Kuidas muuta Safari vaikebrauserit ja suurendada oma privaatsust

Kui tegemist on Google ja selle peaaegu mõõtmatu jõud Internetis kipuvad inimesed jagunema kaheks meeskonnaks: on inimesi, kes ei näe suurt probleemi selles, et hiiglased on haaranud otsingu-, uurimis- ja huviandmeid sihitud reklaamide kuvamiseks ning teisalt Teiselt poolt näevad mõned seda tava õudusunenäona eraelu puutumatuse rikkumises.

Muidugi on need kaks äärmust – enamik kasutajaid ei asu täpselt ühes või teises meeskonnas, vaid ühepoolsemal keskteel. Fakt on see, et Google pole ainus otsingumootor maailmas: võite otsida alternatiive, mis puuduvad näiteks pealtkuulajatest.

DuckDuckGo logo

Hea valik on sel juhul DuckDuckGo, otsingumootor, mis kasutab teavet saidilt rahvahange tulemuste kvaliteedi parandamiseks ja selle peamine turunduspunkt on asjaolu, et see ei jälgi oma kasutajaid kuidagi.

DuckDuckGos saate otsingu teha ametliku otsingumootori saidi kaudu, kuid me kõik teame, et 2018. aasta keskel ei käinud keegi teine ​​saidil Internetis otsinguid tegemas – peame lihtsalt minema brauseri aadressi / otsinguribale. ja tüübid. mida me tahame … langeb Google’isse peaaegu alati.

Õnneks võimaldab Safari mõne hiireklõpsu / puudutusega muuta oma vaikeotsingumootorit. Vaatame, kuidas:

Macis

  1. Avage Safari ja avage oma eelistused (otsetee ⌘,);

    Muutke Safari vaikeotsingumootorit

  2. Vahetage vahekaardil “Otsing” Finder väärtuseks DuckDuckGo (või soovitud valik).
  3. Valikuliselt aktiveerige või deaktiveerige valik “Kaasa otsingumootori soovitused”, nii et see juba soovitab teatud märksõnu aadressiribale otsingute sisestamisel.

IPhone’is / iPadis

  1. Avage Seaded ja minge “Safari”;
  2. Leidke jaotis “Otsing” ja puudutage nuppu “Otsi”;

    Muutke iPhone'i Safari vaikebrauserit

  3. Valige DuckDuckGo (või teie eelistatud valik).

· • ·

Valmis! Nüüd olete Google’i rüselemisest (vähemalt natuke rohkem) vaba!

Kombineerides selle Safari uute privaatsusfunktsioonidega iOS 12-s ja macOS Mojave 10.14-s, võite end veebis ringi liikudes veidi vabamalt tunda, ilma et jälgija teid igal sammul nuusutaks. Noh?