Kuidas muuta sĂĽlearvuti aku kauem vastu

Patareide osas on palju teooriaid ja vastuolusid selle kohta, kuidas elektroonikaseadmete hooldust kõige paremini korraldada. Nagu tehnoloogia arengus, on ka akude kasutamine kindel, kuid on ka ettevaatusabinõusid, et selle kauem vastu pidada. IFixiti remondispetsialistid jätavad välja mõned olulised näpunäited seadme kasutamise kohta, kui see on võimalik.

Spetsialistide sõnul tuleks sülearvuteid hoida aku tasemega 40–80%. Jah, peate tasemel silma peal hoidma ja vooluvõrgust lahti ühendama, kui see jõuab 80% -ni, mitte siis, kui see on täiesti täis. See on distsipliini nõudev näpunäide, kuid seda on liitiumpatareide eluea pikendamiseks eksperdid jaganud. Selgitus on see, et aku äärmuslikuks laadimine nullist 100% -ni aitab seda kanda, purustades selle 300–500 tsükli vahel, samal ajal kui 80% -lise laadimisega võib kesta üle kahe korra, vahemikus 850–1500. Mõnel seadmel on juba laadimisaja või energiakoguse juhtimise mehhanismid, kasutades neid võimaluse korral ära.

Ăśks maas lebav mĂĽĂĽt on see, et pĂĽsivalt elektriga ĂĽhendatud sĂĽlearvuti tĂĽhjeneb aeglaselt aku. See pole päris tõsi, sest sel ajal, kui seade jõuab 100% -ni, lakkab see laadimast ja pistikupesast tulev energia hakkab seadet koheselt toitma, jättes aku “puhkama”.

Teisalt ei ole soovitatav lasta koormusel nulli jõuda. Uue aku kasutuselevõtul peaks see jõudma 10% -ni, et süsteem saaks sama laadimispiiri mõista.

aku aku “data-title =” aku aku – kuidas muuta sĂĽlearvuti aku kauem kestvaks – SAPO Tech “> aku tek

Siiski peaksite tähelepanu pöörama ülekuumenemisele, eriti kui teete toiminguid, mida seade rohkem tõmbab, näiteks mängite mänge või videoid, samuti kasutate seda päikese käes. Kuumana kipuvad patareid paisuma ja muudavad keemilist koostist, kaotades oma omadused. Hoidke oma sülearvutit jahedas, kuid mis kõige tähtsam, ärge blokeerige soojuse väljalaskmist. Üks uuring näitab, et aku nullkraadiga hoidmine säilitab 94% selle laadimisvõimest, 40 kraadi juures aga 65%. Eksperdid osutavad ideaalseks töötemperatuuriks sülearvutis kuni 30 kraadi Celsiuse järgi.

Eksperdid soovitavad kasutajatel aku välja vahetada, kui selle sümptomid ei lae üle 80%. Laadimisajad algavad kauem ja järelejäänud akuaja kuvamine pole enam efektiivne, mistõttu on seadme sisselülitamise aja jälgimine keerulisem. Seega on isegi aku täielik purunemine kiire.