contador gratis Saltar al contenido

Kuidas mõjutab Huawei „spinni” väljajätmine Ühendkuningriigi 5G võrgust Hiina tootjaid

Kaubandussõja ja pandeemia vahel kasvas Huawei kasum vaid 5,6%

Toona arvati, et Huawei täielik keelustamine tähendab, et Ühendkuningriigil on raskusi 5G-võrkude arendamisega. Suurbritannia väidab ka, et tal on vajalikud tehnoloogilised vahendid riigi kaitsmiseks võimalike spionaažiolukordade eest.

Nüüd on olukord teistsugune ja NCSC suhtumine riigi julgeolekuriskidesse on muutunud. “Hiljutised rahvusvahelised arengud tähendavad, et see suund on nüüd muutunud, samuti meie soovitused Suurbritannia valitsusele”, võib lugeda organisatsiooni veebisaidi väljaandest.

Mais Huawei vastu kehtestatud uued sanktsioonid piiravad veelgi Hiina ettevõtete võimet toota seadmeid USA tehnoloogia või tarkvara abil. Sellest tulenevalt tähendab see, et peate “oma telekommunikatsiooniseadmete projekteerimisel ja ehitamisel suuri muudatusi tegema”, soovitab organisatsioon.

Peale nutitelefonide, arvutite ja tahvelarvutite tootmise panustab Huawei ka näiteks seadmete peale, mida võib leida Ühendkuningriigi telekommunikatsioonivõrkudest. Enne selle otsuse tegemist töötasid NCSC ja teised eelkäijad kokku Huawei tehnoloogia parima kasutamise tagamise nimel, “hoides Ühendkuningriiki turvaliselt”.

Uued Ameerika Ühendriikide sanktsioonid panevad NCSC arvama, et on äärmiselt ebatõenäoline, et Huawei jätkab seadmete kujundamisel ja valmistamisel Ameerika Ühendriikide tehnoloogiat ja tarkvara. Ja pärast nende muudatuste mõju Ühendkuningriigis hoolikalt analüüsimist leiab organisatsioon, et riik ei ole tulevastes 5G-võrkudes valmis uute tehnoloogiate abil turvariske maandama.

Huawei: USA ja Suurbritannia turvariskide kulud

Hiina tootjate suhtes on kahtlusi olnud alates 2011. aastast, kuid tõhus blokaad realiseerus alles 2019. aastal. Kõnealune oht on riiklikule julgeolekule “vastuvõetamatu oht”, kuna USA väidab, ehkki ilma tõenditeta, et Hiina ettevõte saab sisse paigaldada tagauksi. tundlikule teabele juurdepääsuks.

Hiljuti teatas USA, et on tõendeid väidetava Huawei spionaaži kohta. USA valitsus väidab, et Hiina tootjad hakkasid oma toodetesse tagaukse paigaldama alates 2009. aastast, kui hakkas turustama 4G mobiilsidevõrgu infrastruktuuri.

Ehkki Ameerika Ühendriikide leitud tõendid avaldati alles käesoleva aasta veebruaris, jagab riik seda 2019. aasta lõpuks juba selliste riikidega nagu Suurbritannia ja Saksamaa. Nüüd näib, et valitsuse surve alates 2018. aastast Donald Trumpi alluvuses tema liitlase käe all lõpetada Huawei seadmete kasutamine on mõju.