sõbrad”. “Meie digitaalne jalajälg pole kadunud, seega peame enne digitaalses maailmas midagi ette võtma väga hoolikalt mõtlema,” sõnas ta.

“Haritumate ja teadlikumate inimeste käitumine on turvalisem,” ĂĽtles LuĂ­s Alveirinho, viidates digitaalse kirjaoskuse olulisusele praeguses stsenaariumis. Kirjaoskamatuse vastu võitlemiseks selles valdkonnas “ei piisa ainult juurdepääsust uusimale tehnoloogiale”: on vaja “investeerida koolitusse ja kaasata kõik digitaalse ĂĽmberkujundamise protsessi”.

Ideed, et koolitus on ühiskonna digitaliseerimise oluline aspekt, jagas João Costa, riigisekretäri ja riigisekretäri abi. Digitaalne üleminek on tänapäeval üks neljast täidesaatva telje teljest, kuid nagu ta ütleb, tuleb sellest aru saada, kui tehnoloogiast saab “dehumaniseerimise” instrument.

Seminar “Eemaldage kĂĽberkiusamine!” – Turvaline Interneti-keskus

Riigi- ja haridussekretäri abi JoĂŁo Costa tuletas meelde tehnoloogia tähtsust, mis pole “ebainimlik”.

Seminar “data-title =” “Eemalda kĂĽberkiusamine!” – Turvaline Interneti-keskus – Kuidas kĂĽberkiusamist “eemaldada”? Ekspertide sõnul peitub vastus digitaalses kirjaoskuses – SAPO Tech “> Seminar Riigi- ja haridussekretäri abi JoĂŁo Costa tuletas meelde tehnoloogia tähtsust, mis pole “ebainimlik”.

Aseriigisekretär tõstis esile PISA (International Student Assessment) uuringu uusimaid andmeid. Peale 9 õpilase kümnest, kes ei suutnud fakte arvamusest eristada, hakkas enamik õpilasi testi või küsimustiku küsimustele vastama enne küsimuste lugemist. Muutes selle teabe digitaalsesse maailma, selgitab João Costa, et tulemuseks on see, et noored lasevad end manipuleerida kõigel, mida internetis näevad.

“Ă•petajad peavad nĂĽĂĽd olema ainus tagatis veebis kättesaadava teabe asjakohasusele,” ĂĽtles riigisekretäri abi, eriti arvestades praegu veebis oleva teabe “edasiminekut”. Lisaks peavad koolid muutuma „kaasamise vahenditeks“, sest „vägivalda rakendatakse digitaalsete vahendite abil“, näiteks kĂĽberpeksmine on „tõrjutustegur“.

Riigisekretäri abi ĂĽtles, et kiusamine, olenemata sellest, kas see on veebis või väljaspool veebimaailma, “ei ole ohvrite ega kurjategijate probleem: see on kõigile ja me peame olema selle lahendamiseks kaasatud”. Seega on valitsuse edendatavad algatused, näiteks „Kiusamiseta koolid, vägivallata koolid“, kõige olulisemad agressiivse käitumise vastu võitlemisel kõige nooremate seas.

Kuidas saavad vanemad aidata?

Euroopa sõltumatu nõukogu eksperdi Elizabeth Milovidovi sõnul vajavad vanemad „rohkem kui kunagi varem tööriistu, et aidata oma lastel Internetis turvalisemalt käituda. Eksperdid on Euroopa Nõukoguga välja töötanud mitu algatust, mis sarnanevad kiusamise vastase Euroopa võrgustikuga õppe- ja vaba aja keskkonnas (ENABLE). Projekti läbiviidud uuringud viitavad sellele, et 11-aastaselt lastele selliste väärtuste õpetamine nagu empaatia ja headus võivad olla liiga hilja.

Tegelikult selgitab Elizabeth Milovidov, et isegi paljude küberkiusamise vastaste algatuste korral on see nähtus üha suurem. Teadlased rõhutavad, et noorte abitelefonide abitaotlused on alates 2017. aastast märkimisväärselt suurenenud, kasvades 14,4% -lt 18% -le 2019. aastal. Suurbritannia on üks riikidest, kus rohkem lapsi ja noori küsib abi pärast seda, kui nad on küberkiusamise ohvrid.

Seminar “Eemaldage kĂĽberkiusamine!” – Turvaline Interneti-keskus

Euroopa Nõukogu sõltumatu ekspert Elizabeth Milovidov selgitab, et kuigi kogu maailmas on küberkiusamise vastu võitlemiseks palju algatusi, suureneb see nähtus üha enam.

Seminar “data-title =” “Eemalda kĂĽberkiusamine!” – Turvaline Interneti-keskus – Kuidas kĂĽberkiusamist “eemaldada”? Ekspertide sõnul peitub vastus digitaalses kirjaoskuses – SAPO Tech “> Seminar Euroopa Nõukogu sõltumatu ekspert Elizabeth Milovidov selgitab, et kuigi kogu maailmas on kĂĽberkiusamise vastu võitlemiseks palju algatusi, suureneb see nähtus ĂĽha enam.

“Maailm muutub ĂĽha agressiivsemaks,” ĂĽtles Elizabeth Milovidov, viidates viimastele poliitikute kĂĽberkiusamise juhtumitele, “massimentaliteeti” tajuvate ĂĽksikisikute “lainele” ja kasvavale diskrimineerimise nähtusele. ĂĽmber maailma.

Eksperdid selgitavad, et “parim meetod”, mis aitab vältida laste sattumist kĂĽberkiusamise või isegi agressorite ohvriks, peaksid vanemad rääkima oma lastega avatult ja selgelt riskidest veebimaailmas.

Veebitegevuste jälgimist tuleks võtta tõsiselt ja vanemad peaksid oma sotsiaalsetes võrgustikes regulaarselt kontrollima, mida lapsed teevad. Eksperdid toovad siiski välja, et pidevate vaatluste tegemine ja liiga uudishimulik olemine ei pruugi olla parim strateegia. Siin on “võti” täiesti tasakaalus. Elizabeth Milovidovi sõnul saavad koolitajad kasutada igapäevaseid hetki õppimiskogemustena.

“Kui märkate, et teie lastega on midagi valesti, järgige sisetunnet ja tegutsege,” soovitab ekspert. KĂĽberkiusamise olukordades seisab Elizabeth Milovidov noorimatel abiks juhtunu dokumenteerimisel ja vägivallateostest teatamiseks digitaalse platvormi tugiplatvormi kaudu, hoides ära nende “kiusajaid”.

“Kiusajatest lapsed vajavad ka tuge,” selgitab spetsialist. Sellistel juhtudel peavad vanemad ja koolitajad aitama lastel mõista nende käitumise põhjuseid, panna nad mõistma, et nende tegevus ei olnud õige ja kuidas nad saaksid seda paremaks muuta.