Kuidas muutis mälu ja kõvaketta uuendamine minu 13-tollist MacBook Prot

per Alisson Paulinelli Rocha

Mul on 13-tolline MacBook Pro (2011. aasta algus), arvuti, mis on ka tänapäeval väga hea – isegi kui kolmeaastased lapsed elavad hästi – mis vastab ideaalselt minu vajadustele ja usun, et paljudele (võib-olla välja arvatud Arvutiklass). videote, fotode jms tootmine professionaalne.

13-tolline MacBook Pro

Professionaalse sĂĽsteemide loomisena Windowsi platvormil panganduse jaoks olin uudishimulik ja otsustasin veidi sĂĽveneda iOS-i arenduskeskkonda, mis motiveeris mind seda arvutit omandama. Olin nii ĂĽllatunud, kui leidsin, et Xcode töötab “kerge” olekuga isegi algse konfiguratsiooni korral, et otsustasin sel hetkel mitte muuta: Intel Core i5 protsessor, 4 GB RAM ja 320 GB HDD.

Loomulikult märkasin Apple’i operatsioonisĂĽsteemi OS X värskendades, et arvuti hakkas “väsima”, kuigi mul on kombeks iga aastase sĂĽsteemiuuendusega puhas install teha. See väsimus on märgatavam OS X Mavericksiga (10.9). Loon oma hinge tõmbamiseks kogu aasta jooksul vähemalt kaks formaati. Samal ajal hakkasin kuulma tĂĽĂĽtuid helisid nagu “klõpsamine”, mis muutus arvuti sisselĂĽlitamisel ĂĽha sagedasemaks – ja see pani mind arvama, et see oli probleem kõvakettal. Varunduse värskendamine, teades, et see on ĂĽhekordne probleem ja loomulik jõudluse langus, otsustasin, et pole selle “probleemi” tõttu arvuti asendamise aeg. Kuid selgelt on aeg uuendada mälu ja kõvaketast.

Mälu parandamine

Kuna olen kontrollinud mäluspetsifikatsioone sĂĽsteemis endas ja Apple’i tugisaidil, sain aru, et see värskendus oleks suhteliselt lihtne. Siiski on probleem: kust osta kvaliteetset ja usaldusväärset mälupulka, mis pole võlts ja ei valmista mulle peavalu? Isegi kui ma arvan, et uuendamine aitab sĂĽsteemil hästi hakkama, ei tähenda see, et see oleks halb; ja valede või kahtlaste osade kasutamine võib sĂĽsteemi halvendada.

Minu üllatuseks, vaata, ilmus artikkel MacMagazine mis kukkus nagu kinnas minu vajadustele. Lisaks ühilduvus- ja piiranguprobleemide võimendamisele, minu turvalisuse suurendamisele vahetuste jaoks, head uudised: MacMagazine Store hakkab müüma mälestusi. Peatumata mõtlesin, et ostsin algse 2GB asemele kaks 4GB kammi.


Kingstoni mälu

Mälu (RAM) Macile

Hind: alates 259,90 R $Tootja: KingstonMudel: 1 333 MHz ja 1 600 MHz (mõlemad DDR3)Võime: 4 GB või 8 GB (kammi kohta)Sobivus: mõned Maci mudelid

Nupp - osta

Mõne päeva pärast on uus üllatus, kui saate poe müügimeeskonnalt meili. Nad teatasid, et ostsin kaks viimast mälupulka laost ja ühel neist oli probleeme testidega, mis viidi läbi enne toote saatmist tarbijatele.

Ăśllatuseks on mitu põhjust. Kahjuks pole haruldane, et kauplused katsetavad selliseid tooteid enne ostjatele saatmist; veelgi ebatavalisem on klientide tunnustamine ja läbipaistvus, eeldades selliseid probleeme ja pakkudes alternatiive. Kirjutage MacMagazine Store’i meeskonna professionaalsuse eest 1000! Helistasin neile (jah, hoolimata veebipoest, on olemas telefon ja kui helistate väga kvalifitseeritud inimesele, saate vastata ja saate rääkida ja probleemi lahendada), et tänada ja leppisime kokku, et ootan järgmise laine saabumist saada mälestusi – midagi, mis juhtus mõni nädal hiljem.

Mälupulk testiti ja saadeti korralikult, installisin selle vähem kui 10 minutiga. Läheme testile: “Mavericks” on kergem “, rakendused laaditakse kiiremini, Internet on voolavam, kogu sĂĽsteem on voolavam … hinge tagasitulek. Parim on aga alles ees.

HDD uuendamine

Erinevalt mäluga juhtunust olin pisut segaduses, kui mõistsin kõvaketaste kaubamärkide, suuruste ja tüüpide suurt valikut peale ühilduvuse küsimuse. Kas 7200 RPM HDD töötab süsteemis, mis algselt oli 5400 RPM? Kas praegune SATA standard on sama, mis kolm aastat tagasi? Kas tasub investeerida SSD-sse, mis oli hiljuti tohutult kallis, kuid on nüüd veidi paranenud?

Selle teema kohta tehtud pika uurimise käigus nägin, kuidas paljud inimesed andsid muljetavaldavaid aruandeid parema jõudluse kohta pärast kõvakettalt tahkisdraivile üleminekut ja ma olin tõesti uudishimulik. Kui aruanded oleksid tõesed, näeks mootor tervikuna parem välja kui uus! Kas see on võimalik?

Järgmine samm: määrake kaubamärk ja suurus. Rääkides iOS-i juhendajaga, kes on ka mulle identne MacBooki kasutaja, soovitas ta mulle Crucial MX100. Leidsin ja ostsin 512 GB, mis oleks positiivne ĂĽllatus kaugelt ĂĽle minu ootuste. Ăśks sõber kavatses selle varustuse mulle Ameerika Ăśhendriikidest tuua ja enne saabumist vaadata, see tähendab MacMagazine ta avaldas sel teemal juhuslikult teise loo – see pani mind veelgi enam veenduma, et olen teinud õige otsuse.


Kingstoni SSD

SSD komplekt Macile

Hind: alates R $ 449,90Tootja: KingstonVõime: 120 GB, 240 GB või 480 GBSobivus: mõned Maci mudelid

Nupp - osta

· · ·

Kui OS X Mavericks on uuendatud ja uuesti installitud, on järgmine samm testimise alustamine. Sain kohe aru, et minu ĂĽllatuseks oli kardetud “klõps” kadunud – kinnitades kahtlusi, et päritolu oli tõesti kõvakettal – ja mis kõige parem:

  • SĂĽsteemi käivitamine või taaskäivitamine vähem kui 10 sekundiga; see on nii kiire, et mõnikord arvan, et arvuti on talveunne, mitte ei lĂĽlitu välja!
  • Rakendused avanevad peaaegu koheselt.
  • Aku eluiga, mis on alati olnud suurepärane, on nĂĽĂĽd veelgi parem.
  • Kogu voolavus. Kõik töötab paremini ja on tunne, nagu kasutaksite uut arvutit.
  • KĂĽttesĂĽsteem on vaiksem ja vähem.

Ma ei kujutanud ette, et see versiooniuuendus tooks palju kasu! Ma ei kasuta tehnilisi mõõtmisi, spetsiaalseid tööriistu ega muud sellist; Ma räägin ainult selge arusaamast, kuidas MacBooki kasutajad näevad pärast HDD-lt SSD-le täiendamist oma süsteemi kiirust kahekordset.

SĂĽsteem on jõudluse, jõudluse ja säästlikkuse osas täielikult renoveeritud. Uuendatakse mitte ainult seadmeid, vaid kogu kogemust – peale kindluse, et sĂĽsteem on vähemalt järgmiseks kolmeks aastaks valmis. Investeering rohkem kui soovitatav ja kahtlemata igat senti väärt!