Kuidas MacBook Pro omanikud “kaotavad” oma arvutid “E” klahviga seotud probleemide tõttu [atualizado]

Me arvame, et Apple on teine ​​ettevõte. Ei saa eitada, et toode on kvaliteetne, kuid minu arvates on ĂĽks valdkondi, mis ettevõtet konkurentidest kõige enam eristab, mĂĽĂĽgijärgne / klienditugi. Te ei leia turult teist ettevõtet, kes oleks valmis oma probleeme lahendama kui Apple. Kas teie iPhone on kahjustatud? See on uus! Kas teie Macil on probleeme? Minge lihtsalt Apple’i jaemĂĽĂĽgipoodi või Apple’i volitatud teeninduskeskusesse ja kõik lahendatakse parimal võimalikul viisil. Ja tavaliselt (väga) on klient juhtumi tulemusega 100% rahul. See on ĂĽks suurimaid põhjuseid, miks olen olnud Apple’i klient / kasutaja alates 2005. aastast.

Teisalt teame, et ettevõtted on altid ebaõnnestumistele. Tavaliselt postitame siia ainult kõige tõsisematele saitidele, mis hõlmavad paljusid inimesi (näiteks oksüdeeriv / kooriv iPhone 6s juhtum). See ei tähenda, et me ei avalikustaks „üksikuid” probleeme, näiteks seda, mis Rafaelil oli MacBook Pro lihtsa võtmega ja mille parandamiseks oleks vaja kogu teavet vahetada juhtum märkmik (purunenud lukk läheb maksma 2100 R $, mis sunnib teid ostma mõned osad, mida te ei vaja).

Iga kord, kui avaldame vastuolulise artikli, mis hõlmab Apple’i toote probleemi, saame sarnaste lugudega lugejatelt kĂĽmneid e-kirju ja kontakte. Idee pole siiski muuta MacMagazine “hädaldamise seinal” ja avaldage see kõik. Nagu ma ĂĽtlesin, teame, et ettevõtted – sealhulgas Apple – on altid ebaõnnestumistele. Kliendi ĂĽlesanne on teada, millal tal õigus on, ja isegi siis, kui ta vajalikku tuge ei saa, seda teha. Aga mis juhtub lugejatega Rodrigo Menezes avaldas meile tõelist muljet selle ajaloo avalikkusele teatavaks tegemiseni.

13-tolline MacBook Pro

See lugu on nii muljetavaldav, et eelistame seda korrata tervikuna allpool:

Lugesin hiljuti üht maikuust lugu, kus Rafael Fischmann teatas, et kulutas oma MacBook Pro ühe võtme parandamiseks üle 2100 dollari. Siis meenub minu enda kogemus, mis on väga sarnane ja et võite olla huvitatud selle avaldamisest.

Olen 18-aastane ja elan Rio de Janeiros. Töötan tarkvaraarendajana vabakutseline. Olen olnud kirglik infotehnoloogia vastu alates 8. eluaastast, kui võitsin programmeerimisraamatu Visual Basic for Applications (VBA) ja infoturbe alal alates umbes 13-aastasest – samal ajal osalesin kaastöötajana sertifitseerimiskursustel, Mac OS X Server Essence v10.6, SĂŁo Paulos, A-liideses.

Ma ei mäleta täpselt, millal ma fänniks hakkasin ja Apple’i jälgima hakkasin, kuid sain teada, et ostsin 2011. aastal 13-tollise MacBook Pro, mille vanaema ostis iTownist BarraShoppingus. See on sama, esimene Apple Premium edasimĂĽĂĽja (APR) Rio de Janeiros. Sel ajal ei pakutud meile AppleCare’i, vaid Cardifilt pikendatud garantiid, mille me aktsepteerisime.

Selle MacBooki ja oma iPhone 4-dega, mille samuti perelt suure vaevaga soetasin, töötasin isegi tervishoiufirma jaoks välja iOS-i rakenduse ja ostsin tasuga ASUS-märkmiku, et ma oma töös ebasoodsasse olukorda ei satuks. igaks juhuks, kui Apple’i arvutiga on probleeme. Oleksin eelistanud osta veel ĂĽhe Maci, kuid selleks ajaks oli hind piisavalt tõusnud, et muuta see kasutuskõlbmatuks.

Noh, MacBook jäi minu peamiseks masinaks kuni 2015. aasta keskpaigani, mil pikendatud garantiiaja lõpus oli probleeme SD-kaardilugeja, optilise draivi ja klaviatuuriga. Spetsiaalset võtit “E” hakatakse kirjutamise ajal sageli vabastama.

Kasutan iTowni tehnilist tuge. Nad parandasid SD-lugeja ja optilise draivi defekte, asendasid MacBooki loogikaplaadi, kuid keeldusid purustatud luku lahendust pakkumast, väites, et see on “esteetiline probleem”. Juhtum läheb kohtusse ja kohtunik otsustas, et lukk on fikseeritud või et kindlustusselts pakub uut [Mac]. Lubades remonti, saatis Cardif tehniku, et arvuti minu kodust välja tuua. [Ele] tagastatakse 22. oktoobril 2015, lubadust pole täidetud.

Osalesin 26. oktoobril 2015 Rio de Janeiro föderaalses maaülikoolis (UFRRJ) minu väljatöötatud tarkvara projekti tutvustaval üritusel. Õnneks õnnestus mul ASUS-märkmikuga improviseerida ja esitlus teha, kuid palju ebamugavusi tundes, kuna arvestasin MacBook Pro tagasipöördumisega kavandatud kuupäeval.

Varsti pärast seda teatas Cardif lõpuks oma kavatsusest: ta ei tagasta arvutit ja maksab vastupidiselt kohtu otsusele sama summa, mis see meile 2011. aastal müüdi, 3500 R $. Ma ei pea isegi mainima, et täna on sarnase MacBook Pro hind sellest palju kõrgem ja et kui ma aktsepteerin hinda, siis ei piisa teise ostmiseks. Seetõttu jätkan ilma Macita õppimist ja töötamist. Tellisin arvuti remondita tagasi, mis oleks parem olnud. Nad keeldusid kuuletumast [enviar a máquina]. Uued faktid lisatakse käimasolevale kohtuprotsessile kindlustusseltsi vastu.

LĂĽhidalt öeldes ei juhtunud minu puhul mitte 2100 R $ kaotamine ĂĽhe nupuvajutusega, vaid kogu MacBook Pro, kes oli sunnitud jääma Apple’i maailmast välja ja kasutama lugematuid võimalusi infotehnoloogia professionaalina. Muidugi on Cardif antud juhul suurim sĂĽĂĽdlane, kuid ka iTown ja tabeli järgi Apple Brazil ise ei saa osalemist keelata.

Kuidas pakub ettevõte masina eest 2011. aastal makstud summat? Ja kuidas keeldute arvuti tagastamisest? See on hämmastav – veelgi enam juhtumite puhul, mis on juba kohtus.

Nagu ma eespool mainisin, ei olnud meie mõte artikli alguses paljastada klientide probleeme Apple’i toodetega, kuid see lugu läheb kindlasti ĂĽle mõistuse …

Uuenda · 20. oktoober 2016 kell 16:31

Rodrigo helistas sel nädalal, et teada saada, kuidas juhtum lõppes.

Tema arvates täitis Cardif kohtu otsust maksta klaviatuuri kahjustuste eest hĂĽvitist ja nõustus pärast suurt survet lõpuks arvuti tagastama (mille Rodrigo sai teisipäeval, 18/10). Märkmik pole kahjuks samas seisukorras kui kindlustusseltsi poolt sõlmitud abile saadetud (aasta tagasi eemaldatud), näidates puuteplaadi puudust, mida seni polnud. Rodrigo arvab, et probleem võib olla seotud mingisuguse ekraanilt ja klaviatuurilt leitud puidutolmuga – see jääk võib olla sattunud ka puuteplaadile, kuid kindlat teada pole kuidagi.

Elu läheb edasi.